jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۷۱۹۵۲ ۲۹ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۷

حمله سایبری به تأسیسات هسته‌ای ایران

اوباما نه رد می‌کند نه تأیید

رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید ایران، روسیه و چین توانمندی‌های خوبی دارند و واشنگتن درو واشنگتن در حوزه امنیت سایبری به صورت مداوم با این کشورها گفتگو می‌کند.

اوباما نه رد می‌کند نه تأیید

باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، در مصاحبه با یک پایگاه اینترنتی اخبار تکنولوژی به بحث درباره مسائل امنیت سایبری پرداخت. وی در بخشی از سخنان خود در پاسخ به سؤال مجری درباره حملات سایبری به تأسیسات هسته‌ای ایران و اینکه "آیا اینکه خودمان این گونه حملات را انجام دهیم و بعد بگوییم که باید در برابر آنها محافظت شویم، استدلال خوبی است؟" گفت: "من نمی‌توانیم وارد جزئیات شوم و آن چه شما گفتید [حمله سایبری به تأسیسات هسته‌ای ایران]،‌ را تأیید را رد کنم."

وی در ادامه خواهان تدوین یک پروتکل بین‌المللی درباره امنیت سایبری شد: "[باید] محدودیت‌ها و دستورالعمل‌های مشخصی تدوین کرد، و این نکته را درک کرد که تبعیت از رفتارهایی خاص به نفع همه است."

اوباما در ادامه در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه چه کشورهایی نگرانی سایبری برای آمریکا پدید آورده‌اند گفت: "چین و روسیه بسیار خوب هستند، ایران خوب است. و ما به صورت مداوم در حال گفتگو با این کشورها هستیم همانگونه که درباره تسلیحات هسته‌ای گفتگو می‌کنیم."

وی در ادمه افزود: "به آنها می‌گوییم حمله از جانب ما به گونه‌ای که منجر به تلافی‌جویی شود به نفع هیچ کس نیست."(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر