jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۹۰۱۳۶   ۰۹ تير ۱۳۹۳  |  ۰۸:۰۱

متهمان قصد سرقت مسلحانه از بانک را داشتند

هلاکت دزد مسلح در درگیری با پلیس

یکی از دو سارقی که قصد داشتند از یک طلافروشی و بانک در استان گلستان سرقت کنند، در درگیری با پلیس، کشته و دیگری زخمی شد.

هلاکت دزد مسلح در درگیری با پلیس

رییس پلیس آگاهی استان گلستان به جام‌جم گفت: روز دوم تیر امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیس 110 تماس گرفت و گفت دو مرد مسلح قصد دزدی از یک طلافروشی را دارند.

در پی این گزارش، ماموران آموزش‌های لازم را به‌طلافروش داده و محل را زیر نظر گرفتند.

سرهنگ محمدرضا اکبری افزود: ساعتی بعد ماموران اطلاع یافتند یک خودروی پراید با دو سرنشین یک شعبه بانک را زیر نظر گرفته‌اند و به نظر می‌رسد قصد سرقت از آنجا را دارند.

ماموران با اعزام به محل آنها را زیر نظر گرفتند و با‌استعلام از اداره راهنمایی و رانندگی متوجه شدند، خودروی پراید سرقتی بوده و شماره پلاک آن جعلی است.

وی یادآور شد: ماموران احتمال دادند این دو نفر قصد دزدی از طلافروشی را داشته‌اند و اکنون تصمیم به دزدی از بانک گرفته‌اند.

ماموران با محاصره محل، قصد نزدیک شدن به دو‌سرنشین خودرو را داشتند که آنها به سوی ماموران تیراندازی کردند. در تیراندازی متقابل پلیس، یکی از متهمان با شلیک گلوله به هلاکت رسید و دیگری زخمی شد.

رییس پلیس آگاهی استان گلستان گفت: جسد متهم کشته شده به پزشکی قانونی و فرد زخمی به بیمارستان منتقل شد. در بازرسی از خودروی متهمان، یک قبضه سلاح کلاشینکف، یک قبضه سلاح شکاری و قمه، چند ماسک، نقاب و دستبند پلاستیکی کشف شد.

اکبری افزود: ماموران با بررسی هویت متهم کشته شده، متوجه شدند وی در ارتباط با دزدی، درگیری با ماموران و خرید و فروش موادمخدر سابقه داشته است.

در مرحله بعدی تحقیقات از همدست سارق کشته شده و بررسی سوابق کیفری متهم، معلوم شد او نیز فردی سابقه‌دار است.

رییس پلیس آگاهی استان گلستان خاطرنشان کرد: با‌شروع تحقیقات، متهم در اعترافاتش گفت من و همدستم پس از آزادی از زندان تصمیم به دزدی‌ مسلحانه گرفتیم و از سال 89 از چند بانک میلیون‌ها تومان مسلحانه سرقت کرده بودیم.

وی افزود: از چند روز پیش تصمیم داشتیم از یک بانک و یک طلافروشی نیز سرقت کنیم، بنابراین هفدهم خرداد با سد کردن راه یک دستگاه خودروی پراید، آن را دزدیدیم. ابتدا قصد داشتیم به یک بانک دستبرد زده و سپس از یک طلافروشی اطراف شهرستان رامیان سرقت کنیم که پیش از دزدی، همدستم به هلاکت رسید و من نیز زخمی شدم.

اکبری افزود: در پی اعتراف متهم، ماموران به خانه وی اعزام شدند و یک قبضه سلاح، قمه، تعدادی ماسک، نقاب، دستبند پلاستیکی و چند جفت لباس که در سرقت‌ها از آن استفاده کرده بودند، همراه یک خودروی پژو کشف شد که پلاک جعلی روی آن نصب شده بود.

با صدور قرار قانونی برای متهم، تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر