jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۵۲۰۷۷۶ ۱۷ آذر ۱۳۹۱  |  ۱۷:۰۰

یک تحلیلگر مصری با تاکید بر اینکه شکار پهپاد، بار دیگر ابهت آمریکا را در هم شکست، تصریح کرد قدرت فزاینده ایران و ایستادگی این کشور در برابر سیاست های خصمانه آمریکا در خاورمیانه، معادله جدیدی در این منطقه ایجاد خواهد کرد.

رئیس مرکز پژوهشهای راهبردی مصر درگفتگو با العالم موفقیت جمهوری اسلامی ایران در شکار دومین پهپاد جاوسی آمریکا را دستاوردی راهبردی برای کشورمان دانست.

وی خاطر نشان کرد: شکار این پهپاد جاسوسی از سوی ایران، اعتبار آمریکا را زیر سئوال برد.

"امیل امین" اظهار داشت :  شکار یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکا به نام اسکن‌ایگل (Scaneagle)، در آب‌های عمومی خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه جمهوری اسلامی ایران دستاوردی راهبردی و بیانگر آن است که ایران، برنامه هسته ای و قدرت نظامی این کشور از دغدغه های کاخ سفید است و همواره سعی دارد این کشور را کنترل کند.

وی افزود : گرفتار کردن هواپیمای جاسوسی آمریکا  نشان می دهد که ایران از قدرت نظامی قابل توجهی به ویژه در زمینه  دفاع هوایی برخوردار است.

رئیس مرکز تحقیقات مصر گفت : ایران همزمان توان دفاعی و تهامی خود را تقویت می کند و فرستادن هواپیمای بدون سرنشین " ایوب" به حریم هوایی اراضی اشغالی  بیانگر قدرت بالای تهاجمی ایران است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر