jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۷۵۱۸ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۳:۱۱

همان‌طور که امیر قلعه‌نویی دوست دارد فصل آینده در استقلال بماند طبعاً علی دایی هم بدش نمی‌‌آید در پرسپولیس ماندنی شود.

دایی چگونه به پرسپولیس فکر می کند؟

نه اینکه تیم‌های دیگر این دو مربی را نخواهند، نه اصلاً این‌طور نیست. امیر قلعه‌نویی را می‌دانیم که همین حالا چند پیشنهاد از تیم‌های لیگ‌برتری دارد و شک نداریم اگر کمی شل بیاید یکی از این تیم‌ها او را خواهد برد. در اینجا پیشنهاد داشتن مهم نیست. بحث اصلی این است که از پرسپولیس و استقلال بهتر نمی‌شود در این فوتبال پیدا کرد. مثلاً علی دایی کجا برود بهتر از پرسپولیس؟ او دو فصل در راه‌آهن بود اما حضور دوباره‌‌اش در پرسپولیس نشان داد که مردی در اندازه‌های دایی هم چقدر به برند پرسپولیس نیاز دارد.

دایی بی‌گمان دوست دارد در پرسپولیس بماند اما آیا او از خودش سؤال کرده با چه شرایطی این ماندن مقدور خواهد بود؟ پرسپولیس باشگاهی است بدهکار و نابسامان که اگر یک خریدار درست و حسابی پیدا نکند اساساً به عنوان یک باشگاه ورشکسته شناخته می‌شود. از پرسپولیس در این صورت تنها یک نام خشک و خالی باقی می‌ماند و البته خاطراتی که هرگز فراموش نخواهند شد. با این حال باید تکلیف این باشگاه را مشخص کرد تا علی دایی کمی به خودش بیاید و برای فصل بعد برنامه‌‌ریزی کند. او همین حالا که مثلاً می‌خواهد سرمربی پرسپولیس باشد، نمی‌داند در ادامه راه کدام بازیکنان را در اختیار دارد. دایی خبر ندارد کدام بازیکن را می‌تواند به خدمت بگیرد و باید عذر چند بازیکن را بخواهد، تمریناتش را کی و چه وقت آغاز کند، برای لیگ‌برتر و جام‌حذفی فصل آینده چه برنامه‌هایی داشته باشد و اساساً چگونه تیمش را برای لیگ قهرمانان آسیا آماده کند.

می‌دانیم علی دایی دوست دارد در پرسپولیس بماند و لااقل یک جام در فصل آینده بگیرد اما باید دید در این پرسپولیس کم‌بودجه و ظاهراً بی‌برنامه، او می‌تواند یک تیم جوان را برای فصل بعد ببندد؟ پرسپولیس دیگر میلیارد میلیارد پول ندارد. حتی معلوم نیست که این باشگاه بتواند قرارداد سنگین خود دایی را بپردازد، چه رسد به اینکه با بازیکنان دایی تسویه‌حساب کند! در چنین اوضاع و احوالی آیا دایی بازهم دوست دارد در پرسپولیس ماندنی شود یا احیاناً به پیشنهاد تیم‌های دیگر فکر می‌کند؟

فیفادی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر