jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۸۰۲۴۵۱ ۰۶ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

در این بخش به اخبار جالب حدود 50 سال پیش پرداخته می‌شود، اخباری که از نظر نگارش، تیتر و محتوا بسیار متفاوت‌تر از اخباری است که این روزها در روزنامه‌ها چاپ می‌شود.

در این شماره ماجرای خانواده‌ای را که تمام فرزندانشان ناشنوا هستند، می‌خوانید که در روزنامه کیهان چاپ شده است.

یک خانواده کر و لال

در بخش 4 شهرستان اصفهان خانواده‌ای سکونت دارند که تمام فرزندان این خانواده کر و لال هستند.

خبرنگار ما در اصفهان می‌نویسد، چند سال قبل عباس یکی از شاگرد بناهای بخش 4 اصفهان با دختری به نام عصمت ازدواج کرد و پس از یک‌سال صاحب فرزند دختری گردید.

اسم این دختر را فخری گذاشتند و مادرش کمال مواظبت را از او می‌کرد و به موازات افزایش ماه‌های سنین وی کلمات بابا، مامان و از این نوع کلمات ساده را بر زبانش می‌گذاشت تا او تقلید کند ولی فخری نمی‌توانست حرف بزند. مادر به خیال آن‌که به مرور زمان این نقص برطرف می‌شود اعتنایی نکرد ولی پس از یک‌سال و نیم که از عمر فخری گذشت والدینش متوجه شدند که وی فاقد قوه شنوایی و تکلم است.

او را تحت معالجه قرار دادند ولی معالجات نتیجه نبخشید. 4 سال بعد دختر دیگری در این خانواده به دنیا آمد که اسمش را فروغ گذاشتند و پس از چند سال معلوم شد که او هم مانند خواهر بزرگ‌ترش از شنیدن و گفتن محروم است.

سومین فرزند این خانواده نیز که پسر بود مانند خواهرش کر و لال بود و هر چه معالجه شان کردند نتیجه نبخشید.

حالا والدین آنها نگران آینده فرزندان خود هستند و برای معالجه آنان از نیکوکاران استمداد می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر