jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۰۷۹ ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

عامل اسیدپاشی شهرستان بوکان که روی سه زن اسید ریخته بود، در بازجویی مدعی شد تحت تاثیر توهم مواد روانگردان دست به این کار زده است.

به گزارش جام‌جم، ساعت 24 شامگاه سه‌شنبه گذشته مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 شهرستان بوکان در استان آذربایجان‌غربی تماس گرفت و از دو مورد اسیدپاشی خبرداد. دقایقی بعد از این گزارش، ماموران به محل حادثه در نزدیکی بازاری در بلوار کردستان این شهر اعزام شدند. در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد، دختر جوان و مادر میانسالش از ناحیه پشت و کمر دچار سوختگی با اسید شده‌اند. این دو مصدوم به مرکز درمانی منتقل شدند. همزمان با تشکیل پرونده قضایی، کارآگاهان جنایی به تحقیق از شاهدان حادثه پرداختند که مشخص شد آنها جوانی را که راکب موتورسیکلتی بوده، دیده‌اند که سرنگ به دست از پشت سر به این دو زن که در حال پیاده‌روی بوده‌اند حمله و بسرعت محل را ترک کرده‌ است.

در این مرحله ماموران با حضور در بیمارستان متوجه شدند خوشبختانه آسیب جدی به این مادر و دختر وارد نشده است. با تحقیق از این دو نفر مشخص شد آنها فرد اسید‌پاش را ندیده‌اند .

با اطلاعات به دست آمده از شاهدان حادثه، عملیات گسترده‌ای برای شناسایی و دستگیری اسیدپاش فراری آغاز شد تا این که دقایقی بعد از این حادثه، مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و خبر داد دختر جوان دیگری نیز در همان محله از سوی یک موتورسوار هدف اسیدپاشی قرار گرفته است.

با افزایش شمار قربانیان اسیدپاشی، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و تصاویر رایانه‌ای متهم فراری در اختیار گشت‌های انتظامی قرار گرفت تا این که ماموران انتظامی رد اسیدپاش فراری را در یکی از محله‌های جنوبی شهر به دست آوردند. ماموران برای دستگیری وی به آنجا اعزام شدند و متهم راکه در کمین زن دیگری نشسته بود تا او را هدف اسیدپاشی قراردهد، بازداشت کردند. در بازرسی از وی یک سرنگ پر از اسید کشف شد.

پسر 24 ساله با انتقال به پلیس آگاهی شهرستان بوکان درباره انگیزه‌اش گفت: در پی اختلاف با خانواده‌ام، با افراد نابابی آشنا و دوست شدم و بعد ازمدتی نیز به مواد روانگردان اعتیاد پیدا کردم. امروز پس از خوردن قرص دچار توهم شدم. انگار صدایی در مغزم به من می‌گفت با اسید زنان و دختر را بسوزان. من هم مقداری اسید باتری تهیه کردم و داخل سرنگ‌هایی ریختم و با موتورسیکلتم به سمت یکی از بازارهای پر رفت و آمد شهر رفتم تا در شلوغی آنجا کسی متوجه ماجرا نشود و بتوانم براحتی نقشه‌ام را عملی کنم. ابتدا به دو زن که در حال پیاده‌روی بودند و بعد از آن به یک زن دیگر با اسید حمله‌ور شدم.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌غربی در این باره به جام‌جم گفت: با اعتراف متهم به سه مورد اسیدپاشی، برای او قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد. خوشبختانه حال جسمی سه مصدوم حادثه رضایت‌بخش اعلام شده است.

سردار ناصر اصلانی افزود: این متهم تحت تاثیر مواد روانگردان دست به این کار زده و هیچ انگیزه دیگری نداشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر