jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۵۷۵۴۸۰   ۱۰ تير ۱۳۹۲  |  ۰۸:۲۵

عناوین صفحه اول روزنامه‌های صبح دوشنبه

قیمت خانه ابدی گران می شود؟

روزنامه‌های صبح امروز ایران مهمترین عناوین خبری صفحه اول خود را به مسائلی همچون؛ راهزنی ماهواره‌ای اینتل‌ست، قیمت خانه ابدی گران می شود؟، زنان کابینه یازدهم، ارز ارزان شد،‌ دارو همچنان گران، نفوذ هکر ۱۴ساله به سیستم‌های امنیتی چند بانک و قمارهای میلیاردی در فضای مجازی، فرمول دلار برای دولت آینده و... که برخی از آنها در زیر می‌آید.

قیمت خانه ابدی گران می شود؟

سیاست روز:قیمت خانه ابدی گران می شود؟
 
قیمت قبر هچنان رایگان است اما بر اساس لایحه «تعیین بهای خدمات عرضه شده در سازمان بهشت زهرا» در صورت موافقت اعضای شورای شهر تهران برخی خدمات افزایش قیمت خواهد داشت.

در واقع شورای شهر تهران دو سه هفته ای است که می خواهد لایحه «تعیین بهای خدمات قابل عرضه در سازمان بهشت زهرا» را در صحن شورا مورد بررسی قرار دهد، اما هفته گذشته به دلیل غیبت برخی اعضا جلسه تشکیل نشد و دیروز نیز فرصت نشد تا اعضا در خصوص نرخ جدید قبر در بهشت زهرا تصمیم گیری کنند.

حسن بیادی نائب رییس شورای شهر تهران با اشاره به نرخ های جدید پیشنهادی از سوی شهرداری می گوید: اعضای شورا با افزایش نرخ ها موافقت نمی کنداما برای ضابطه مند شدن نرخ قبر ها در خواست شد این لایحه به شورا ارائه شود.

به گزارش مهر،‌بر اساس این لایحه به منظور پوشش بخشی از هزینه های جاری و نگهداری آرامستان و انتظام بخشی از امور متوفیان، مطابق بند ۲۶ ماده ۷۶ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، به شهرداری تهران (سازمان بهشت زهرا(س)) اجازه داده می شود بهای خدماتی را که به مراجعین ارائه می کند به شرح ذیل دریافت و امور مرتبط را در چارچوب آن ساماندهی کند. در بندهای ذیل منظور از فاز یک از قطعه یک تا ۱۱۲، فاز دو از قطعه ۲۰۱ تا ۲۵۸ و فاز سه از قطعه ۳۰۱ تا ۳۲۰ است.

۱- سازمان بهشت زهرا(س) مکلف است همیشه ایام، با توجه به تکالیف شرعی و فقهی ناظر بر دفن اموات که صراحت در وجوب کفایی کفن و دفن و حفظ حرمت میت مسلمان دارد، قطعه ای را برای تامین قبور جاری با شرایط رایگان برای دفن اموات در هر زمان متناسب با شرایط، امکانات و تشخیص خود مهیا و تمهید کند.

۲- کفن و دفن شهدا، اهداکنندگان عضو، نام آوران، ورزشکاران، هنرمندان، مداحان، کودکان تا هفت سال، کارکنان تمام وقت و بازنشستگان سازمان بهشت زهرا(س) (مشروط به اینکه قبلا قبر اعطا نشده باشد) رایگان است.

۳- کفن و دفن کارکنان شهرداری تهران و واحدهای تابعه و خانواده کارکنان بهشت زهرا(س) در قطعات غیرجاری حداکثر تا سقف ۵۰ درصد شمول تخفیف است. مرجع معرفی این بند اداره کل رفاه و تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران تعیین شود.

۴- دفن در کلیه قطعات فاز سه که به صورت جاری انجام می شود رایگان بوده و در صورتی که خانواده متوفی تمایل به خرید دو قبر باشند،۷۰ درصد به بالا به ازای هر طبقه مبلغ ۷.۰۰۰.۰۰۰ ریال دریافت خواهد شد. رزرو قبر در قطعات جاری فاز ۳ با مبلغ ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای هر طبق قبر امکان پذیر خواهد بود.

۵- رزرو و دفن در هر طبقه از قبور فاز ۲ به جهت تنوع قطعات این فاز و نوع خدمات و قدمت از مبلغ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال تا مبلغ ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال و هر طبق از قبور فاز ۱ از مبلغ ۹۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال تا مبلغ ۱۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال (که متناسب با وضعیت هر قطعه در این دو فاز، با پیشنهاد مدیرعامل و تصویب هیات مدیره و سقف تعیین شده مشخص و به سازمان ابلاغ خواهد شد) است.

۶- با توجه به درخواست های مکرر شهروندان و در جهت افزایش ظرفیت دفن در بهشت زهرا(س) و با لحاظ فتاوی صادره از سوی علما و مراجع معظم مبنی بر امکان دفن در قبوری که بالای ۳۰ سال قدمت دارند. سازمان بهشت زهرا(س) مجاز است با برنامه ریزی مناسب و طراحی بهینه و بررسی شرایط و وضعیت و موقعیت استقرار هر قطعه، ضمن حفظ حرمت شرعی اموات دفن شده در این قطعات، نسبت به ایجاد و احداث یک یا دو طبقه قبر دیگر نیز حسب مورد و برای واگذاری به اقربای متوفی، مطابق ضوابطی که به تصویب هیات مدیره سازمان می رسد، اقدام نماید. تعرفه این گونه قبور برای دفن به ازای هر طبقه ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال تعیین می شود.

۷- تعرفه دفن در آرامگاه های خانوادگی روباز دو برابر حداکثر مبالغ قید شده در بندهای ۵ و ۶ به تناسب محل استقرار آرامگاه در فاز مربوطه و تعرفه دفن در آرامگاه های خانوادگی مسقف سه برابر حداکثر مبالغ قید شده در بندهای ۵ و ۶ به تناسب محل استقرار آرامگاه تعیین می شود.

۸- هزینه هزینه تغسیل، تکفین، تدفین و حمل جنازه با آمبولانس ۴ متوفی (هزینه خدمات)، مجموعاً برای هر متوفی در سال جاری به مبلغ ۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال تعیین می گردد. ضمناً هزینه خدمات فوق برای کودکان ۵۰ درصد مبلغ مذکور خواهد بود.

۹- هزینه حمل متوفی در تهران با آمبولانس عمومی (با ظرفیت ۴ متوفی) به مبلغ ۴۰۰.۰۰۰ ریال و با آمبولانس خصوصی (با ظرفیت یک متوفی) به مبلغ ۷۰۰.۰۰۰ ریال و حمل جنازه به شهرستان به ازای هر کیلومتر به مبلغ ۵۰۰۰ ریال تعیین می شود.

۱۰- مدیرعامل سازمان اختیار دارد در صورت وصول تقاضا و بنا به تشخیص تا سقف حداکثر ۲۰ درصد قیمت های مصوب به غیر از موارد مطرح در بند چهارم و نهم تخفیف اعمال کند.

۱۱- قیمت قبوری که احداث آن در فاصله تصویبی این لایحه تا تصویب لایحه بعدی به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار می گیرد و یا موارد پیش بینی نشده مطابق با تعرفه قطعات همجوار در فاز مربوطه تعیین می گردد. بدیهی است شهرداری موظف است لایحه تعیین تعرفه های دفن در قطعات جدید را در اسرع وقت به شورای اسلامی شهر تهران جهت تصویب و طی مراحل قانونی ارایه نماید.

۱۲- اقاله قبور: درصورت تقاضای خریدار یا ورثه قانونی او حق انتفاع برای اقاله قبر، سازمان بهشت زهرا(س) مجاز است با دریافت اسناد و مدارک مثبته و با حضور فروشنده و با حضور فروشنده یا نماینده قانونی ایشان با توجه به فرمول ذیل قیمت مربوطه را محاسبه و به متقاضی پرداخت نماید. بدیهی است هر گونه فروش و انتقال قبور پیش خریده شده تنها به سازمان بهشت زهرا(س) امکان پذیر است.

جام جم

ضیافت تلویزیونی رمضان با 5 سریال
راهزنی ماهواره‌ای اینتل‌ست
درخشش دوباره والیبال ایران
حق‌الوکاله‌هایی که حساب و کتاب ندارد

سیاست روز

همگرایی منطقه‌ای در بند غرب گرایی
ارتش بر دوراهی کودتا یا وفاداری
قیمت خانه ابدی گران می شود؟
اصلاح قیمت بنزین در دستور کار دولت یازدهم

ابتکار

زنان کابینه یازدهم
زورآزمایی میلیونی مخالفان و موافقان مرسی
بازگشت تهدید آمیز حسین الله اکرم!
گزینه‌های تازه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران

تهران امروز

تشریح دلایل بازداشت هفت شهروند اروپایی
بحران جاسوسی در روابط اروپا و آمریکا
ارز ارزان شد،‌ دارو همچنان گران
تورم مهار می‌شود؟

رسالت

مرسی: استعفا نمی دهم
روحانی در برابر جریانی که او را وامدار می‌خواهد، مقاومت کند
سیا از دفاتر اتحادیه اروپا جاسوسی می کرد
28 سال اشتباه کردیم

جمهوری اسلامی

تامین اجتماعی قیمت تمام شده دارو را پوشش بیمه‌ای نمی‌دهد
صف‌آرایی میلیون نفر از مخالفان و موافقان مرسی در روز «تمرد»
بهره‌برداری 276 طرح عمرانی و صنعتی در دهه تولید ملی
15 درصد بی‌خانمان‌های شهر تهران را زنان تشکیل می‌دهند

کیهان

اوج‌گیری اعتراض‌ها علیه مرسی
تحریم‌های تازه آمریکا علیه ایران از امروز به اجرا درآمد
تروریست‌های محاصره شده در سوریه برای نجات خود از غرب کمک خواستند
حضور ناوگروه دریایی ایران در آب‌های روسیه

خراسان

رکوردشکنی بورس و رکود بازار طلا و ارز
مجلس بزرگداشت شهید شیخ حسن شحاته مصری فردا در تهران برگزار می شود
تجمع بزرگ مخالفان مرسی در قاهره و چند شهر مصر
نفوذ هکر ۱۴ساله به سیستم‌های امنیتی چند بانک و قمارهای میلیاردی در فضای مجازی

آفرینش

تمدید مهلت ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون در دوره ارشد تا 17 تیر
تاکید صالحی بر جلوگیری از فتنه طائفه‌ای و مذهبی درمنطقه
برگزاری آزمون ارتقای دستیاری به صورت مستقل در دانشگاه ایران
بروجردی:جاسوسان اسلواک با گلایدر از تاسیسات نظامی عکسبرداری می‌کردند

دنیای اقتصاد

فرمول دلار برای دولت آینده
افق های جدید در انتظار بورس
منابع غیرمجاز یارانه نقدی
خروش «مصر» علیه «مرسی» در میدان التحریر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر