jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۵۸۴۳۵   ۰۱ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۲:۱۶

ایران این روزها میزبان مقامات بزرگترین کشورهای تولیدکننده گاز جهان است. از وزرای نفت و گاز و انرژی کشورهای مختلفی که عضو مجمع کشورهای صادرکننده گاز یا همان اوپک گازی هستند گرفته تا دیگران مقامات عالیرتبه آنها از جمله چند تن از رؤسای این کشورها به ایران آمده‌اند تا درباره مهمترین موضوعات و سیاست‌های گازی با یکدیگر سخن بگویند.

ایران، میزبان غول‌های گازی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از شبکه مجازی آستان، این میزبانی برای ایران از چند جهت حائز اهمیت است و هم اهمیت و نقش ایران در این حوزه را نشان می‌دهد، هم بهانه‌ای برای دیدارهای دیپلماتیک خواهد بود، هم مبنای همکاری‌های بیشتر ایران و این کشورها را فراهم می‌سازد و هم نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران از توانایی و امنیت کافی برای میزبانی چنین اجلاس مهمی برخوردار است.

اوپک گازی، سازمانی است که به منظور هماهنگی در تولید، صادرات و کنترل قیمت گاز طبیعی در سطح جهان، توسط ایران، روسیه و قطر و تعدادی دیگر از کشورهای صادرکننده گاز، در ۲۳ دسامبر ۲۰۰۸ تاسیس شد و با وجود نقش ایران در تأسیس آن، اما دولت قبل نتوانست سهم قابل قبولی از اداره و مدیریت آن داشته باشد اما این‌بار و در ابتدای میزبانی ایران از این اجلاس، تصمیم گرفته شده که بیژن زنگنه وزیر نفت ایران، از ژانویه ٢٠١٦ به عنوان نایب رئیس مجمع کشورهای صادرکننده گاز فعالیت کند و این، یکی دیگر از دستاوردهای ایران در این زمینه محسوب می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر