jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۸۵۳۶۲۹   ۱۶ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۵:۰۰

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان، آلبومی از سخنان و دعاهایش را در تلفیقی با موسیقی راک منتشر کرده است.

وقتی پاپ، راک می خواند

به گزارش جام جم نوا به نقل از ایرنا، پاپ فرانسیس رهبر آرژانتینی تبار مسیحیان که نسبت به پیشینان خود راه و روش متفاوت تری را برگزیده است، در این آلبوم غیر از موسیقی راک از گروه موسیقی گریگوریان یک گروه موسیقی آلمانی نیز کمک گرفته است.

این مجموعه هفتاد دقیقه ای با یک پیش درآمد دو دقیقه ای به سبک راک دهه 1970 آغاز می شود، سپس صدای پاپ را می شنویم که می گوید: بیدار شوید...در ادامه موسیقی پس زمینه با سازهای گیتار برقی، کیبورد و سازهای کوبه ای وی در مورد مسئولیت هایی انسان صحبت می کند.

در حالیکه ممکن است عده ای این موسیقی را ساخته افراد جویای نام بدانند که صدای پاپ را با موسیقی ترکیب و در فضای مجازی منتشر کرده اند، واتیکان صحت آن را تایید کرده است.

آلبوم یادشده که بیدار شو نام دارد؛ روز پنج شنبه در واتیکان و دیروز (جمعه) در ایتالیا منتشر و تا پایان ماه نوامبر (آبان/آذر) در سراسر جهان توزیع خواهد شد.

این مجموعه با 11 ترانه و سخنرانی پاپ، اجرای آیین های کلیدی مسیحیت با حضور پاپ با مجموعه ای شگفت انگیز از سبک های موسیقی متنوع تلفیق شده است.

پدر گوئیلیو نرونی، یک کشیش هشتاد ساله ایتالیایی که مسئولیت تولید این مجموعه را برعهده داشته، موسیقی را ابزاری بسیار قوی برای تبلیغ در مورد مسیحیت می داند و می گوید از سبک موسیقی راک استفاده شده زیرا به بهترین شکلی با روحیات و خلقیات پاپ همخوانی دارد.

بیشتر ترانه ها به زبان مادری پاپ یعنی اسپانیایی خوانده شده اند، سخنرانی های وی نیز در این زبان از قوی ترین سخنرانی ها هستند؛ مانند زمانی که وی می گوید: کلیسا باید به خیابان ها برود؛ گویی واقعا نهاد کلیسا را می لرزاند.

پاپ فرانسیس (متولد 17 دسامبر 1936 در بوئنوس آیرس) رهبر حکومت مرکزی کلیساهای کاتولیک جهان، است. او از سال 1998 به عنوان سراسقف بوئنوس آیرس خدمت و در سال 2001 مقام کاردینالی را از پاپ ژان پل دوم دریافت کرد.

وی در سال 2013 به جای بندیکت شانزدهم به عنوان پاپ انتخاب شد و لقب فرانسیس را برای خود برگزید.

فرانسیس پیش از این هم سخنان و اقدامات متفاوتی نسبت به رهبران پیشین کاتولیک های جهان در کارنامه اش ثبت کرده بود وی در سخنانی برای اولین بار فرضیه تکامل را تایید کرد و گفت: تکامل در طبیعت موید وجود آفریدگار است، نه نافی آن. بیگ بنگ هم نمی تواند نافی وجود آفریدگاری الهی باشد، بلکه نیازمند وجود آن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شعر در خانه ملت

شعر در خانه ملت

امروز سالگرد شهادت سید حسن مدرس نماینده شجاع مجلس به دست عوامل رضاخان و روز مجلس است. در دوره‌های مختلف مجلس چه پیش و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شعر در صحن علنی خانه ملت همواره حضور پررنگی داشته است.

رسانه ملی، کثرت در عین وحدت

رسانه ملی، کثرت در عین وحدت

ما زمانی می‌توانیم از یک رسانه هویت‌ محور و عدالت‌ گستر و دارای صفات‌نیکو و پسندیده صحبت کنیم که رسانه‌ نگاری و رسانه‌ گری را به‌عنوان یک کار مبتنی بر اصول حرفه‌ای و در سطح استانداردهای حرفه‌ای جهانی در نظر بگیریم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها