مخوف‌ترین قاتلان سریالی جهان

اعتراف هیولای «آند» به قتل 350 دختر

پلیس در تعقیب هیولا

پلیس شیکاگو در تلاش است مردی را که در روز روشن به یک دختر دبیرستانی در محله‌ای امن تجاوز کرده است، دستگیر کند. این مرد که در رسانه‌ها به «هیولا» معروف شد، تحت تعقیب قرار دارد.
کد خبر: ۶۳۶۲۸۱
پلیس در تعقیب هیولا
این حادثه بار دیگر توجه افکار عمومی را به رواج خشونت در ایالت شیکاگوی آمریکا جلب کرده است. به همین دلیل یکی از مقامات ارشد پلیس شیکاگو بدون اعلام قبلی در دیداری نزدیک با شهروندان، با آنها ابراز همدردی کرد. در این دیدار شهروندان شیکاگو خشم و نفرت خود را از گسترش خشونت ابراز کردند.

دختر پانزده ساله‌ای که مورد تجاوز قرار گرفته، به دلیل جراحت ناحیه سر، در بیمارستان بستری است. سخنگوی ارشد پلیس گفته است، متاسفانه حال این دختر جوان خوب نیست و او هنوز در رنج است. ما اطمینان می‌دهیم بزودی هیولا را دستگیر خواهیم کرد و این که چنین اتفاقی دوباره رخ نمی‌دهد، نه در این منطقه و نه در هیچ منطقه دیگری از این شهر. این اتفاق وحشتناک، صبح زود، زمانی که قربانی در راه مدرسه در منطقه‌ای امن بود، به وقوع پیوست. متجاوز ابتدا به سر او ضربه‌ای زد و بعد دختر نوجوان را روی زمین کشید و به محوطه خالی میان دو خانه منتقل و به او تعرض کرد. این اتفاق در نزدیکی منطقه‌ای رخ داده که پلیس آن را محل امن گذر دانش‌آموزان نام نهاده است. پاییز سال گذشته، مسئولان محلی برنامه گذر امن را اجرا و محل‌های خاصی را با رنگ زرد علامت‌گذاری کردند و مقرر شد ماموران آموزش‌دیده در ساعت‌های پرخطر، از این محل‌ها محافظت کنند تا دانش‌آموزان براحتی و در امنیت کامل، مسیر میان خانه و مدرسه را طی کنند. این طرح پس از آن به اجرا گذاشته شد که طبق آمار پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی)، شیکاگو مقام اول را در آمار قتل به خود اختصاص داد و به عنوان یکی از خشن‌ترین ایالات شناخته شد. در طول سال تحصیلی جاری، مقامات شهری و مسئولان مدرسه‌های شیکاگو، تعداد گذرهای امن را دو برابر کردند تا برای دانش‌آموزانی که مجبورند مسیرهای طولانی را تا مدرسه پیاده طی کنند، امنیت برقرار شود. آموزش و پرورش حدود 48 مدرسه را به دلیل کسری بودجه یک میلیارد دلاری تعطیل کرده و کاهش تعداد مدارس، دانش‌آموزان را مجبور کرده برای تحصیل به مکان‌هایی دورتر از خانه‌هایشان بروند. حدود 12 هزار دانش آموز امسال به مدرسه‌های جدید رفته‌اند. در این میان بسیاری از دانش‌آموزان مجبورند از محله‌های خطرناک اطراف شیکاگو گذر کنند.

به دلیل این مشکلات، خبر تعرض به دختر پانزده ساله بازتاب گسترده‌ای داشت. یک شهروند این دختر را روز حادثه در حالی‌که نیمه‌برهنه بود و سرش خونریزی می‌کرد، روی زمین پوشیده از برف پیدا کرد. قربانی به مدت دو ساعت بی‌حرکت آنجا مانده بود. زمانی که پلیس به محل رسید، او هشیار بود اما نمی‌توانست حرکت کند. شهروندی که قربانی را پیدا و به او کمک کرده است، می‌گوید: این‌که صبح زود برای پیاده‌روی به محله‌ات بروی و با چنین صحنه وحشتناک و دلخراشی مواجه شوی، واقعا شوک‌آور است. او یک دختربچه دبیرستانی بی‌گناه بود که مسیر خانه تا مدرسه‌اش را طی می‌کرد. این اتفاق واقعا وحشتناک است. امیدوارم پلیس هر چه زودتر عامل این جنایت هولناک را پیدا و مجازات کند./ ضمیمه تپش

مترجم: سارا لقایی

منبع: سی.ان.ان

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها