jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۰۳۹۱۷   ۱۴ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۷:۲۲

اعضای باند سارقان زورگیر که در پوشش مسافرکش اقدام به سرقت و ضرب و شتم طعمه های خود می کردند، در عملیات ماموران پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

زورگیری در پوشش مسافرکشی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، روز چهارشنبه پنجم تیر ماه سال جاری، فردی با مراجعه به کلانتری 119 مهرآباد جنوبی اعلام کرد 25 خرداد ماه امسال، توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید مشکی رنگ مورد زورگیری قرار گرفته که سارقان در حین سرقت، وی را از ناحیه دست چپ مورد اصابت ضربه چاقو قرار داده که به علت شدت جراحت به بیمارستان منتقل و مورد عمل جراحی قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به عنف» و به دستور شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت:«شامگاه 25 خرداد ماه سال جاری در میدان آزادی سوار یک دستگاه پراید مشکی با سه سرنشین شدم که در بین راه درگیر شدیم و آنها با زدن چاقو به بازوی دست چپم و تهدید، اقدام به گرفتن وجوه نقد و گوشی تلفن همراهم کردند؛ شدت جراحت وارده به حدی بود که پس از انتقال به بیمارستان، بلافاصله مورد عمل جراحی قرار گرفتم».

دستگیری متهمان

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده ، بررسی سرقت های مشابه در دستور کار اداره پنجم قرار گرفت و کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که چهار سارق زورگیر که با یک دستگاه خودرو پراید مشکی اقدام به زورگیری در منطقه شهرری کرده بودند، روز یکشنبه ششم مرداد ماه سال جاری توسط کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شدند؛ بلافاصله تصاویر متهمان به رؤیت مالباخته نشان داده شد و او نیز سه نفر از متهمان را به عنوان سارقان زورگیر مورد شناسایی قرار داد.

با توجه به اهمیت موضوع و احتمال وقوع سرقت های مشابه توسط متهمان، هماهنگی های لازم انجام و متهمان جهت انجام تحقیقات تخصصی در اختیار اداره پنجم مبارزه با زورگیری پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

شاکی پایگاه نهم آگاهی که در زمان متواری شدن متهمان موفق به یادداشت شماره پلاک خودرو متهمان شده بود به کارآگاهان گفت:«شامگاه شنبه اول تیر ماه 1392 در اتوبان بهشت زهرا، به سمت شمال سوار یک پراید مشکی به شماره مشخص با سه سرنشین شدم که یک نفر از آنها که در صندلی عقب ماشین نشسته بود، مرا با چاقو تهدید کرد و گوشی تلفن همراه و 45 هزار تومان پول همراهم را گرفت و مرا در خروجی آزادگان به رجایی پیاده و متواری شدند».

اعترافات متهمان

متهمان به نام های «عباس» (32 ساله)، «عارف» (18 ساله)، «پیمان» (22 ساله) و «حسین» (26 ساله) که پس از شناسایی توسط مالباختگان چاره ای جز اعتراف نداشتند، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به سرقت از این دو مالباخته و ارتکاب سرقت های مشابه در مناطق غرب و جنوب غرب تهران اعتراف کردند.

عباس (صاحب خودروی پراید) در حالیکه در اظهاراتش مدعی بود که از تمامی سرقت ها تنها مبلغ 100 هزار تومان به او رسیده، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت:«در سرقت ها من راننده بودم؛ حسین در صندلی عقب می نشست و مسافران را زورگیری می کرد و پیمان و در چند سرقت نیز عارف در صندلی جلو می نشستند».

پیمان نیز در اعترافاتش ضمن بیان این موضوع که صحبت های عباس در خصوص 100 هزار تومان دروغ است، در حضور عباس به کارآگاهان گفت:«عباس دروغ می گوید؛ پیشنهاد سرقت ها توسط خودش به ما داده شد و او پیشنهاد کرد که با ماشین وی اقدام به زورگیری کنیم؛ در تمامی سرقت ، عباس به بهانه اینکه ماشین متعلق به او می باشد، یک سهم بیشتر از همه بر می داشت».

شناسایی سایر مالباختگان

با توجه به اعترافات صریح متهمان به سرقت های مشابه، بررسی سرقت های به شیوه «زورگیری از مسافران» و با یک دستگاه خودرو پراید مشکی در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم قرار گرفت و کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان شدند.

یکی از مالباختگان پس از حضور در اداره پنجم و شناسایی متهمان، به کارآگاهان گفت:«شامگاه 13 اسفند سال 1391، در میدان آزادی به دنبال سوار شدن به تاکسی بودم که یک دستگاه پراید مشکی با سه سرنشین جوان برای من ایستاد و من سوار شدم پس از سوار شدن از جای آثار  شکستگی بر روی سرهایشان متوجه خطر شدم تا اینکه به میدان صادقیه رسیدیم؛ درخواست پیاده شدن از ماشین را داشتم ولی سرنشین صندلی عقب و جلو  چاقوهای خودشان را در آوردند و شروع به تهدید من کردند و پس از سرقت وجوه نقد و تلفن همراهم ، مرا در خیابان ستارخان – نبش شیخ فضل الله از ماشین پیاده و به سرعت از محل دور شدند».

سرهنگ علی غیاثوند معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود:«با توجه به اعترافات صریح متهمان در خصوص سرقت های مشابه در مناطق مختلف شهر تهران، از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید مشکی مورد سرقت ، زورگیری ، ضرب و جرح ، تهدید و... قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
غلام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۶
اینها را اعدام كنید
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها