یواشکی روزنامه ها

مرتضوی بالاخره آمد

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید « کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.
کد خبر: ۶۱۳۵۸۰
مرتضوی بالاخره آمد

کیهان: روایت مرحوم عسگراولادی از بزرگ‌ترین تبهکاری فتنه‌گران

روزنامه کیهان نوشت: در پی درگذشت مبارز پرسابقه حاج‌حبیب‌الله عسگراولادی، نشریات زنجیره‌ای به عادت همیشگی خود به ترفند تحریف و مصادره به مطلوب درباره شخصیت این انقلابی پرسابقه روی آوردند. نشریات فعال در فتنه روز گذشته با عکس‌های بزرگ و تیترهایی نظیر «جای خالی حبیب» و «تنها اصولگرا، اصولگرای تنها» (شرق)، «وداع با سیاستمدار حبیب» (آرمان)، «پدر و پیر موتلفه»، «شفافیت تحسین‌برانگیز»، «وصیت سیاسی یک مسلمان» و «مردی با روحیه عدالت‌طلبی» (اعتماد)، «مرد انصاف درگذشت» و «تقوای سیاسی عسگراولادی» (آفتاب یزد)، کوشیدند با مدد گرفتن از کسانی چون کرباسچی، رضا خاتمی، مرعشی، جوادی حصار، حضرتی، شکوری‌راد، هاشم صباغیان و... شخصیتی تحریف شده از این مجاهد باسابقه ترسیم و او را حامی برخی فعالان جا بزنند و این در حالی است که آن مرحوم اصل فتنه را آمریکایی و انگلیسی و اسرائیلی می‌دانست و مکررا از اصلاح‌طلبان خواست با این حرکت ضدانقلابی مرزبندی کنند؛ توقعی که هرگز برآورده نشد و بر قلم و ادبیات اعتراض‌آمیز مرحوم عسگراولادی جاری گشت.

برخلاف این تحرکات مذبوحانه نشریات زنجیره‌ای، مرور آخرین مواضع مرحوم عسگر‌اولادی طی یک سال اخیر، پرده از نفاق مدعیان اصلاح‌طلبی و فعالان فتنه برمی‌دارد. آن مرحوم 10 آذر 1391 در چهارمین مجمع عمومی جبهه پیروان خط امام و رهبری اعلام کرد: «متاسفانه برخی گرفتار فتنه شده‌اند‌... شیطنت‌ بین‌المللی منتظر است تا ببیند، هاشمی، موسوی خوئینی‌ها و مشایی چه می‌گویند تا آنها را با درست کردن خطوه‌های شیطانی به سمت خود بکشاند و عده‌ای ناآگاه یا ضعیف‌الایمان را با خود همراه کند».وی 29 دی‌ماه 1391 به نامه جمعی از اصلاح‌طلبان که مدعی تشکر از وی بودند، پاسخ روشنگرانه‌ای داد. عسگراولادی در پاسخ نامه اصغرزاده، حضرتی، حق‌شناس، لیلاز، سلطانی‌فر، نوروززاده و اسماعیل ‌دوستی نوشت: برخی دوستان در فتنه 88 تابع گام به گام آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی شدند.

پیش از این مکاتبه عسگراولادی در اظهاراتی موسوی و کروبی را گرفتاران فتنه خوانده و گفته بود سران فتنه آمریکا و انگلیس و رژیم اسرائیل هستند و این دو خود گرفتار فتنه شدند. این موضع با استقبال گسترده برخی محافل داخلی و خارجی مواجه شد و جمعی از اصلاح‌طلبان نیز با انتشار نامه‌ای خطاب به وی از این موضع او استقبال و تشکر کردند. اما عسگراولادی در پاسخ نوشت: «بنده در دوران دولت اصلاحات باب گفتگویی را با ارگان دولت و نیز با دبیرکل محترم حزب حاکم باز کردم اما متاسفانه آن باب را بستند. کار به جایی رسید که در انتخابات سال 88 باب اردوکشی خیابانی و زنده‌باد و مرده باد باز شد. این باب را گشوده و مفتوح باید بدانیم و براساس خردجمعی مردم‌سالاری دینی را نهادینه کنیم.»

در ادامه این پاسخ آمده بود؛ «امام(ره) فرمودند؛ «پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا گرفتار استبداد نشوید» ما این آموزه الهی را رها کردیم و در فتنه سال 88 برخی از دوستان به جای پشتیبانی از ولایت‌فقیه تابع گام به گام آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی شدند که بزرگترین تبهکاری سیاسی در کشور رقم خورد.»آن مرحوم همچنین در دومین پاسخ خود به اصلاح‌طلبان که در تاریخ 13 بهمن 1391 منتشر شد، نوشت: «گفته‌اید دغدغه بزرگ ما حرمت و میراث تشیع و ارزش عمومی جامعه و دولت دینی است. سوال من این است در این دولت دینی شما، جایگاه اصل ولایت فقیه کجاست.

 شما که دغدغه میراث تشیع و ارزش عمومی جامعه را دارید در روز عاشورای 88 عده‌ای آمدند و شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه دادند و حریم و حرمت شعائر عاشورا را رعایت نکردند. شما که دغدغه دولت دینی و حفظ میراث تشیع دارید قطعا باید جلوتر از همه ما سینه سپر می‌کردید و در برابر این حرمت‌شکنی می‌ایستادید... سوال ما این است که رفتار شما با جماعت ضد اسلام و ضدانقلاب چیست؟ مگر همین‌ها نبودند که در 18 تیر 78 علیه نظام و مردم لشکرکشی کردند؟ و مگر همین‌ها سربازان و افسران ناآرامی‌های پس از انتخابات سال 88 نبودند.آن مرحوم در پاسخ به نامه سوم اصلاح‌طلبان (24 بهمن 1391) لحن جدی‌تر پیشه کرد و نوشت: سؤال بنده از شما این است که برفرض وارد بودن این گله‌ها مگر قرار بود سرنوشت انتخابات در اردوکشی خیابانی معلوم شود؟ پس رأی، انتخابات، صندوق رأی و جمهوریت نظام چه می‌شود؟ فرض می‌کنیم شما مجاز به اعتراض مدنی به نتایج انتخابات بودید اما حوادث روز قدس، روز 13 آبان، روز 16 آذر و بالاخره روز عاشورا ربطی به اعتراض به نتایج انتخابات دارد؟!

شما صورت مسئله را در پاسخ‌هایتان طوری طراحی کرده‌اید که سهم آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس مکار در این «حادثه» به قول شما و در این «فتنه» به قول ما، نادیده گرفته شده است. بالاخره نمی‌توان انبوهی از اخبار و اطلاعات در رادیو بی‌بی‌سی و رادیو آمریکا و رادیو رژیم صهیونیستی را برای سوزن‌بانی حوادث سال 88 نادیده گرفت. وقتی رژیم صهیونیستی می‌گوید؛ اصلاح‌طلبان به نمایندگی از ما در تهران مبارزه می‌کنند، با این گفته چه باید کرد؟ وقتی آمریکا و انگلیس همین الان هم تمام قد از قهر و غضب اصلاح‌طلبان با انقلاب دفاع می‌کنند با این چه باید کرد؟».

او خاطرنشان کرده بود: شما بهتر از ما می‌دانید که گردانندگان عملیات جنگ روانی آمریکا و رژیم صهیونیستی و انگلیس علیه انقلاب، مردم و رهبری توسط روزنامه‌نگاران ایرانی در رسانه‌های دشمن مدیریت می‌شود. این روزنامه‌نگاران زمانی در همین دوره اصلاحات در کشور در روزنامه‌های دوم خردادی قلم می‌زدند. چه کسی است که می‌تواند ادعا کند هم می‌توان اصلاح‌طلب بود و هم برانداز! بنده از شما سؤال می‌کنم می‌توانید تضمین دهید اینها که مورد تعقیب نهادهای امنیتی بودند چند صباح دیگر به دوستان خود در «بی‌بی‌سی» و «وی ‌او ‌ای» نپیوندند.این پاسخ قاطع و روشنگر باعث شد سایت ضد انقلابی خودنویس (وابسته به همکاران فراری نشریات زنجیره‌ای) بنویسد: شادمانی اصلاح‌طلبان از سخنان عسگراولادی کم دوام بود و حبیب تعریفی عدو از آب درآمده... عسگر اولادی درباره ستایش مهاجرانی هم گفت که از ستایش گمراهی چون مهاجرانی مغرور نمی‌شود.

مرحوم عسگراولادی بهمن 1391 در پاسخ به تعریف‌های شیادانه عطاءالله مهاجرانی نوشته بود: «شما در این مملکت الهی وزیر بودی، وکیل بودی و معاون رئیس جمهور بودی و با حقوق مکفی که داشتی با عزت و افتخار زندگی می‌کردی، این همه نعمت را گذاشتی و رفتی حقوق بگیر بی‌بی‌سی شده‌ای و یک جیره‌ای احتمالی هم از شاه عربستان می‌گیری. کلاه خودت را قاضی کن ببین چی به دست آورده‌ای و چی از دست داده‌ای! ولایت امام و رهبری را رها کردی و رفتی ولایت بی‌بی‌سی را پذیرفتی. اگر به خدا و قیامت اعتقاد داری که اینجانب خلاف آن را به شما نسبت نمی‌دهم یک پاسخی برای روز حساب مهیا کن. می‌دانم در این دنیا جوابی نمی‌توانی داشته باشی لذا شما را به آن دنیا حواله می‌دهم.»

از سوی دیگر 10 بهمن 1391 سعید حجاریان در مصاحبه با روزنامه اعتماد خاطرنشان کرد: آقای عسگراولادی در بیمارستان بالای سرمن آمد و گفت سعید جان توبه کن، انشاءالله خوب می‌شوی. او الان گفته سران معترض بعد از انتخابات سال 88 «فتان» نیستند بلکه «مفتون» بوده‌اند و چون مفتون بوده‌اند حالا باید توبه کنند. به نظر من صحبت‌های ایشان درباره معترضان بعد از انتخابات گذشته شبیه همان اظهاراتی است که بالای سر من در بیمارستان سینا گفت. آنجا هم برای من دعا کرد و هم گفت توبه کن.این مجاهد انقلابی و پیرو خط امام و رهبری سرانجام 12 مرداد 1392- چند روز پیش از بستری شدن در بیمارستان- در مصاحبه با روزنامه مردم سالاری، خون قربانیان آشوب سال 88 را به گردن اصلاح‌طلبان دانست و این گونه اتمام حجت کرد؛ «ده‌ها نفر در خشونت‌های سال 88 کشته شدند، حداقل 22 نفر حزب‌اللهی شهید شدند. اگر بزرگان اصلاح‌طلب مصالح نظام را رعایت می‌کردند این اتفاقات رخ نمی‌داد.

شما ملاحظه بفرمایید در همین انتخابات اخیر از دماغ کسی خون نیامد همه هم نتایج را پذیرفتند و به رئیس جمهور منتخب با آن که اختلاف رأی بسیار پایین بود تبریک گفتند اما چه شد که در سال 88، اختلاف بیش از 11 میلیون رأی فرد منتخب با رقیب اصلی انکار شد و فرمان شورش صادر شد؟ فرد مورد حمایت آقای خاتمی قبل از پایان رأی‌گیری و قبل از شمارش آرا خود را پیروز انتخابات نامید؛ در کجای دنیا یک چنین رفتار سیاسی مورد قبول است؟ آقای خاتمی باید مردانه در این معرکه حاضر می‌شد و از جمهوریت نظام دفاع می‌کرد. بنده با صراحت از آقای کروبی و موسوی به عنوان برادر یاد کردم اما آنها پاسخ مرا ندادند. بنده خواستم راه را برای بازگشت آنها به آغوش پرمهر انقلاب و نظام و رهبری باز کنم اما متأسفانه هنوز تغییری نشان نداده و در موضع خود ایستاده‌اند. یک رجل سیاسی اگر اشتباه کرد باید آنقدر شجاعت داشته باشد در برابر مردم ظاهر شود و بگوید اشتباه کردم و عذر تقصیر به پیشگاه خداوند متعال ببرد.»

ناطق ‌نوری متوجه سوءاستفاده اصلاح‌طلبان شده است

کیهان آورده است:یک عضو حزب مؤتلفه اسلامی می‌گوید ناطق‌نوری متوجه سوءاستفاده اصلاح‌طلبان شده و به همین دلیل اعلام کرد که محوریت آنها برای انتخابات را نمی‌پذیرد.حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با آریا اظهار داشت: به نظر می‌رسد کارگزاران و اصلاح طلبان تندرو دچار یک اختلافی هستند که در پی این اختلاف اصلاح‌طلبان در صدد عبور از اعتدال و همچنین روحانی به نوعی عبور کنند تا در انتخابات آینده اصلاح طلبان را در جای اعتدال قرار دهند.وی تصریح کرد: اصلاح طلبان سعی دارند تا از ظرفیت‌ها و چهره‌هایی همچون ناطق‌نوری را در سرلیست خود برای ریاست مجلس دهم قرار دهند تا بتوانند این جایگاه و موقعیت خود را بدین صورت حفظ کنند. دولت و مجلس همچنان سعی دارد تا جریان اعتدالی را که در حال حاضر در اصلاح طلبان معتدل و کارگزاران متبلور است را حفظ کنند.

ترقی با اشاره به اظهارات ناطق‌نوری بیان داشت: ناطق‌نوری در واقع متوجه این سوءاستفاده اصلاح‌طلبان از وی شده و همانطور که پیش از این اعلام کرده بود بنا ندارد وارد این نوع دسته‌بندی‌های سیاسی شود لذا اصلاح‌طلبان نتوانستند در پروژه ناطق‌نوری به موفقیت برسند و باید منتظر باشیم تا ببینیم از چه پروژه‌هایی برای تحقق هدف خود استفاده می‌کنند.اخیراً کرباسچی دبیر کل حزب نیمه تعطیل کارگزاران گفته بود احتمال اجماع اصلاح‌طلبان حول محور ناطق‌نوری در انتخابات وجود دارد.در واکنش به این اظهارنظر و بازتاب‌های رسانه‌ای مشابه سایت سفیر که به ناطق‌نوری نزدیک است از قول نزدیکان ناطق نوشت که وی قصد حضور در انتخابات را ندارد.حجت‌الاسلام ناطق‌نوری چند سال پیش از بازنشستگی‌ سیاسی خود خبر داد. او در عین حال در انتخابات ریاست جمهوری اخیر، از حامیان دکتر روحانی بود. ناطق‌نوری سابقه ریاست مجلس در دوره‌های چهارم و پنجم را در کارنامه خود دارد و در انتخابات ریاست جمهوری سال 76 رقیب خاتمی بود.

پیشنهادهای نامتوازنی که می‌تواند مذاکرات را به بن‌بست بکشاند

کیهان نوشت: یک روزنامه انگلیسی مدعی شد غرب در حال تدوین طرحی است که بر پایه آن، ایران مشروط اجازه خواهد یافت، به بخشی از درآمدهای نفتی خود که در کشورهای خارجی ذخیره شده و به دلیل تحریم‌ها، امکان انتقال آنها به کشور نیست، دسترسی پیدا کند.تایمز می‌نویسد: بنا بر پیشنهاد جدید غرب، در صورتی که ایران موافقت کند در طول برگزاری مذاکرات هسته‌ای و تا زمان توافق بر سر جزئیات، فعالیت‌های هسته‌ای خود را تعلیق کند، اجازه خواهد یافت به بخشی از درآمدهای به دست آمده از فروش نفت خود در خارج از کشور دسترسی یابد.تایمز لندن که «رابرت آینهورن»، مشاور وزیر خارجه آمریکا در زمان هیلاری کلینتون را منبع خبر خود معرفی کرده، به نقل از وی می‌نویسد، پولی که ایران اجازه دسترسی به آن را خواهد یافت، حاصل از فروش نفت به کشورهای ژاپن، چین و هند است.

به گفته آینهورن هدف از این پیشنهاد حفظ تحریم‌ها در طول مذاکرات و در عین حال، دادن انگیزه‌های اقتصادی به ایران برای همراهی با روند گفت‌وگوهای هسته‌ای است. در حقیقت، غربی‌ها بر این باورند با این کار، می‌توان ضمن حفظ ساختار تحریم‌ها، مشوقی اقتصادی به ایران ارائه کرد.

به هر حال، این ادعا در حالی از سوی این مقام سابق آمریکایی مطرح می‌شود که مقامات ایرانی بارها به صراحت اعلام ‌کرده‌اند، موضوع ادامه غنی‌سازی در خاک ایران، خط قرمزی است که گذشتن از آن به هیچ‌وجه و تحت هیچ شرایطی ممکن نیست. از سوی دیگر، خود غربی‌ها نیز به خوبی می‌دانند که نخستین خواسته ایران در جریان مذاکرات، به رسمیت شناختن حق ایران برای داشتن برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای، از جمله غنی‌سازی اورانیوم است.به گزارش «تابناک» که این خبر را منتشر کرده هرچند گزارش این روزنامه انگلیسی هنوز در حد یک ادعا مطرح است و هیچ منبع رسمی تاکنون از چنین پیشنهادی سخن نگفته، روشن است که پیشنهاد مورد اشاره و امثال آن، نه تنها مورد پذیرش تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران قرار نخواهد گرفت، بلکه به دلیل ماهیت تحقیر‌آمیزش حتی می‌تواند اصل مذاکرات را با خطر توقف رو‌به‌رو سازد.

ایران: تکذیب رو نمایی از مجسمه خاتمی

روزنامه ایران نوشت: خبر اول این که خبر سایت مشرق با عنوان «در مراسم رونمایی از مجسمه خاتمی چه گذشت؟» تکذیب شد. روابط عمومی دفتر خاتمی اعلام کرده، برنامه دیدار اصحاب فرهنگ و هنر با سید محمد خاتمی سابقه 10ساله دارد؛ این برنامه در زمان وزارت احمد مسجدجامعی و به منظور تبریک عید غدیر به سید محمد خاتمی، رئیس جمهور وقت شکل گرفت و از 10 سال پیش تاکنون بدون وقفه برگزار شده است. مهم‌ترین بخش این مراسم رونمایی از یکی از نسخه‌های کهن قرآن کریم است. این اطلاعیه همچنین توضیح داد:مراسم امسال نیز طبق روال هر سال در دفتر سید محمد خاتمی برگزار شد و هیچ برنامه‌ای برای بزرگداشت و یا رونمایی از تندیس ومجسمه سید محمد خاتمی وجود نداشت و اصولاً این نوع روش‌های تبلیغی جزو منش فرهنگی رئیس جمهور اسبق کشورمان نیست.

یاد گرفتم حرف‌ها را کجا و چگونه بزنم

ایران در ادامه آورده است: خبر دیگر این که «حمیدرضا آصفی» سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه درباره دردسرهای سخنگویی گفته: گاهی یک جمله گفته می‌شود که بعداً شاید دردسرساز شود.به یک مسجد برای فاتحه‌خوانی رفته بودم و یکی از رفقا پیش من نشسته بود و من حرف‌هایی را با ایشان مطرح کردم و نمی‌دانستم که او این مطالب را به رادیو و تلویزیون می‌دهد، اما این کار اتفاق افتاد و برخی زنگ زدند و گفتند که حرف‌های درستی زده‌ای، اما جای آن در تلویزیون نبوده است، از آن به بعد یاد گرفتم که حرف‌ها را چگونه و کجا بگویم.

مرتضوی بالاخره آمد

روزنامه ایران نوشت: شنیدیم که دادگاه پالیزدار در دادسرای کارکنان دولت برگزارشد. به گزارش فارس، سعید مرتضوی متهم این پرونده پیش از ورود به دادسرا درخصوص علت حضور خود در دادگاه، گفت: ما باید این افراد را بازداشت می‌کردیم و از آن‌ها تحقیق می‌شد تا پرونده کامل شود، به همین جهت من به عنوان دادستان تهران به تکلیف قانونی خود عمل کردم و هیچ تخلفی از موازین قانونی وجود نداشت. وی با اشاره به اینکه باید صددرصد تبرئه شود، گفت: این گروه در مصاحبه‌های خود با استناد به اسناد غیرواقع بیش از 10 نفر از علما و مراجع را به اتهامات سوءاستفاده مالی و اقتصادی محکوم کردند که مرحوم عسگراولادی هم جزو کسانی که از سوی این افراد به فساد اقتصادی محکوم شده بود. مرتضوی خواستار رعایت عدالت شد و گفت: اگر رسیدگی منطبق بر عدل و عدالت باشد باید به ما مدال پاداش دهند نه اینکه از ما بازجویی کرده و ما را محکوم کنند.

پاداش میلیاردی شمقدری

ایران در پایان آورده است: دست آخر این که جواد شمقدری‌ معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی، مبلغ کلان یک میلیارد و 670 میلیون تومان‌ از اعتبارات دولتی را از سال ۹۰ تا واپسین روزهای تحویل پستش به نام ‌کمک به مؤسسه‌ای پرداخت کرده که برادرش مدیرعاملی آن را بر عهده دارد.

به گزارش تابناک جواد شمقدری در پنج نوبت کمک‌های وسیعی به مؤسسه مرآت هنر به مدیرعاملی برادرش، روح الله شمقدری کرده که در مجموع‌، ۱۶۷۰ میلیون تومان شده است. شمقدری نخستین بار در ۲۳ خردادماه ۱۳۹۰، ۱۴۰ میلیون تومان‌ و یازدهم مرداد همین سال، ۱۰۰ میلیون تومان دیگر به مؤسسه مرآت هنر کمک کرده است. در دوم مهرماه ۱۳۹۱، ‌یک میلیارد و صد میلیون تومان (۱۱۰۰ میلیون) دیگر‌ و در ادامه نیز در ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۱، مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان دیگر به همین مؤسسه کمک شده است. آخرین کمک شمقدری به مؤسسه برادرش نیز در واپسین روزهای مسئولیتش و در ۲۶ مردادماه ۱۳۹۲به مبلغ ‌۱۸۰‌میلیون تومان بوده است.

وطن امروز: دختر شجریان در تلویزیون نوری زاده

روزنامه وطن امروز نوشت: مژگان شجریان، دختر محمدرضا شجریان به تازگی با شبکه ایران فردا مصاحبه کرده و با تلویزیون نوری‌زاده درباره تاریخچه موسیقی، اسلام و مقوله موسیقی و فساد، نحوه پوشش زنان، مقامات و مدیران جدید و همچنین درباره پدرش صحبت کرد. مژگان شجریان که بدون حجاب در برنامه تفسیر خبر تلویزیون نوری‌زاده حرف می‌زد، ضمن پرداختن به تاریخچه‌ای از موسیقی ایران و نحوه آشنایی و آموزش زیر نظر پدرش به دیدگاه و نگاه دین و مراجع و نیز علمای اسلام به موسیقی و صدای زن پرداخت و ضمن انتقاد صریح از موضع‌گیری‌های علما، مدعی عدم‌مخالفت اسلام با پخش و استفاده از صدای زن در موسیقی شد.

دختر شجریان همچنین درباره وضعیت حجاب و نحوه پوشش زنان هم اظهار نظرکرد و مدعی استقلال زن در نحوه پوشش خود شد. او پس از تاکید بر استقلال زنان در انتخاب پوشش از مسؤولان دولت جدید خواست دید خود را نسبت به زنان عوض کنند و نگاهی جدید به حضور زنان در عرصه هنر و موسیقی داشته باشند.

او همچنین از فسادآور دانستن صدای زنان و عدم پخش آنها از رسانه‌ها انتقاد کرد. نکته جالب اینکه وی در این گفت‌وگو مدعی شد در رسانه‌های داخل کشور حتما به وی انتقادهایی به خاطر این گفت‌وگو خواهد شد و مدعی شد آینده حتما شاهد تهمت‌هایی نسبت به او خواهد بود! گفتنی است تلویزیون «ایران فردا» که توسط نوری‌زاده مدیریت می‌شود مورد حمایت آشکار شبکه وهابیت است و بخشی از بودجه آن را عربستان سعودی تامین می‌کند.

تهران امروز: من انگشت‌نگاری نشدم!

روزنامه تهران امروز نوشت: غلامرضا مصباح‌مقدم، نماینده مردم تهران در مجلس، خبر منتشره درباره انگشت‌نگاری از وی در سفارت آلمان را تکذیب کرد.وی در اینباره به خانه ملت گفت: به‌طور حتم این خبر کاملا دروغ، بی‌ریشه و کذب است. من به لحاظ مشغله کاری در حوزه نمایندگی مجلس هیچ قصد سفری به آلمان برای تبلیغ در ایام محرم نداشته و ندارم از این‌رو خبر یاد شده را تکذیب می‌کنم.

اقدام متقابل وزارت خارجه!

تهران امروز آورده است: وی با اعلام اینکه افرادی که انگشت‌نگاری می‌شوند تا 5 سال نیاز به تکرار این موضوع ندارند، تصریح کرد: وزارت خارجه انگشت‌نگاری انجام شده را یک اقدام سیاسی یا برخورد خاص با مسئولان و مردم ایرانی نمی‌داند، اما همواره به سفارتخانه کشورهای اروپا تاکید کرده‌ایم که حرمت و شأن نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید حفظ شود که خوشبختانه معمولا این سفارتخانه‌ها این موضوعات را رعایت کرده‌اند، به‌طور مثال در مسئله رسایی مسئولان سفارت آلمان به استقبال وی آمده و امور قانونی و انگشت‌نگاری در دفتر سفیر آلمان انجام شد.

حسن قشقاوی گفت:‌ براساس یادداشت رسمی بروکسل(نمایندگی اتحادیه اروپا) حدود 25 کشور از سال گذشته مشمول انگشت‌نگاری شده‌اند، از طرف دیگر در همان یادداشت اعلام کردند که موضوع انگشت‌نگاری در سال‌های آتی ادامه داده می‌شود. مجلس مشمول این قانون شده و برای دریافت گذرنامه باید انگشت‌نگاری شوند. از طرف دیگر وزارت خارجه هم‌اکنون اقدام متقابل با کشورهای اروپایی کرده است، به‌طوری که هر اقدامی که آنها در قبال مردم و مسئولان ما انجام می‌دهند، وزارتخانه به‌طور یکسان با مقامات و مردم آن کشور انجام می‌دهد.

لغو دادگاه «فاطمه هاشمی»

تهران امروز نوشت: وکیل‌مدافع فاطمه هاشمی گفت: به علت موافقت دادگاه با درخواست استمهال موکلم، جلسه دادگاه در روز شنبه - 18 آبان ماه - برگزار نمی‌شود. سیدمحمود علیزاده طباطبایی به ایسنا گفت: با رئیس شعبه رسیدگی‌کننده به این پرونده صحبت کردیم و وی موافقت خود را با استمهال موکل اعلام کرد. وی با بیان این که ما معتقدیم جرمی واقع نشده است، اظهار امیدواری کرد که این پرونده مختومه شود.پرونده فاطمه هاشمی با عنوان اتهامی نشر اکاذیب به شعبه اول دادگاه انقلاب ارسال شد که شعبه مذکور، 18 آبان ماه را برای رسیدگی به این پرونده تعیین کرده بود.

بازگشت 16 میلیارد هم پرونده احمدی‌نژاد را متوقف نمی‌کند

تهران امروز آورده است: سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون‌اساسی درباره پیگیری موضوع چک 16میلیاردی دانشگاه ایرانیان، گفت: بازگشت این مبلغ به خزانه دولت مانع از پیگیری قضایی و حقوقی پرونده دانشگاه ایرانیان نیست. مصطفی افضلی‌فرد توضیح داد: صدور چک 16میلیاردی از مصادیق هزینه کرد در غیرمورد معین است و این موضوع خود جرم محسوب می‌شود و بیشترین انتقادات بر عملکرد دانشگاه ایرانیان همین موضوع است. اگرچه این مبلغ به خزانه دولت برگشت داده شده، اما این اقدام نمی‌تواند نافی پیگیری قضایی و حقوقی عملکرد غیرقانونی مسئولان در رابطه با هزینه‌کرد در غیرمورد معین باشد.

جمهوری اسلامی: تعطیلی مراکز درمانی در استان بوشهر بعد از افتتاح رسمی آنها!

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: تعطیلی مراکز درمانی در استان بوشهر بعد از افتتاح رسمی آنها موجب اعتراض و نارضایتی مردم بوشهر از خدمات ناقص دانشگاه علوم پزشکی این استان به مردم این منطقه شده است. اخیراً در پنج آبان ماه سالجاری مراکز درمان ناباروری امید خلیج فارس و اعصاب و روان توسط استاندار بوشهر (استاندار همچنان استاندار دولت احمدی‌نژاد می‌باشد) مورد بهره‌برداری قرار گرفت اما با گذشت کمتر از دو هفته از افتتاح آنها، درهای هر دو مرکز بسته شده و از پذیرش بیمار در آن خودداری می‌شود. پیش از این نیز کلینیک دندانپزشکی بوشهر که خرداد ماه امسال با حضور رحیمی معاون اول سابق رئیس‌جمهور افتتاح شده بود، به دلیل کامل نبودن تجهیزات مورد نیاز تعطیل شده بود. همچنین بیمارستان شهید گنجی برازجان که خرداد ماه به بهره‌برداری رسیده بود، پس از چند هفته تعطیلی و انتقادات شدید نماینده مجلس این شهرستان سرانجام به پذیرش بیمار اقدام کرد.

آرمان:روحانی و بلاتر در دیدار با هم چه گفتند؟

روزنامه آرمان نوشت: شنیده شد که رییس جمهور حضور سپ‌بلاتر را در فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و حضور شیخ سلمان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) را فرصتی مغتنم برای رشد و توسعه فوتبال به ویژه در کشورهای در حال توسعه عنوان کرد که رونق بیشتری را در این عرصه ورزشی به همراه خواهد داشت.پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشت که دکتر روحانی ایران را کشوری صاحب ظرفیت‌ها و استعدادهای ورزشی بزرگ خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا برخی از مسابقات فوتبال را در سطح جام ملت‌های آسیا و فوتسال و فوتبال ساحلی را در سطح جام جهانی میزبانی کند. سپ‌بلاتر رییس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) نیز با تبریک پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران و ابراز خرسندی از همزمانی این اتفاق با صعود تیم ملی فوتبال ایران ضمن تأیید سخنان رییس‌جمهور کشورمان مبنی بر اینکه مسابقه فوتبال فراتر از برد و باخت است، گفت: هدف ما از فوتبال یک جنبش اجتماعی، فرهنگی و ورزشی میان ملت‌های جهان است و به همین دلیل شعار فیفا در زمینه فوتبال، آینده‌ای بهتری برای همه دنیا است.

نظر غرضی درباره فیلترینگ شبکه های اجتماعی

آرمان آورده است: شنیده شد که یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اخیر در مورد چرایی فیلتر شدن بسیاری از شبکه‌های اجتماعی توسط دولت‌ها اظهار کرد:‌چنانچه دولتی با آرائی بالغ بر 80 درصد مردم روی کار بیاید شبکه‌های اجتماعی می‌توانند مفید واقع شوند، ولی چنانچه دولتی با آراء کمتر از 80 درصد روی کار بیاید به دلیل ترسی که از شبکه‌های اجتماعی دارد اقدام به فیلتر آن‌ها می‌کند. ایسنا نوشت که غرضی با بیان این‌که تا حدود دهه 80 در کشور یک انسجام عمومی وجود داشت و مردم هیچگونه معارضه‌یی با دولت‌ها نداشتند، خاطرنشان کرد: از زمان روی کار آمدن دولت آقای خاتمی به بعد کم کم تعداد معارضین اجتماعی افزایش یافت و این باعث شد که دولت اقدام به فیلتر کردن بسیاری از شبکه‌های اجتماعی – مخابراتی کند.

سلفی ها شیعیان مصر را تهدید کردند

روزنامه آرمان نوشت: شنیده شد که پایگاه المصری الیوم اعلام کرد: ائتلافات و جنبشهای شیعی در مصر قصد دارند که مراسمی به مناسبت روز عاشورا در پنجشنبه آینده برابر با 14 نوامبر در داخل مسجد راس الحسین(ع) در قاهره برگزار کنند. منابع وابسته به شیعیان مصر بیان کردند: در این مراسم همه رهبران شیعی موضعی واحدی درباره حمایت از نامزد خاص در انتخابات ریاست جمهوری اتخاذ خواهند کرد و ما از وزارت کشور خواسته ایم که به منظور جلوگیری از تکرار اقدامات سلفی ها علیه شیعیان اقدامات امنیتی را در هنگام بر گزاری مراسم عزاداری به عمل آورد.

8 کشته در انفجار تروریستی دمشق

آرمان در ادامه آورده است: شنیده شد که انفجار تروریستی در اطراف میدان منطقه «الحجاز» پایتخت سوریه 8 کشته بر جا گذاشت. در این حمله تروریستی، چند شهروند سوری نیز مجروح شدند.العالم گزارش داد که رسانه ها همچنین از حمله خمپاره‌ای عناصر مسلح به شهر شیعه نشین «نبل» در حومه حلب خبر دادند و تأکید کردند که هنوز گزارشی از تلفات این حمله تروریستی منتشر نشده است. گفتنی است، در انفجار تروریستی در شهر «السویداء» نیز دست کم 8 نفر کشته و 20 تن دیگر مجروح شدند.

نگرانی یک مرجع تقلید از برخی عزاداری‌ها

آرمان نوشت: شنیده شد که آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی از ایجاد سبک‌های صوفیانه و عزاداری همراه با موسیقی ابراز نگرانی کرد و گفت: «هر روز نمی‌شود یک حکم از احکام الهی را به بهانه‌های مختلف کنار بگذاریم و تحریف کنیم». این مرجع تقلید ضمن تشریح شرایط عزاداری مطلوب، پرهیز از غلو و دروغگویی را یکی از این شرایط دانست و تصریح کرد: مطالبی که نقل می‌شود، باید از منابع معتبر باشد. هر مجلسی که اشخاص را به اولیای خداوند توجه دهد و مصائب حضرات را بهتر بیان کند، بیشتر مطلوب شرع مقدس است. در عزدارای دروغ نباشد و از وزن‌های صوفیانه که اخیرا می‌خوانند اجتناب کنند. وی تأکید کرد: سبک‌هایی که با موسیقی همراه می‌شود ناجور است و از اینها باید اجتناب کنند. هر روز نمی‌شود یک حکم از احکام الهی را به بهانه‌های مختلف کنار بگذاریم و تحریف کنیم.

قدس: بازگشت 126 دانشجوی ستاره‌دار

قدس از قول ایسنا نوشت: عبدالوحید فیاض سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بحثهای انجام شده در جلسه این کمیسیون گفت: با وجود برخی آمار اعلام شده مبنی بر بازگشت 400 دانشجوی ستاره‌دار به دانشگاه‌ها، تنها 126 دانشجوی ستاره دار با دادن تعهد به دانشگاه بازگشته‌اند.

سرنوشت نامعلوم 2 ایرانی در سوریه

قدس از قول ایرنا آورده است: محمد رضا رئوف شیبانی سفیر ایران در سوریه گفت که از سرنوشت دو ایرانی ربوده شده توسط تروریستها، اطلاعی در دست نیست. وی افزود: این دو نفر از مهندسان برق هستند که از حدود 22 ماه پیش توسط گروه های تروریستی مسلح ربوده شده اند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها