jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۳۶۸۸۹ ۲۸ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

محمد حسنین هیکل، نویسنده و روزنامه‌نگار سرشناس مصری روز گذشته گفت: یمن به تنهایی توانست عربستان و 9 کشور عضو ائتلاف را شکست دهد و ائتلاف در حالی که قادر به پایان دادن جنگ نیست، ادعای پیروزی می‌کند.

وی با بیان این‌که تجاوز به یمن از ابتدا اشتباه بزرگی بود، گفت: یمن بسیار بزرگ‌تر از آرزوها و طمع‌ورزی‌های شماست و من مطمئن هستم یمن برنده اصلی این جنگ است و اگر دستور آمریکا نبود ما شاهد چنین جنایاتی در یمن نبودیم.تحول دیگر این‌‌که روزنامه گاردین در مقاله‌ای با عنوان «یمن و رسوایی فروش تسلیحات انگلیسی به عربستان» به بررسی نقش پشت‌پرده انگلیس در دامن زدن به جنگ یمن پرداخت.گاردین افزود: انگلیس با یک دست کمک‌های پزشکی و غذایی به یمنی‌ها می‌دهد و با دست دیگرش تسلیحات و مهمات و فناوری نظامی در اختیار عربستان و متحدانش برای حمله به یمن می‌گذارد. روزنامه گاردین فاش کرد: از آغاز درگیری‌ها در یمن در مارس 2015 تاکنون، دولت انگلیس 37 مجوز برای صادرات محموله‌های نظامی و تسلیحاتی به عربستان صادر کرده است ولی از فاش کردن محتوای این محموله‌ها برای پارلمان امتناع می کند./ ایسنا والعالم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر