jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۳۹۰۰۹   ۰۵ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۷:۵۷

بارها اتفاق افتاده هنگام روشن کردن تلویزیون یا رادیو به محض این‌که با اخباری سیاسی روبه‌رو می‌شوید، به دنبال کنترل می‌گردید تا کانال را تغییر دهید و از فضای سنگین سیاست خارج شوید. اینجاست که دغدغه‌های اقتصادی و البته بحث شیرین دودو تا چهارتای خودمانی می‌تواند ذهن شما را آرام کنند.

به‌طور کلی تحقیقات نشان داده مسائل اقتصادی و همچنین جذابیت‌های تجارت می‌تواند بهترین انگیزه برای مردم و مخاطبان برای انتخاب برنامه‌های سرگرمی باشد.

 بنابراین رادیو اقتصاد نیز جزو انتخاب‌های برتر شنوندگان رادیوست تابتوانند با استفاده از برنامه‌های اقتصادی آن، نقشه راهی مناسب برای تامین منابع مالی زندگی یا حتی تجارت خود به دست آورند.

لذت شنیدن اخبار اقتصادی همواره برای علاقه‌مندان بخصوص فعالان اقتصادی و کارآفرینان به اندازه‌ای است که ناخودآگاه چه در دنیای مجازی و چه دنیای حقیقی به دنبال چنین اخباری هستند و همین علاقه کلید موفقیت رسانه‌های اقتصادی است تا بتوانند تعداد بیشتری از مخاطبان را به خود اختصاص دهند.

اما صادرات نامرئی یا همان صنعت گردشگری که به‌عنوان یکی از صنایع پردرآمد جهان شناخته شده است و هم‌اکنون اخبارش در کشورمان سرزبان‌ها افتاده، بسیاری را چه در بخش سرمایه‌گذاران و چه در بخش مشتاقان سفر به خود مشغول کرده است، به همین دلیل گروه زیادی نه برای سفر بلکه برای مهیا کردن شرایط مسافرت گردشگران به اخبار گردشگری علاقه‌مند شده‌اند و بدون وقفه آنها را دنبال می‌کنند.

شاید این‌گونه تصور کنیم که ساختن برنامه‌های تبلیغاتی برای ایجاد اشتیاق سفر در گردشگران یکی از لازمه‌های توسعه صادرات نامرئی است، اما نباید فراموش کنیم پس پرده این برنامه‌های جذاب و دلچسب، میلیون‌ها دلار سرمایه و صدها هزار فرصت شغلی نهفته است که باید به آنها نیز توجه کرد تا کسب و کار گردشگری برای سرمایه‌گذاران این صنعت تازه در دهکده جهانی نیز به حرکت خود ادامه دهد.

همه می‌دانیم سرمایه‌گذاران ابتدا به منافع مادی و آینده اقتصادی سرمایه‌گذاری خود می‌اندیشند و پس از آن دست به ریسک خواهند زد، پس جای تردید نیست که رسانه‌ها اگر صرفا به جای معرفی جاذبه‌ها کمی هم به معضلات و مشکلات صنفی این شاخه از صنعت نگرش داشته باشند و شرایط را برای برطرف شدن این معضلات فراهم کنند به خودی خود توانسته‌اند در زمینه توسعه صادرات نامرئی بخصوص در کشورمان که از نظر جاذبه‌های طبیعی و تاریخی جزو برترین‌هاست گام بردارند و به قول معروف با یک‌تیر دو نشان را زده‌اند، پس رادیو اقتصاد را می‌توان موجی برای تجارت گردشگری دانست.

دکتر مازیار کردبچه‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر