jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۳۸۵۳۱   ۰۴ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۶:۴۸

انتشارات بنیاد ادبیات داستانی این روزها با وجود رئیس مستعفی خود هنوز فعال است. این موسسه پس از یک سال فعالیت در حوزه نشر قرار است با بیش از 20 عنوان کتاب در بیست و ششمین نمایشگاه کتاب شرکت کند. در زیر کتاب‌هایی که از سوی این انتشارات به چاپ رسیده، معرفی می‌شود.

وقایع‌نگاری یک زندیق

نویسنده: مصطفی جمشیدی

قیمت: 11000 تومان

این کتاب درباره مردمانی است که از دیرباز از دیار خود به هزاران امید هجرت می‌کردند. امید زندگی، امید زنده ماندن و گاهی به جبر. مردمان از دیرباز آرزوی رسیدن به دوردست‌ها را داشتند، آن سوی کوه‌ها، رسیدن به فردا، آینده، جایی که خانه پریان بوده ‌است. وقایع‌نگاری یک زندیق، روایت سودطلبی کسانی‌ است که به جبر زمانه از یار و دیار خویش رانده شدند. روایت مردمی که عمرشان را بر سر رسیدن به سرزمین برآورده شدن خواسته‌هایشان گذاشته‌اند.

درد

نویسنده: صادق کرمیار

قیمت: 19500 تومان

این کتاب درباره دفاع مقدس است و از سال 63 تا پایان جنگ را در برمی‌گیرد. رمان «درد» اثری مستند است از جانبازی که خاطراتش را مکتوب می‌کند.

این رمان جدیدترین اثر تولیدی بنیاد ادبیات داستانی با شمارگان 2500 نسخه در 416 صفحه است که انتشارات عصرداستان آن را روانه بازار نشر کرده است.

این اثر که راوی تلاش و همت دلاوران اطلاعات عملیات در عرصه دفاع مقدس است، دربرگیرنده اطلاعات سال‌های 63 تا پایان جنگ است. به گفته کرمیار، در نوشتن این کتاب از کمک‌های اطلاعاتی سردار شهید احمد سوداگر و جانباز، محمد مهین خاکی استفاده شده است.

موهای تو خانه ماهی‌هاست

نویسنده: محمدرضا شرفی خبوشان

قیمت: 6000 تومان

رمان «موهای تو خانه ماهی‌هاست» به حوادث منتهی به واقعه 15 خرداد سال 42 و اعتراض مردم ورامین به دستگیری امام خمینی(ره) می‌پردازد. این رمان نخستین تولید بنیاد ادبیات داستانی در حوزه ادبیات نوجوان است.

در برشی از این داستان آمده است: «می‌خواهم بخندم، اما دلم خالی است. به قول ننه‌ام، با شکم خالی نمی‌شود خندید. راست می‌گوید ننه‌ام، خنده مال شکم پرهاست، اصلا مال کسی است که شکم دارد. خنده به آنها می‌آید که شکم‌شان با خنده‌ای که می‌کنند بالا و پایین برود.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر