jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۶۴۵۸۳   ۰۸ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۴:۴۸

عضو دستگیر شده گروه تروریستی داعش در پاکستان فاش کرد که آمریکا به داعشی ها پول می دهد.

آمریکا به داعش پول می دهد

یوسف السلفی عضو دستگیر شده داعش در پاکستان در جریان بازجویی اعتراف کرد که آمریکا بودجه این گروه را برای جذب افراد بیشتر تامین می کرد.

منابع پاکستانی اعلام کردند که این فرمانده پاکستانی داعش در دسامبر سال گذشته بازداشت شده و خبر دستگیری وی در 22 ژانویه اعلام شده است.

یک منبع که خواست نامش فاش نشود در گفتگو با دیلی اکسپرس تاکید کرد که یوسف السلفی در جریان بازجویی هدف از کمک آمریکا را سازماندهی گروه داعش در پاکستان و استخدام جوانان برای پیوستن به این گروه در سوریه عنوان کرده است.

منابع پاکستانی اعلام کردند که یوسف السلفی یک تبعه سوری پاکستانی بوده که پنج ماه پیش با هدف گسترش نفوذ داعش در منطقه از طریق ترکیه وارد خاک پاکستان شد.

به گفته منابع پاکستانی، اعترافات یوسف السلفی در زمینه پرداخت 600 دلار برای جذب هر فرد از پاکستان برای سفر به سوریه و پیوستن به داعش در جریان سفر جان کری، وزیر خارجه آمریکا به اسلام آباد مطرح شد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهر باطل بر گفتمان سازش

مهر باطل بر گفتمان سازش

آنچه امروز در نوار غزه رخ می‌دهد تکان‌ دهنده است. شهادت ده‌ها انسان بیگناه، از جمله تعدادی از کودکان در حملات وحشیانه رژیم‌ اشغالگر قدس، بار دیگر ماهیت این رژیم منحوس و نامشروع را مقابل همگان افشا کرده است.

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر