Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۲۴۰۱۵ ۲۷ آذر ۱۳۹۱  |  ۱۹:۰۰

بنابراین اسب سفیدش را برداشت و کنار کاغذ‌ها و مداد‌های رنگی اش که از قبل آماده کرده بود گذاشت و خودش هم همان جا نشست. اولش خوب به اسب نگاه کرد و بعد شروع به کشیدن آن کرد و سعی داشت​ خیلی با دقت این کار را انجام بدهد. کارش که تمام شد نگاهی به نقاشی و اسب انداخت، اما با تعجب دید که اصلا خوب نشده است برای همین کاغذ دیگری برداشت و دوباره با دقت بیشتری تصویر اسب را کشید ولی این بار هم نقاشی​اش خیلی خوب نشده بود. دوباره یک کاغذ سفید برداشت و شروع به نقاشی کرد، اما این بار هم از کار خودش راضی نبود. دو سه بار دیگر هم کشیدن نقاشی را تکرار کرد، اما از هیچ کدام خوشش نیامد. با ناراحتی کمی عقب نشست و از این‌که نمی‌توانست نقاشی خوبی بکشد نا امید و غمگین شده بود و به این فکر می‌کرد که بهتر است کشیدن نقاشی را کنار بگذارد. در همین موقع بابا وارد اتاق او شد و پرسید​ مشغول چه کاری است و فاطمه در جواب او با بی‌حوصلگی گفت: باباجون می‌خوام نقاشی اسبمو بکشم، اما هرکاری می‌کنم خوب نمی‌شه.

بابا که دید فاطمه ناراحت است کنار او نشست و نقاشی را برداشت و نگاه کرد و بعد از چند لحظه گفت: این که بد نشده فقط باید یکی دو جاشو درست کنی.

فاطمه که هنوز ناراحت بود گفت: آخه هرکاری می‌کنم خوب نمیشه ؛ نمی‌تونم بکشم، نمی‌خوام.

بابا دستی به سر او کشید و با مهربانی گفت: دختر گلم هیچ وقت نگو نمی‌تونم؛ نباید این حرفو بزنی، از خدا کمک بخواه و خوب تلاش کن که حتما موفق می‌شی.

فاطمه نگاهی به بابا انداخت و گفت: آخه...

دیگه آخه نداره، زود باش مداد تو بردار و شروع کن.

من مطمئنم که می‌تونی یه نقاشی خوب بکشی، من می‌رم و یه ساعت دیگه برمی‌گردم ببینم چکار می‌کنی؛ آفرین.

بابا بعد از گفتن این حرف از اتاق بیرون رفت و فاطمه یک کاغذ دیگر برداشت و آهسته​ زیر لب گفت: «خدایا به امید تو» و شروع به کشیدن نقاشی کرد، اما این بار نسبت به دفعه‌های قبلی با تلاش و دقت بیشتری کارش را انجام داد. نقاشی‌اش که تمام شد به آن نگاه کرد و متوجه شد​ این​بار خیلی بهتر شده است و همین طور فهمید که بابا راست گفته که با زحمت زیاد و کمک گرفتن از خدای مهربان آدم موفق می‌شود کارهای سخت را هم انجام بدهد و هیچ وقت هم نباید نا امید بشود.

رضا بهنام

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر