jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۴۵۵۲   ۱۸ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۲

زنده‌یاد محسن یوسف‌بیک با علیرضا خمسه در مجموعه «هوشیار ‌و بیدار» ایفای نقش کرده بود

هوشیار درگذشت

محسن یوسف‌بیک مجری و بازیگر دهه 60 ایران و ایفاگر نقش هوشیار در برنامه هوشیار و بیدار درگذشت. مرحوم یوسف‌بیک در دهه 60 در چند تله‌تئاتر نقش‌آفرینی کرده بود اما مسابقه «هوشیار و بیدار» او را به شهرت رساند. او در این مسابقه که اواسط دهه 60 از تلویزیون پخش شد با علیرضا خمسه همبازی بود.

زنده‌یاد محسن یوسف‌بیک بازی در 3 فیلم سینمایی «در انتظار شیطان» (1366)، «مأموریت» (1365) و «مدرک جرم» (1364) را نیز در کارنامه دارد. این هنرمند نامدار دو روز پیش در آسایشگاهی واقع در کرج دارفانی را وداع گفت.

کارگردان و نویسنده برنامه «هوشیار و بیدار» با بیان خاطراتی از دوران همکاری با مرحوم یوسف‌بیک به ایسنا، گفت: «هوشیار و بیدار» را در شرایط سخت بمباران دهه 60 تصویربرداری کردیم.

صادق عبداللهی افزود: «هوشیار و بیدار» در واقع مسابقه‌ای بود که همه ابعادش برای اولین بار اتفاق می‌افتاد؛ در شرایط سختی که بحبوحه جنگ بود. خوشبختانه توانستیم برنامه پرمخاطب و جذابی را به بینندگان تحویل دهیم که در اولین هفته‌ای که پخش شد حدود 11 میلیون نامه برایمان آمد. او ضمن بیان خاطراتی از «هوشیار و بیدار» گفت: یک‌روز در مسابقه «هوشیار و بیدار» جواب یکی از سوالات ما در مسابقه مار بود. بنابراین همان روز یک مار مصنوعی داخل استودیو و مقابل دوربین آوردیم تا شرکت‌کنندگان را راهنمایی کنیم. در همین حین یک دفعه مرحوم محسن یوسف‌‌بیک یا همان «هوشیار» با دیدن مار ناگهان دچار اضطراب شد و با گفتن «بوآ» جواب مسابقه را لو داد.

همچنین علیرضا خمسه، بازیگر نقش «بیدار» و همبازی زنده‌یاد محسن یوسف‌بیک گفت: زنده‌یاد یوسف‌بیک روح لطیفی داشت، اما هنرمند فراموش‌شده‌ای بود و همه دورادور حالش را می‌پرسیدند.

خمسه به فارس گفت: برنامه هوشیار و بیدار تأثیرات بسیاری روی مخاطبان داشت و از جذاب‌ترین و مؤثرترین برنامه‌هایی بود که تأثیراتش نیز دیرپا بود و خیلی‌ها هنوز مرا به اسم بیدار می‌شناسند؛ گاهی هم از من می‌پرسیدند از آقای هوشیار چه خبر و تصورشان پس از 25 سال این بود که ما هنوز هم با هم هستیم؛ در حالی که نزدیکی ما محدود به همان نقش بود. خمسه تصریح کرد: این ماجرا ادامه داشت تا 5 سال پیش که من کارگردانی مجموعه «جمعه تعطیل نیست» را برعهده داشتم و از ایشان دعوت کردم تا در بخش‌هایی از برنامه حضور داشته باشند. این آخرین دیدار ما بود تا چند ماه پیش که از ایشان برای حضور در یک تله‌فیلم دعوت شد و قرار بود ایشان نقش پدر مرا بازی کنند، اما به دلیل وخامت حالشان این اتفاق عملی نشد.

مراسم تشییع پیکر مرحوم محسن یوسف‌بیک امروز ساعت 10 صبح از بهشت زهرا(س) مقابل غسالخانه انجام می‌شود و پیکر آن مرحوم در قطعه هنرمندان به خاک سپرده خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر