jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۳۶۶۷۶   ۱۹ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۰

نقص امنیتی کشف شده Poodle نامگذاری شده است و می تواند برای اجرای حملات MitM آنلاین مورد سوء استفاده قرار بگیرد.

کشف نقص امنیتی در SSL 3.0

به گزارش جام جم کلیک به نقل از مرکز ماهر: یک آسیب پذیری در استاندارد رمزگذاری وب SSL نسخه 3.0 توسط محققان امنیتی شرکت گوگل کشف شده است که این پروتکل برای استفاده به صورت ناامنی ارائه می شود.
این نقص Poodle نامگذاری شده است و می تواند برای اجرای حملات MitM آنلاین مورد سوء استفاده قرار بگیرد.
شرکت گوگل در پستی توضیح داد که SSL نسخه 3.0 یک پروتکل 15 ساله است اما بسیاری از برنامه ها از این استاندارد استفاده می کنند. تقریبا تمامی مرورگرها از این پروتکل استفاده می کنند.
در راهنمایی امنیتی آمده است که علیرغم وجود پروتکل های جدیدتر مانند TLS 1.0، TLS 1.1و TLS 1.2 اما پروتکل SSL 3.0 به طور گسترده استفاده می شود.
اگر پروتکل SSL 3.0 بر روی وب سایت ها و در مرورگرهای وب استفاده می شود، این مساله میی تواند به طور بالقوه برای بسیاری از کاربران ایجاد مشکل کند و هکرها راحت تر می توانند اطلاعات حساس را به دست آورند.
در تنظیمات وب، این ضعف SSL 3.0 می تواند توسط یک هکر MitM برای رمزگشایی کوکی های امن HTTP مورد سوء استفاده قرار بگیرد.
برای اجتناب از اینگونه حملات، شرکت گوگل توصیه می کند که کاربران استفاده از پروتکل SSL 3.0 را متوقف نمایند اگرچه گوگل پذیرفته است که این راه حل برای عملیاتی که نیاز به اجرای سیستم های وراثتی دارد مناسب نیست.

منبع: مرکز ماهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر