jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۹۱۵۷۰   ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۹:۳۰

اختراع جدید شرکت یاهو می‌تواند صفحه نمایش شما را به حسگر ویژه تائید هویت تبدیل کند

تبدیل صفحه نمایش‌ به حسگر حیاتی

برای داشتن یک تلفن همراه مجهز به حسگرهای حیاتی باید قطعات جانبی خاصی را مورد استفاده قرار داد که هزینه تولید را بالا می‌برند ولی اختراع جدید یاهو موجب می‌شود تا هر صفحه نمایشی به‌ عنوان یک حسگر حیاتی عمل کند.

تبدیل صفحه نمایش‌ به حسگر حیاتی

جام جم کلیک: امروزه بسیاری از تلفن‌های همراه هوشمند برای رقابت با یکدیگر به سراغ استفاده از حسگرهای حیاتی رفته‌اند و بارزترین این موارد به استفاده از اثر انگشت کاربر برای تائید هویت او منجر شده است. مشکل اصلی این ساختار این است که برای انجام چنین کاری به یک حسگر با قابلیت تفکیک رزولوشن بسیار بالا نیاز است و چنین قطعه‌ای موجب می‌شود تا هزینه تولید دستگاه بالاتر رفته و درنتیجه قیمت نهایی آن افزایش پیدا کند.

شرکت یاهو موفق شده است تا با ثبت یک اختراع ویژه از این مشکل جلوگیری کند و به کاربران اجازه بدهد که تنها با استفاده از نمایشگر تلفن همراه هوشمند خود بتوانند به یک حسگر حیاتی دست پیدا کنند. البته مشکل اصلی این است که یک نمایشگر تلفن همراه، فاقد دقت اسکن کافی برای برداشت مواردی مانند اثر انگشت است ولی مسئولان این پروژه با استفاده از تعمیم این ساختار درسطحی بالاتر از اثر انگشت، سعی در رفع آن داشته‌اند.

در این راستا نیز مواردی مانند شکل گوش شما در هنگام استفاده از تلفن همراه و یا شکل سیکن‌های شما (برجستگی‌های محل اتصال انگشت‌ به دست که در وضعیت مشت کردن دست برجسته می‌شوند) به‌عنوان مورد اصلی برای اسکن شدن به کار گرفته خواهد شد و به همین دلیل نیز هنوز امکان ارائه آن به بازار وجود ندارد زیرا ابتدا باید مجوز قانونی استفاده از این فناوری به‌عنوان یک فناوری امن صادر شود زیرا ممکن است که از میان هر 1000 نفر، چند مورد با شکل مشابه گوش و یا استخوان‌های انگشت وجود داشته باشند.

آناهیتا عیوض‌خانی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها