jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۵۰۱۹۱   ۰۷ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۴:۴۷

پسر نظافتچی که برای سرقت چند النگو زن ۵۰ ساله‌ای را به قتل رسانده بود پس از ۹ ماه فرار سرانجام از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شد.

جام جم سرا: ساعت ۲۱ روز پنجم خردادماه امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع قتل در خیابان آذربایجان - خیابان گلشن به کلانتری ۱۲۹ جامی اعلام شد. با حضور عوامل کلانتری و اکیپ بررسی صحنه قتل اداره دهم مشخص شد زنی ۵۰ساله در محل سکونتش در طبقه اول یک مجتمع مسکونی، بر اثر اصابت ضربات چاقو توسط قاتل یا قاتلان به قتل رسیده است.
دختر مقتول در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: ساعت ۷ عصر از محل کار به خانه بازگشتم. وقتی قصد ورود به داخل خانه را داشتم متوجه شدم به علت قرار داشتن کلید در پشت در، امکان باز کردن در وجود ندارد. به تصور اینکه مادرم در داخل خانه است، زنگ خانه را زده اما از او هیچ خبری نشد و این در حالی بود که صدای تلویزیون نیز از داخل کاملا به وضوح شنیده می‌شد.
با دیدن کفشهای مادرم در کنار در ورودی اطمینان پیدا کردم که او در داخل خانه حضور دارد. با گذشت حدودا ۱۵ دقیقه به کمک همسایهٔ طبقه بالا اقدام به شکستن درب خانه کرده و پس از ورود به داخل خانه با جسد مادرم روبرو شدم که خون زیادی از وی بر روی زمین و لباس‌هایش ریخته شده بود.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» و به دستور شعبه دوم بازپرسی دادسرای جنایی، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره دهم از طریق اهالی ساختمان اطلاع پیدا کردند که آن روز نظافتچی ساختمان برای نظافت راه پله‌ها ساختمان به محل جنایت مراجعه و حتی وسایل نظافت را نیز از مدیر ساختمان دریافت کرده اما با این وجود از او هیچ خبری در داخل ساختمان نبود.
کارآگاهان که به غیبت جوان نظافتچی مشکوک شده بودند اطلاع پیدا کردند که نظافتچی ساختمان، جوانی ۳۰ ساله و تبعه کشور افغانستان است که هفته‌ای یک بار برای نظافت به ساختمان مراجعه و هر بار نیز پس از انجام نظافت، حقوق خود را به صورت روزمزد و به صورت کامل دریافت می‌کند اما با این وجود اهالی ساختمان هیچ اطلاع دقیقی از محل سکونت وی در اختیار ندارند.
تحقیقات در خصوص ناپدید شدن جوان نظافتچی به نام درویش در شرایطی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته بود که بررسی صحنه جنایت نیز حکایت از آن داشت قاتل یا قاتلین بدون هیچگونه تخریب در اصلی وارد ساختمان شده و مقتوله نیز در خانه‌اش را برای آن‌ها باز کرده که همگی این دلایل و شواهد حکایت از آن داشت قتل توسط فرد یا افرادی انجام شده که به راحتی به داخل ساختمان تردد داشته است.
در شرایطی که عوامل تشخیص هویت، تیم پزشکی قانونی و کارآگاهان اداره دهم در حال انجام اقدامات اولیه در محل جنایت بودند، شناسایی انگیزه احتمالی جنایت در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. با توجه به ناپدید شدن جوان نظافتچی و احتمال ارتکاب سرقت، از دختر مقتول خواسته شد تا با بررسی داخل خانه به کارآگاهان اعلام کند آیا وسایلی از قبیل پول، طلا و جواهرات یا دیگر اموال باارزش از داخل خانه به سرقت رفته یا نه؟ دختر جوان به کارآگاهان اعلام کرد النگوهای مادرم در دستش نیست. او به کاراگاهان گفت: در طول چند سال مادرم اقدام به خرید تعدادی النگو کرده بود و فکر می‌کنم که تعداد آن‌ها در حدود ۲۰ حلقه می‌شد و همیشه به شوخی می‌گفت: این النگو‌ها را پس از مرگم به یادگار نزد خودت نگه دار تا اگر روزی به پول نیاز پیدا کردی با فروش آن‌ها مشکلت حل شود.
در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره دهم با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی هویت دقیق درویش. ر (۳۱ ساله) و ساکن در منطقه هشت متری جوادیه راه آهن شدند. با شناسایی محل سکونت «درویش» کاراگاهان به این محل مراجعه و اطلاع پیدا کردند که درویش از تهران خارج شده است.
با اطلاع از خروج غیرقانونی درویش از کشور، هماهنگی‌های لازم از طریق پلیس بین الملل انجام شد تا نهایتا کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که او اواخر بهمن ماه به ایران مراجعت کرده و در حال حاضر نیز در تهران و در منطقه خلازیر به عنوان کارگر ساده ساختمانی مشغول به کار است. بلافاصله محل کار و استراحت درویش در منطقه خلازیر شناسایی شد و ماموران ساعت یک بامداد او را دستگیر و به اداره دهم پلیس منتقل کردند.
«درویش» پس از انتقال به اداره دهم و آغاز تحقیقات صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و گفت: هر بار که برای نظافت راه پله‌ها به ساختمان مراجعه کرده بودم برای گرفتن آب گرم به در خانهٔ اهالی ساختمان مراجعه می‌کردم و در چندین نوبت نیز به در خانه مقتول رفتم. اولین بار زمانی که مقتول قصد داشت تا ظرف آب را به من تحویل دهد، چشمم به طلاهای داخل دستش افتاد. پس از آن، هربار که مقتول را در ساختمان ملاقات می‌کردم به یاد طلا و جواهرات داخل دستان او می‌افتادم و زمانی که به بهانه‌های مختلف از قبیل گرفتن آب داغ به درب خانه‌اش می‌رفتم مجددا طلا‌ها را در داخل دستش می‌دیدم و اطمینان پیدا می‌کردم که هنوز طلا‌ها را دارد تا اینکه تصمیم به سرقت آن‌ها گرفتم.
متهم در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: روز جنایت پس از گرفتن وسایل نظافت از مدیر ساختمان، به بهانه گرفتن آب داغ به در خانه آن زن رفتم. در حالیکه مقتول برای آوردن آب داغ به داخل آشپزخانه رفته و در آپارتمان را باز گذاشته بود با چاقویی که برای سرقت خریده و زیر لباس خود مخفی کرده بودم وارد خانه شدم و اطمینان پیدا کردم که او در خانه تنها است.
مقتول با مشاهدهٔ من در داخل خانه‌اش بسیار تعجب کرد و زمانی که متوجه شد که من قصد سرقت طلا‌هایش را دارم، قصد ایجاد داد و فریاد در ساختمان را داشت اما به او مهلت نداده و چند ضربه با چاقو به او زده و پس از سرقت طلا‌ها به سرعت از ساختمان خارج و از محل فرار کردم.
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.|مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها