jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۷۹۲۸   ۲۵ اسفند ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

در زندان‌های انگلستان درگیری و فکر خودکشی جای خود را به خیاطی و بافندگی داده است. مجرمان خشن دیروز، حالا به هنرمندانی تبدیل شده‌اند که روزانه ساعاتی را صرف کارهای دستی می‌کنند. موزه‌های انگلستان هم از این کار استقبال کرده‌اند و پذیرای هنر آنها شده‌اند.

این روزها گلدوزی و بافندگی یکی از راه‌های فرار از روزمرگی و افکار ناامیدکننده برای زندانیان انگلیسی است و شور و شوق جدیدی در آنها به وجود آورده است. ریچارد، یکی از زندانیان زندان لندن، روزانه 3 تا4 ساعت و حتی ساعاتی از نیمه‌شب را به بافندگی می‌گذراند. البته او تنها زندانی‌ای نیست که در کلاس‌های بافندگی و کاردستی شرکت می‌کند، بلکه تعداد زیادی از هم سلولی‌های او هم به این کار مشغولند.

به نوشته دویچه وله تنها در زندان‌های انگلیس نیست که زندانیان می‌توانند ببافند و بدوزند. ایده کاردستی، بافندگی و دوزندگی در زندان و فروش آنچه از این طریق تولید شده در خارج از زندان، بیش از 20 سال است در کشورهای گوناگون غرب با موفقیت روبه‌رو شده است. از جمله در آلمان نیز مارک لباسی وجود دارد به نام «هفتلینگ» (واژه آلمانی برای زندانی) که بخش زیادی از تولیدات آن محصول کار و زحمت زندانیان آلمانی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر