jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۵۸۰۵۵۶   ۲۷ تير ۱۳۹۲  |  ۱۰:۱۶

خدایا! من بی‌تو هیچ و پوچم، تنها به رحمت تو دل‌سپرده‌ایم، رحمت تو کلید گنج زندگی ماست. الهی! رحمت تو وسیع و گسترده است، به همان وسعت که زبان و قلم ما هرگز نمی‌تواند وصف آن را داشته باشد. تو زمین و آسمان را خلق کردی؛ هر‌آنچه در زمین و آسمان است از آن توست. قلمرو علم تو از آسمان و زمین فراتر و نگهبانی آسمان و زمین بر تو سهل و آسان است. ما به بیکرانگی وسعت حکومت و فرمانروایی تو واقفیم و به آن یقین داریم.

خدایا! بی تو هیچم

خدایا! ما ایمان و اعتقادی راسخ داریم که تو بر همه چیز حاکم و فرمانروایی، حتی جان ما در قبضه قدرت توست و وسعت حکمفرمایی تو نشان از عظمت و گستردگی رحمت تو دارد؛ رحمتی که مؤمنان را در بسیط بساط خود جای و زیر چتر محبت خود قرار می‌دهد و ما به آن دل‌بسته‌ایم و به آن امید داریم.

خداوندا! نصیبی کامل از رحمت خود به ما عطا فرما، همان رحمتی که به مؤمنان و آنان که به فرمان تو و رسول خوبی‌ها سر تسلیم فرود آورده‌اند عطا کردی. تو ما را مرهون رحمت بی‌انتهای خود کن و صف ما را از صف مجرمان و آنان که از فرمان تو و رسول تو سرپیچی کردند؟جدا کن. خدایا! در مهمانی خود به ما رحمتی پایدار عطا کن تا به همه ادله و برهان‌هایی که در پیش رو قرار دادی هدایت شویم، هدایت به «صراط مستقیم» و راهی که به بیراهه نرود و همه وجود ما را در اندیشه، گفتار، کردار و رفتار از کژی‌ها مصون دارد. تو خدای منی و خدای همه مؤمنان، ما را در مسیری که به آن فرمان داده‌ای، با برهان‌های روشنی که پیش روی ما قرار دادی ثابت‌قدم بدار.

خدایا! ما کتاب تو را برای خود برهان قاطع، دلیل و راهنمای خود می‌دانیم، ما را با این کتاب آسمانی و قرآن خود بیشتر آشنا کن تا آیه آیه آن روشنی‌بخش زندگی باشد. خدایا! خاندان رسالت و رسول خاتم (ص) که دل به آنان بسته‌ایم، هادیان بی‌بدیل عالم بشریند و تمسک به راهی که آنان برای ما ترسیم کرده‌اند، سعادت و رستگاری ما را به دنبال خواهد داشت، ما را در این راه از خطاها مصون‌دار و به همان راه رهنمون باش. خداوندا، راهی که رضایت تو در آن است، دستیابی به همه نعمت‌هاست، تو از ما همواره راضی و خشنود باش.

محمد خامه‌یار - جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
خدا
تنها روزنه امیدی است كه هیچگاه بسته نمی شود با دهان بسته هم میتوان صدایش كرد ، با پای شكسته هم میتوان سراغش رفت ، تنها اوست كه وقتی همه رفتند می ماند و وقتی همه پشت كردن آغوش می گشاید و وقتی همه تنهایت گذاشتندمحرمت می شود و تنها سلطانیست كه با آغوش باز می بخشدت
خدا را برایتان آرزو دارم...
۰
۰
بهار
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۸
خدا تنها دوستی ست كه هرگز تنهایت نمی گذارد .وتنها اوست كه می گوید :بنده من !!صدبار اگر توبه شكستی باز آ ...خدایا !ای بهترین میزبان وای بهترین همدم :ازتو میخواهم باران رحمت ومغفرتت را برما نازل بفرما وضمانت مارا درروز جزا بفرما به لطف وكرمت یا اَكرَمَ الاَكرَمین..
۰
۰

یادداشت

بیشتر
دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر