jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۲۴۹۸۱   ۲۱ مرداد ۱۳۹۴  |  ۰۵:۰۰

انواع زودپزها و پلوپزها که در بسیاری از آشپزخانه‌های امروز از وسایل پخت و پز ضروری به حساب می‌آیند به‌طور متوسط رنج قیمتی از 150 هزار تومان تا حدود 600 هزار تومان دارند.

چگونه زودپز و پلوپز بخریم؟

در آشپزخانه‌های امروزی سرعت در پخت و پز نقش بسیار پررنگی دارد و اغلب افراد ترجیح می‌دهند از وسایلی برای آشپزی و پخت و پز استفاده کنند که به روند تهیه غذا سرعت ببخشند. زودپز و پلوپز دو وسیله‌ای است که در بسیاری از آشپزخانه‌های امروز برای پخت و پز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این دو وسیله پخت و پز که می‌توان گفت برای بسیاری از آشپزخانه‌ها ضروری به نظر می‌رسد در بازار از مدل‌های نسبتا متنوعی برخوردار است و بسته به امکانات، نوع برند، نوع گارانتی و... قیمت‌های مختلفی دارد.

 

قیمت انواع زودپزهای برقی

به‌طور کلی انواع زودپزها به دو نوع زودپز تک‌کاره و زودپزهای چندکاره تقسیم می‌شود که زودپزهای چندکاره از قابلیت‌هایی چون آرام‌پز، بخارپز، کیک‌پز و... برخوردار است و قیمت‌های بالاتری نسبت به زودپزهای تک کاره دارد.

به‌عنوان نمونه زودپز تک‌کاره با حجم شش لیتر و با قدرت هزار وات 476 هزار تومان عرضه می‌شود. همچنین زودپز تک‌کاره با حجم 9 لیتر و جنس استیل 165هزار تومان قیمت دارد.

زودپز چندکاره با حجم هفت7 لیتر و با قدرت هزار وات و جنس استیل 357 هزار تومان قیمت دارد، همچنین زودپز تک‌کاره با جنس استیل، با حجم هفت لیتر و قدرت 800 وات 257 هزار تومان فروخته می‌شود.

زودپز چندکاره با حجم شش لیتر، با قدرت هزار وات و جنس استیل 560 هزار تومان قیمت دارد. همچنین زودپز چندکاره با حجم پنج لیتر و قدرت 700 وات 500 هزار تومان عرضه می‌شود.زودپز چندکاره با حجم شش لیتر، با قدرت 1000 وات و جنس تفلون 410 هزار تومان فروخته می‌شود. زودپز چندکاره با قدرت هزار وات و حجم شش لیتر و جنس استیل 310 هزار تومان در مغازه‌های لوازم خانگی عرضه می‌شود.

 

قیمت انوع پلوپز

پلوپزها به‌طور کلی قیمت‌های پایین‌تری نسبت به زودپزها دارد و مانند زودپزها به دو دسته تک‌کاره و چندکاره تقسیم می‌شود.

به‌عنوان نمونه پلوپز چندکاره با ظرفیت هشت نفر، 620 وات و با جنس بدنه پلیمر 160 هزار تومان عرضه می‌شود. همچنین پلوپز چندکاره 640 وات و با ظرفیت شش نفر 205 هزار تومان قیمت دارد.

پلوپز تک‌کاره با ظرفیت هشت نفر 850 وات و با جنس بدنه استیل 290 هزار تومان عرضه می‌شود. پلوپز چند کاره با ظرفیت شش نفر و با قدرت 850 وات، 160 هزار تومان فروخته می‌شود.همچنین پلوپز چندکاره با ظرفیت هشت نفره و با ظرفیت 850 وات ، 370 هزار تومان عرضه می‌شود.

 

نکاتی برای خرید زودپز و پلوپز

زودپزها بهترین وسیله برای پخت انواع گوشت و سبزیجات در کوتاه‌ترین زمان هستند. مصرف انرژی زودپز بسیار پایین است و می‌تواند خیلی سریع‌تر از گاز یا فر غذا را آماده کند.

اما شاید مهم‌ترین مساله در انتخاب زودپز، انتخاب ظرفیت آن باشد. اندازه زودپز باید متناسب با نیاز افراد و حجم غذایی که قرار است پخته شود انتخاب شود. از آنجا که زودپز همراه مواد و آب داخل آن سنگین می‌شود، از انتخاب زودپز‌های خیلی بزرگ که متناسب با نیاز نیست باید خودداری شود چرا که جابه‌جا کردن و شستن آنها بسیار سخت می‌شود. همچنین با تهیه یک دستگاه پلوپز می‌توان انواع برنج را براحتی و در زمانی کوتاه تهیه کرد.

مهم‌ترین نکته‌ای که باید برای خرید پلوپز به آن توجه شود، ظرفیت آن است. مثلا اگر قرار است برای سه نفر برنج تهیه شود، پلوپزهای با پنج فنجان ظرفیت مناسب است. اما اگر برای تعداد بیشتری از افراد قرار است برنج پخته شود باید پلوپزهای با شش تا ده فنجان ظرفیت برای خرید انتخاب شوند. همچنین بهتر است از پلوپزهایی استفاده شود که دارای قابلمه تفلون است چرا که باعث می‌شوند در شستشو و نگهداری طولانی‌مدت بسیار راحت‌تر باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها