jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۸۲۵۹۵   ۰۴ فروردين ۱۳۹۴  |  ۰۰:۴۰

پس از افشای تحقیقات کمیسیون تجارت فدرال آمریکا از گوگل به علت اقدامات انحصارطلبانه آن، این شرکت، جستجوگر و بخش اخبار خود را دستکاری کرده تا از انتشار بیشتر این رسوایی جلوگیری شود.

دستکاری گوگل برای مخفی کردن یک رسوایی

به گزارش جام جم کلیک: در حالی که در ابتدای روز گذشته اخبار منفی در مورد گوگل در صدر نتایج جستجو و همین طور بخش خبری آن قرار داشت در ساعات بعد این خبرها دستکاری شدند و اخبار مثبت در مورد گوگل ناگهان جایگزین اخبار منفی شد. به عنوان مثال خبری با عنوان 5 افسانه در مورد گوگل برای ساعت های طولانی در صدر اخبار فناوری قرار گرفت.

همچنین گوگل به جای اخبار منفی در مورد تحقیقات مذکور برخی اخبار دیگر را در صدر قرار داد که در آنها غیررقابتی بودن فعالیت های تجاری گوگل رد شده بود و اتهاماتی علیه مخالفان این شرکت مطرح گردیده بود.

نکته جالب اینکه شرکت های رقیب گوگل دقیقا به علت همین رفتارهای انحصارطلبانه از این شرکت انتقاد می کنند و گوگل یکبار دیگر نشان داده که این نقدها و اعتراض ها صحیح است. پیش از این تعدادی از دولت های کشورهای اروپایی نیز بررسی های خود در مورد تلاش گوگل برای به حاشیه راندن شرکت های رقیب در فرانسه، آلمان، ایتالیا و .... را آغاز کرده اند و احتمال محکوم شدن گوگل به پرداخت جریمه در این کشورها وجود دارد.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها