jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۶۹۴ ۲۴ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۹

ساری ـ مهر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به کمبود میزان بارش در فصل زراعی جاری، اظهار کرد: امسال هفت هزار و 410 هکتار از اراضی نشاء شده شالیزاری مازندران در معرض خطر خشکسالی قرارگرفته است.

عنایت‌الله تورنگ در جلسه ستاد مدیریت بحران مازندران افزود: متاسفانه 3 هزار و 380 هکتار از اراضی شخم و شیار شده مازندران نیز به دلیل کم آبی رها شده است. این میزان اراضی فاقد آب تخت مناسب بوده و از چرخه کشت برنج خارج شدند. وی با بیان این‌که به واسطه کم آبی کشاورزان دارنده 110 هکتار اراضی کشاورزی استان، زمین خود را رهاشده دانسته و قطع امید کردند در عین حال تصریح کرد: بر اثر سیلاب اخیر 30 هکتار از اراضی شالیزاری سوادکوه و بخشی از اراضی شالیزاری منطقه عباس‌آباد در غرب مازندران بشدت خسارت دیده است.

اهواز ـ خبرنگار جام‌جم: به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان، سایت احیای آهوی ایرانی در منطقه شکار ممنوع میش‌داغ دشت آزادگان با صرف 4 میلیارد و 200میلیون ریال از محل اعتبارات استانی احداث شده است.تورج نعمتی تصریح کرد: این سایت در مرکز محیط‌بانی میش‌داغ با زیر بنای150متر مربع احداث و آب مورد نیاز با ایجاد مخزن ذخیره آب، احداث آبشخور و ایجاد بند ذخیره تامین شده است. وی هدف از اجرای این طرح را احیا و تکثیر گونه‌های نادر آهوی ایرانی در فضایی طبیعی عنوان کرد و افزود: با افزایش تعداد گونه‌ها و فراهم شدن شرایط لازم، این گونه آهوی ایرانی در فضای 54 هزار هکتاری رهاسازی می‌شود.

همدان ـ ایسنا: کارشناس گل و گیاه سازمان جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به کاهش کشت 3 میلیون بوته‌های کشت گل اطلسی، گفت: امسال 9 میلیون بوته گل اطلسی در استان کاشته شده است. بهروز فروزانفر افزود: گل اطلسی در حوزه گیاهان فصلی، نشایی کشت می‌شود؛ تولید امسال این گل حدود 9 میلیون بوته بوده است. وی با بیان این‌که این گل دارای تنوع رنگ و نگهداری آن، آسان است، تصریح کرد: همدان تا پیش از این یکی از تولیدکنندگان مهم گل اطلسی بوده و نیاز غرب کشور را تامین می‌کرد، اما متاسفانه در حال حاضر شهرداری حمایتی از تولیدکنندگان اطلسی ندارد، بنابراین تولید اطلسی کاهش یافته است.

قم ـ ایسنا: با سپری شدن هشتمین مرحله ممنوعیت تردد اتوبوس‌های فرسوده در محورهای مواصلاتی کشور، نهمین مرحله طرح ممنوعیت تردد اتوبوس‌های فرسوده همزمان با نوسازی ناوگان مسافری استان قم بزودی آغاز می‌شود. مدیر حمل و نقل و پایانه‌های استان قم، افزود: تاکنون 8 مرحله طرح ممنوعیت تردد اتوبوس‌های فرسوده در محورهای مواصلاتی کشور با موفقیت به اجرا درآمده است.

تبریز ـ فارس: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از تشکیل پرونده قلعه ضحاک برای ثبت جهانی در یونسکو خبر داد.

تراب محمدی مطالعات طرح جامع قلعه ضحاک و راه‌اندازی موزه در محل قلعه ضحاک با همکاری بخش خصوصی را از اهم اولویت‌های سازمان میراث فرهنگی استان اعلام کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر