از 29 دی‌ماه جاری آغاز می‌شود:

توزیع بنزین یورو 4 در تهران

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به توزیع بنزین و گازوئیل با استاندارد یورو 4 همزمان با فرا رسیدن روز هوای پاک (29 دی ماه 1390) در سطح جایگاه‌های سوخت استان تهران، گفت: به طور آزمایشی حدود 19 میلیون لیتر بنزین و گازوئیل یورو 4 در تهران عرضه می شود.
کد خبر: ۴۵۱۶۹۰

جلیل سالاری با تاکید بر اینکه هم اکنون انتقال بنزین با استاندارد یورو چهار تولیدی پالایشگاه نفت امام خمینی شازند به انبار نفت ری در حال انجام است، تصریح کرد: برای 29 دی ماه حدود 9 میلیون لیتر بنزین و 10 میلیون لیتر گازوئیل یورو چهار توزیع خواهد شد.
 
وی با اعلام اینکه از اواسط سال آینده به تدریج عرضه بنزین و گازوئیل یورو 4 در سطح جایگاه‌های سوخت تهران و سایر کلانشهرهای کشور به طور گسترده آغاز خواهد شد، اظهار داشت: تا پایان سالجاری با بهره برداری از طرحهای جدید بنزین سازی، بهینه سازی و بهبود کیفیت در سطح پالایشگاه‌های نفت ظرفیت تولید بنزین و گازوئیل یورو چهار افزایش قابل توجه‌ای می یابد.
 
این مقام مسئول از برنامه ریزی برای توزیع 20 میلیون لیتر بنزین یورو چهار از اواسط سال 1391 خبر داد و افزود: همچنین برای سال آینده عرضه روزانه حدود 27 تا 30 میلیون لیتر گازوئیل با استاندارد یورو در دستور کار شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی قرار دارد.
 
وی از کاهش میزان گوگرد و برخی از ترکیبات آروماتیکی به عنوان مهمترین دستاورد زیست محیطی تولید و عرضه بنزین و گازوئیل یورو 4 و 5 یاد کرد و یادآور شد: هم اکنون بنزین و گازوئیل عرضه شده در جایگاه‌های سوخت دارای استاندارد ملی است.
 
سالاری در خصوص قیمت عرضه بنزین یورو شده در روز جهانی هوای پاک، توضیح داد: بنزین یورو 4 با وجود داشتن عدد اکتان بالاتری از بنزین معمولی فعلی با قیمت‌های مصوب دولت در جایگاه‌ها و معادل بهای فعلی قیمت بنزین معمولی عرضه می شود.
 
به گفته مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ، بنزین یورو چهار با قیمت‌های یارانه ای 100تومان، نیمه یارانه ای 400 تومان و آزاد 700 تومان و مطابق با میزان سهمیه باقیمانده در کارتهای سوخت عرضه خواهد شد.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها