jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۵۷۰۰۶   ۰۷ مهر ۱۳۸۹  |  ۱۹:۰۲

تلاش تحسین‌برانگیز 5 پرستار بیمارستانی در شهرستان کنگان استان بوشهر، پسربچه‌ای 8 ساله را که همه تصور می‌کردند جان باخته است به زندگی بازگرداند. اقدام این پرستاران باعث شد تا به‌عنوان شخصیت‌های مثبت هفته شناخته شوند. ماجرا از این قرار است که حدود 10 روز قبل پسربچه‌ای 8 ساله به نام علیرضا که در شهرستان بنک زندگی می‌کرد، وقتی در خانه‌شان مشغول بازی بود با کولر گازی برخورد کرد و دچار برق‌گرفتگی شد؛ به‌گونه‌ای که قلب او به‌طور کامل از کار افتاد و نفسش قطع شد.

والدین علیرضا که بشدت دستپاچه شده بودند و فرزندشان را فوت شده می‌دیدند، بسرعت او را به اورژانس بیمارستان امام خمینی کنگان بردند. آن موقع 2 مرد به نام‌های جهرمیان و سجادی‌نسب و 3 زن به اسامی یوسفی، درویشی و ابراهیمی پرستاران اورژانس بودند.

آنها با وجود این که دیدند علیرضا دچار ایست کامل قلبی شده است، عملیات احیا را شروع کردند. این کار کاملا بی‌فایده بود و علیرضا هیچ نشانه‌ای از حیات نداشت با وجود این 5 پرستار دست از تلاش برنداشتند. آنها 45 دقیقه به این کار ادامه دادند تا این که در کمال ناباوری قلب کودک بار دیگر شروع به تپش کرد و به زندگی بازگشت. علیرضا 2 ساعت روی تخت بیمارستان ماند تا این که پزشکان تشخیص دادند او برای ادامه معالجات باید به مرکز درمانی دیگری منتقل شود و پسربچه نیز با پای خودش و همراه والدینش به بیمارستان دیگری رفت.

توفیق خلیفات، سوپروایزر آموزشی بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان، احیای علیرضا را معجزه‌آسا و از نشانه‌های لطف خداوند می‌داند و می‌گوید: 5 پرستار، 45 دقیقه بی‌وقفه تلاش کردند و با ماساژ قلبی و تنفس مصنوعی، علیرضا را دوباره برگرداندند. ما می‌دانیم با توجه به محل وقوع حادثه، فاصله و مدت زمان سپری شده تا رساندن بیمار به بیمارستان، این امر نادر و حتی ناممکن به نظر می‌رسد، اما بار دیگر دست قدرت الهی ‌ظاهر شد و زندگی دوباره را به علیرضا هدیه کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر