با توجه به افزایش کلاهبرداری پیامکی با عنوان «میلیونر شو»، رئیس پلیس فتای خراسان شمالی به شهروندان هشدار داد فریب چنین پیامکهایی را نخورند. ارسال پیامک جعلی از جرائمی است که در فضای مجازی باب شده و مبالغ بسیاری از این طریق کلاهبرداری می‌شود.
کد خبر: ۷۱۰۶۱۴

سرگرد سهیل خاکشور ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: پیامک‌هایی جعلی با متن‌هایی بسیار جذاب و اغوا کننده توسط کلاهبرداران طراحی و در غالب طرح‌های مختلف که همگی با استفاده از شیوه‌های مختلف مهندسی اجتماعی و در ایام و مناسبت‌های خاص صورت می‌گیرد و هدف کلاهبرداران در این رابطه به دام انداختن طعمه‌هایشان است.

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی تصریح کرد: اخیراً افراد شیاد و کلاهبردار با ارسال پیامک‌هایی با این‌گونه محتوا *****>> جایزه <<***** ضمن عرض تبریک خدمت شما کاربر گرامی {{میلیونر شو ادامه دارد}} وزارت ارتباطات و فناوری طی طرحی تشویقی در راستای استفاده صحیح و بهینه از تلفن همراه اقدام به قرعه کشی سراسری کرده که شما کاربر محترم برنده وجه نقد به مبلغ {۲۰،۰۰۰،۰۰۰} ریال شده‌اید، لطفا جهت کسب اطلاع از نحوه دریافت مبلغ خود با اپراتور ارسال کننده پیام حاصل فرمایید. کد کاربری: (۰۰۲۹۹۰) ارتباطات و فناوری حامی و پشتیبان سیم کارتهای ثابت و اعتباری: (ایرانسل، تالیا، همراه اول، اسپادان، آی سیم، رایتل،...) ertebatat va fanavari. ir، اقدام می‌کنند.

سرگرد سهیل خاکشور بیان داشت: در این روش‌ها افراد سودجو با استفاده از حس اعتماد برخی افراد جامعه و به دلیل نداشتن آگاهی لازم، اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌کنند. بدین شکل که فرد کلاهبردار از قربانی می‌خواهد مشخصات کامل خود را به شماره‌ای ارسال نماید، سپس با شگردی خاص افراد را متقاعد به رفتن جلوی عابر بانک می‌نمایند و در ‌‌نهایت از آنان مبالغ قابل توجهی کلاهبرداری می‌کنند.

این مقام انتظامی افزود: در همین راستا پلیس فتا به هموطنان توصیه می‌کند که به هیچ عنوان اطلاعات مهم حساب بانکی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و از ارسال اطلاعات حساب بانکی از جمله رمز اول یا دوم، کد CCV۲، تاریخ انقضای کارت و حتی مراجعه به دستگاه خود‌پرداز خودداری کنند.

رئیس پلیس فتای خراسان شمالی ادامه داد: این نکته حائز اهمیت است که شهروندان باید رمزهای بانکی خود را به صورت دوره‌ای تغییر دهند و از گذاشتن رمزهایی مانند شماره شناسنامه، سال تولد و سایر اعدادی که قابل حدس زدن باشند خودداری کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پلیس فتا از هموطنان می‌خواهد در صورت مشاهده هرگونه تخلف در فضای سایبر مراتب را با ارائه مستندات مربوطه از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش کنند (همشهری آنلاین)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها