دایی برادر بزرگ تر من است

حقیقی: به لیگ ایران بازنمی گردم

دروازه بان سابق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در دو سه فصل آینده به باشگاه‌های ایرانی برنمی‌گردم و در فوتبال اروپا به کارم ادامه خواهم داد.
کد خبر: ۶۵۹۶۸۹

سایت جام جم ورزشی - علیرضا حقیقی درباره عملکردش در تیم کوویلای پرتغال اظهار داشت: در نقل و انتقالات زمستانی با توجه به اینکه با باشگاه روبین کازان روسیه قرارداد داشتم دو باشگاه روبین کازان و کوویلا برای انتقال قرضی ام به این تیم لیگ دسته اول باشگاه های پرتغال به توافق رسیدند و بنده به عضویت این تیم پرتغالی درآمدم. از زمانی که عضو تیم کوویلا شدم در تمام بازی های این تیم حضور داشته و خوشبختانه شرایطی فراهم شد که در میادین رسمی به میدان رفته و در شرایط مسابقه و بازی قرار بگیرم. قرار داشتن در شرایط مسابقه و بازی برای یک فوتبالیست به ویژه دروازه بان ها بسیار مهم است و در حفظ آمادگی و پیشرفت آنها بسیار تاثیرگذار است. خوشبختانه در 8 دیداری که برای تیم کوویلا به میدان رفته ام عملکرد قابل قبول و خوبی داشته ام و مربیان از کارم راضی بودند. از شرایطی که در این تیم دارم راضی هستم و امیدوارم که عضویت در این تیم پرتغالی زمینه ای برای اتفاقات خوب در آینده شود.

علیرضا حقیقی درباره کیفیت لیگ دسته اول باشگاه های پرتغال گفت: فوتبال کشور پرتغال را همه می شناسند. پرتغال بازیکنان مطرح و معروف زیادی دارد و بازیکنان خارجی خوب و با کیفیتی نیز در لیگ این کشور بازی می کنند. انصافا باید بگویم لیگ دسته اول باشگاه های پرتغال نیز از کیفیت مطلوب و خوبی برخوردار است. بسیاری از تیم های لیگ برتر از بازیکنانی که در لیگ برتر استفاده نمی کنند و فرصت بازی به آنها نمی رسد در لیگ دسته اول استفاده می کنند. تیم های لیگ یک پرتغال باشگاه هایی حرفه ای با امکانات و با برنامه هستند. اینجا همه چیز بر اساس نظم و برنامه ریزی پیش می رود و اتفاقا لیگ دسته اول باشگاه های پرتغال بسیار مورد توجه رسانه ها و حتی اهالی فوتبال سایر کشورهای اروپایی قرار می گیرد. به عنوان مثال باید بگویم در پرتغال چهار روزنامه ورزشی معروف و مطرح صفحات ویژه ای را به لیگ دسته اول باشگاه های پرتغال اختصاص می دهند و شبکه های تلویزیونی نیز علاوه بر پخش این بازی ها به تحلیل و تفسیر بازی ها می پردازند و این نشان می دهد که لیگ دسته اول پرتغال دارای کیفیت خوبی است که تا این حد مورد توجه قرار می گیرد. از هر دو یا سه بازی ما یک بازی به طور کامل از تلویزیون پخش می شود و این اتفاق خوبی است که می تواند باعث دیده شدن عملکرد ما شود.

دروازه‌بان اسبق پرسپولیس درباره باشگاه کوویلا و تماشاگران آن گفت: کوویلا شهری است که در حد فاصل لیسبون و پورتو قرار گرفته و تیم ما با توجه به جمعیتی که این شهر دارد از تماشاگران خوبی برخوردار است. به طور میانگین هر بازی تیم ما 5 هزار تماشاگر دارد و بعضاً برخی بازی های ما مقابل تیم های مطرح تر با حضور 7 هزار تماشاگر برگزار می شود و این اتفاق بسیار خوبی است و باعث افزایش انگیزه بازیکنان و مورد توجه بودن تیم شده است. تماشاگران کوویلا حتی در بازی های خارج از خانه نیز تیم را تنها نمی گذارند و با اتوبوس یا وسایل نقلیه دیگر برای حمایت از تیم به شهرهای دیگر می آیند. کادرفنی تیم ما از مربیان پرتغالی شکل گرفته و مربی گلرهای تیم ما نیز یک مربی پرتغالی خوب است که تمرینات ویژه و مفیدی را برای ما در نظر می گیرد.

علیرضا حقیقی درباره آینده ورزشی اش و احتمال بازگشت به باشگاه های ایرانی و تیم فصل آینده اش به سایت رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: تا سال 2017-2016 با تیم روبین کازان قرارداد دارم و به طور حتم در سال های آینده به فوتبالم در اروپا ادامه خواهم داد و به لیگ ایران بازنخواهم گشت. فعلا به طور قرضی به تیم کوویلا منتقل شدم و در پایان فصل بازیکن تیم روبین کازان روسیه به حساب می آیم. در آخر فصل و پس از جام جهانی و با جمع بندی شرایط تصمیم خواهم گرفت که در چه تیمی بازی کنم ، البته همه چیز دست خودم نیست و من بازیکن باشگاه روبین کازان هستم و تابع تصمیمات آنها، اما تصمیم خودم این است که انشاالله شرایطی فراهم شود که در فوتبال اروپا به کارم ادامه دهم. به هر حال حضور در تیم های اروپایی یک اتفاق مثبت است و من سعی می کنم با تلاش و کوشش بسیار پیشرفت بیشتری داشته و به عضویت در تیم های اروپایی ادامه دهم.

حقیقی درباره احتمال بازگشت به تیم روبین کازان تصریح کرد: من در پایان فصل بازیکن روبین کازان هستم و تا دو سه سال دیگر با این تیم قرارداد دارم. نتایج و بازی های روبین کازان را پیگیری کرده ام. دروازه بان دوم تیم ملی روسیه همچنان عضو تیم روبین کازان است و برای این تیم بازی می کند. ایده آل من این است عضو تیمی باشیم که شرایط بازی داشته باشم. به هر حال عضویت در تیمی مثل روبین کازان که در لیگ اروپا به میدان می رود اتفاق مثبتی است اما باید دید در پایان فصل آینده چه پیشنهاداتی دارم ، نظر مسئولان و مربیان باشگاه روبین کازان چیست و در نهایت پس از جمع بندی همه این مسائل تصمیم خواهیم گرفت. مسئولان باشگاه کوویلا نیز صحبت هایی با من داشته اند اما همه چیز برمی گردد به آخر فصل و تصمیم نهایی بنده و مسئولان باشگاه روبین.

حقیقی درباره نیمکت نشینی اش در بازی قبلی تیم کوویلای پرتغال افزود: در ترکیب اصلی تیم کوویلا بوده و خوشبختانه عملکرد قابل قبولی در این تیم داشته ام. هفته گذشته نیز یکی از 11 بازیکنی بودم که قبل از شروع مسابقه برای گرم کردن وارد زمین شدم اما به هنگام گرم کردن با آسیب دیدگی از ناحیه زانو مواجه شدم و حتی قرار نبود که روی نیمکت بنشینم اما جمع بندی خودم و کادرفنی تیم این بود که روی نیمکت بازی را تماشا کرده و در لیست 18 نفره باشم. در این بازی دروازه بان تیم ما دومین بازیکنی بود که از زمین بازی اخراج شد و ما 9 نفره شدیم. من در این شرایط در 12-10 دقیقه پایانی به میدان رفتم. بازی با نتیجه بدون گل در جریان بود و تیم حریف به واسطه 9 نفره شدن تیم ما حملات زیادی روی دروازه کوویلا داشت تا اینکه داور با تکل مدافع میانی و کاپیتان تیم ما ضمن اعلام پنالتی بازیکن ما را اخراج و تیم ما را 8 نفره کرد و ما این بازی را به حریف واگذار کردیم.

دروازه‌بان سابق پرسپولیس درباره آخرین وضعیت آسیب دیدگی‌اش گفت: از ناحیه زانو دچار مشکل شده ام اما طی روزهای گذشته تمرینات ویژه ای را زیر نظر کادر پزشکی انجام داده و تمرینات سبک و کم فشاری را با هماهنگی کادر پزشکی و مربی دروازه بان ها انجام داده ام. ما روز یکشنبه(امروز) در بازی خانگی و در هفته سی و هفتم رقابت های لیگ دسته اول پرتغال باید به میدان برویم اما هنوز مشخص نیست که بتوانم تیم را در این بازی همراهی کنم یا خیر. سرمربی تیم اصرار دارد بازی کنم و در عین حال معتقد است که نباید این بازی کردن با ریسک بالا و تشدید مصدومیت همراه باشد. اینجا بارندگی شدیدی هم داشته و زمین بازی هم قطعا لغزنده خواهد بود. به احتمال زیاد صبح روز یکشنبه وضعیت زانویم تست خواهد شد و پس از جمع بندی کادرفنی، پزشک تیم و خودم درباره حضور در بازی روز یکشنبه تصمیم گیری خواهد شد. خودم دوست دارم بازی کنم اما نمی خواهم این بازی کردن با ریسک و مشکلات بعدی همراه باشد. البته باید بگویم آسیب دیدگی ام چیز حاد و نگران کننده ای نیست و تمرینات ویژه و خوبی طی روزهای اخیر داشته و زیر نظر کادر پزشکی در حال طی کردن دوران نقاحت هستم. ما با تیم رده پنجم ششم جدول رده بندی بازی داریم و این بازی برای ما مهم است چراکه می توانیم در صورت برتری وضعیت بهتری در جدول رده بندی داشته باشیم. ما در حال حاضر و در میان 22 تیم لیگ دسته اول پرتغال در زده پانزدهم جدول رده بندی قرار گرفته ایم و در صورتی که در بازی های باقی مانده عملکرد خوبی داشته باشیم می توانیم از جایگاه بهتری در جدول برخوردار باشیم. البته تیم ما در نیم فصل دوم یک مشکل بزرگ دارد و آن هم عدم برخورداری از مهاجمان تخصصی است. متاسفانه در نقل و انتقالات زمستانی باشگاه دو مهاجم برزیلی تیم را به باشگاه های دیگر فروخت. یکی از مهاجمان ما به یکی از تیم های لیگ برتر پرتغال منتقل شد و یک مهاجم برزیلی دیگر نیز به تیم دیگری فروخته شده است.

یکی دیگر از مهاجمان تیم هم آسیب دیده و نتوانسته تیم را در 7-6 بازی اخیر همراهی کند به همین دلیل تیم ما عملا بدون مهاجم تخصصی در نیم فصل دوم به مصاف حریفان رفته و به واسطه مواجه شدن با مشکل گلزنی در کسب نتایج عملکرد خوبی نداشته است. طبیعی است تیمی که مهاجم تخصصی نداشته باشد با مشکل مواجه شود. مربیان ما روی یکی از مهاجمان تیم حساب کرده بودند که متاسفانه این بازیکن نیز با مصدومیت مواجه شد. همچنین قرار بود یک مهاجم دیگر جذب تیم شود که در آخرین روزهای نقل و انتقالات زمستانی توافقی صورت نگرفت.

علیرضا حقیقی درباره جایگاه کارلوس کی روش در فوتبال پرتغال اذعان داشت: کی روش یک مربی جهانی و شناخته شده است و سرمربی تیم ملی پرتغال بوده و طبیعی است که از شهرت و محبوبیت خاصی در فوتبال پرتغال برخوردار باشد. او یکی از مربیان ارشد و مطرح تاریخ فوتبال پرتغال است که به واسطه مربی گری در منچستریونایتد و سرمربی گری در رئال مادرید و حضور در راس نیمکت تیم پرتغال کاملا مورد توجه فوتبال دوستان پرتغالی و رسانه های این کشور است. من هم هرگاه با هواداران یا اهالی فوتبال پرتغال مواجه می شوم درباره صعود تیم ملی ایران به جام جهانی با مربی گری کی روش از من سوال می کنند و همچنین از من درباره کارلوس کی روش پرس و جو کرده و سوالاتی را مطرح می کنند.

ملی پوش تیم کوویلای پرتغال درباره جایگاه سایر مربیان پرتغالی فعال در ایران گفت: سیموئز که در فوتبال ایران فعالیت می کردند کاملا شناخته شده هستند و همچنین باید بگویم تونی اولیویرا سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در پرتغال یک مربی مطرح به حساب می آید. انصافا باید بگویم مربیان پرتغالی که به فوتبال ایران آمده اند اکثرا مربیانی شناخته شده بوده و جزو بهترین های کشور خودشان به حساب می آیند.

حقیقی درباره اشتباهات فاحش دروازه بان های مدعی پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی ایران در جام جهانی در یکی دو ماه اخیر بیان داشت: اشتباه از سوی هر ورزشکار ممکن است رخ دهد. فوتبال است و هزار و یک اتفاق. این اتفاق می تواند برای هر فوتبالیستی یا هر دروازه بانی رخ دهد. این دلیل نمی شود که عملکرد کلی یک دروازه بان را با یک اشتباه ارزیابی کرده و درخشش های دیگر او را مد نظر نداشته باشیم. باید منصف و واقع بین باشیم. متاسفانه برخی در فوتبال ایران منتظرند تا یک نفر اشتباهی انجام دهد، آن اشتباه را آن قدر به رخ او می کشند که زمینه ساز اشتباهات دیگر می شود در حالی که در چنین شرایطی اگر با این اتفاقات عادی برخورد شود و فشار روحی روانی برای دروازه بان به وجود نیاید شاهد تکرار اشتباهات نخواهیم بود. بنده به عنوان یک دروازه بان برای تمامی گلرهای ایرانی به ویژه آنهایی که از شانس حضور در تیم ملی برخوردارند آرزوی موفقیت داشته و امیدوارم که بتوانند به آنچه که شایستگی آن را دارند دست یابند.

حقیقی درباره شانس حضورش در جام جهانی و قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم ملی ایران گفت: بازی کردن در جام جهانی آرزوی هر فوتبالیستی است من هم از این قضیه مستثنی نیستم و دوست دارم که در جام جهانی شانس بازی کردن داشته باشم. تمام سعی و تلاش خود را برای پوشیدن پیراهن تیم ملی و به میدان رفتن در جام جهانی انجام خواهم داد. سختی ها را به جان می خرم و با داشتن پشتکار و تلاش مضاعف سعی می کنم از این شانسی که پیش رویم قرار دارد نهایت استفاده را ببرم. به هر حال ما دروازه بان های شناخته شده و مطرحی در فوتبال ایران داریم و طبیعی است که آنها نیز تلاش کنند تا در جام جهانی شانس بازی کردن داشته باشند. من نیز از هیچ تلاش و کوششی برای پوشیدن پیراهن تیم ملی دریغ نخواهم کرد و توکلم به خداست و پس از آن هم همه چیز بستگی به نظر آقای کی روش و همچنین مربی دروازه بان های تیم ملی دارد. امیدوارم که در نهایت بتوانم بازی کردن در جام جهانی را تجربه کرده و در صورتی که از شانس بازی برخوردار شدم بهترین عملکرد را داشته باشم. برای بازی کردن در جام جهانی باید تلاش کرد و سختی ها را به جان خرید. من سعی می کنم در صورت دعوت شدن به تیم ملی و حضور در اردوها بهترین عملکرد را داشته و نظر سرمربی تیم را به خودم جلب کنم و از فرصت هایی که در بازی های تدارکاتی در اختیار گذاشته می شود نهایت استفاده را ببرم.

حقیقی درباره زمان حضورش در اردوهای تیم ملی تصریح کرد: هنوز که لیست تیم ملی اعلام نشده اما در صورت دعوت به تیم ملی بعید می دانم که باشگاه کوویلا با حضورم در اردوی آفریقای جنوبی که از اواخر فروردین ماه پس از پایان لیگ برتر ایران برپا می شود موافقت کند. ما تا اواخر اردیبهشت و فکر می کنم بیست و دوم یا بیست و سوم اردیبهشت ماه درگیر رقابت های لیگ دسته اول پرتغال هستیم و 8 بازی تا پایان فصل باقی مانده است. پس از آن تیم ملی براساس برنامه های اعلام شده راهی اردوی اتریش خواهد شد که آن زمان مشکلی برای حضور در اردوی تیم ملی نخواهم داشت.

علیرضا حقیقی درباره برتری پرسپولیس مقابل داماش و افزایش شانس سرخپوشان در قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی گفت: اینجا تمرینات فشرده زیادی داریم و من مدام درگیر تمرین، مسابقه و برنامه های مدنظر باشگاه و کادرفنی هستم. زیاد فوتبال ایران را پیگیری نمی کنم اما طبیعی است که نتایج تیم فوتبال پرسپولیس را پیگیری کرده و اخبار مرتبط با آن را دنبال کنم. بسیار خوشحالم که تیم فوتبال پرسپولیس پس از برتری مقابل داماش در آن بازی خارج از خانه به واسطه نتایجی که برای سایر مدعیان قهرمانی رقم خورد شانس بیشتری نسبت به گذشته برای قهرمانی برخوردار شده و می تواند شانس بیشتری نیز برای کسب سهمیه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد. بسیار امیدوارم تیم فوتبال پرسپولیس در دو بازی باقی مانده اش بهترین نتایج را کسب کرده و دل هوادارانش را شاد کند. موفقیت پرسپولیس و قهرمانی اش خیل عظیمی از مردم فوتبال دوست کشورمان را شاد خواهد کرد. امیدوارم مشکلات پرسپولیس نیز کمتر و کمتر شود. به طور حتم هواداران پرسپولیس که در فصل جاری حامی و پشتیبان تیم بوده اند در دو بازی باقی مانده سنگ تمام خواهند گذاشت و با حضور گسترده و پرشور در ورزشگاه ها به تیم و بازیکنان کمک خواهند کرد تا پرسپولیس در دو بازی باقی مانده حداکثر امتیازات را کسب کرده و از غفلت و توقف احتمالی حریفان نهایت استفاده را برده و به قهرمانی دست یابد. آرزو می کنم تیم فوتبال پرسپولیس امسال با قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی بتواند هوادارانش را سربلند کرده و ما را هم خوشحال کند. پرسپولیس تیم محبوب من است و من خودم را همیشه و تا ابد مدیون پرسپولیس و هوادارانش می دانم و افتخار می کنم که عضو محبوب ترین تیم آسیا بوده و در این تیم رشد و پیشرفت کرده ام .

به گزارش باشگاه خبرنگاران حقیقی در پایان درباره موفقیت پرسپولیس با علی دایی خاطرنشان کرد: علی دایی بزرگتر و مربی من بوده است و برایم بسیار قابل احترام. برخلاف برخی تصورات بنده هیچ مشکلی با آقای دایی ندارم و امیدوارم دایی بتواند با قهرمانی یا کسب سهمیه آسیایی این فصل پرحادثه را با موفقیت و رضایت همه جانبه هواداران پشت سر گذاشته و موفقیت ها را یکی پس از دیگری جشن بگیرد. همچنین امیدوارم باشگاه پرسپولیس به ساحل آرامش رسیده و آقای پروین که ایشان نیز مربی ام بوده اند در عرصه مدیریت بتوانند موفق عمل کرده و انتظارات هواداران را برآورده نمایند. من برای بزرگترهایم و پرسپولیسی ها بهترین ها در سال جدید آرزو می کنم و سربلندی و شاد بودن هواداران من را نیز سربلند و شاد خواهد کرد.

برچسب ها: علیرضا حقیقی
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها