jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۸۷۶ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

در سالی که کشور نفتخیز گابن، به علت پایین آمدن بهای جهانی نفت با بیشترین رکود اقتصادی همراه بود، پرداخت 4/2 میلیون پوند از سوی رئیس‌جمهور این کشور به یک ستاره فوتبال، برای این‌که سفری یکروزه به گابن داشته باشد، با لباس شومن‌ها (شلوارک و تی‌شرت) از پله‌های هواپیما پایین برود و بعد از استقبال مقامات رسمی این کشور در مراسم آغاز ساخت یک ورزشگاه فوتبال شرکت کند و روی یکی از آجرها به صورت نمادین ملات بریزد، در نوع خود اتفاق عجیبی است.

در متن این خبر، لیونل مسی چهره نام‌آشنای فوتبال دنیا قرار دارد. ستاره بارسلونا که در حال حاضر در تعطیلات پیش از فصل به سر می‌برد و بزودی خود را برای حضور در تمرین‌های تیمش آماده می‌کند،‌ به دعوت رئیس‌جمهور گابن و برای مراسم آغاز ساخت ورزشگاه پورت‌جنتیل به این کشور سفر کرد. اتفاق جالبی که در ورود مسی به کشور گابن رخ داد، این بود که علی بونگو بوندیمبا، رئیس‌جمهور این کشور پس از این‌که شخصا به استقبال مسی در فرودگاه رفته بود، ستاره بارسلونا را سوار اتومبیلش کرد و به نوعی نقش راننده مسی را تا رسیدن به محل احداث ورزشگاه به‌عهده گرفت. رئیس‌جمهور گابن درباره حضور مسی در کشورش گفت: چند سال پیش که در بارسلونا بودم مسی را دیدم. همان زمان او به من گفت یک روز به کشور من خواهد آمد و لیبرویل را از نزدیک می‌بیند. این قولی بود که مسی به من داد و به نظر من او مردی است که با انجام این کار نشان داد روی حرف خود می‌ایستد. با وجود این اظهارنظر رئیس‌جمهور گابن مجله فرانس‌فوتبال ادعا کرده که مهاجم بارسلونا برای سفر به این کشور غرب آفریقا نزدیک به 4/2 میلیون پوند دریافت کرده است. براساس این گزارش، ساموئل اتوئو و دکو همبازی‌های قدیمی مسی در بارسلونا کمک کرده‌اند که این مهاجم آرژانتینی نخستین سفر خود را به گابن انجام دهد. سفری پرحاشیه، شبیه به سفر سال گذشته مسی به کشور عربستان و ناهار خوردن با شاهزاده‌های این کشور.

رضا پورعالی‌‌

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر