چهره‌ها و حادثه‌ها

شغل پرحادثه

ناصر لقایی، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، ‌سال 1333 در شهر مشهد به‌دنیا آمد. او لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک دارد. لقایی بازی در تئاتر را از سال 1348 و بازی در سینما را از سال 1367 با فیلم گراند سینما به کارگردانی «حسن هدایت» آغاز کرد. آپارتمان شماره 13، توطئه، آخرین بندر و دمرل، از دیگر آثار سینمایی اوست.
کد خبر: ۳۱۱۹۶۸
 اگر بازیگری را حرفه‌ای پر حادثه بدانیم، ناصر لقایی در هر دو شغلش با حادثه سر‌و‌کار دارد. او مدیرکل روابط عمومی بیمه ایران نیز هست. او زمانی در بخش حوادث رانندگی کار کرده و حوادث تلخ زیادی در زندگی دیده است.

لقایی به خاطر شغلش به عنوان مدیر روابط عمومی بیمه، هر روز با حوادث جدیدی سر و کار دارد. او می‌گوید: «من مدت هفت، هشت سال در بخش فنی بودم و در حوزه دیه فعالیت می‌کردم. یکی از همکاران ما در حوزه باروری بود و همیشه به او می‌گفتم خوش به حالت که با شادی سر و کار داری. چون بیشتر کسانی که پیش ما در بخش خسارت‌های رانندگی می‌آمدند عزیزی را از دست داده بودند. درست است که به آنها دیه پرداخت می‌شود اما پول هیچ‌وقت نمی‌تواند داغ از دست دادن عزیزی را جبران کند. بخصوص کسانی که سرپرست خانواده را از دست داده‌اند، وضعیت بدی دارند.»

پرداخت دیه اما گاهی مرهمی کوچک بر زخمی عمیق است. لقایی با بیان این مطلب ماجرایی را بازگو می‌کند: «یک بار پیرمردی از روستاهای خوزستان آمده بود تا دیه پسرش را که در حادثه رانندگی کشته شده بود دریافت کند. من دیه کامل را در پرونده او ثبت کردم و به او دادم که بعد متوجه شدم تصادف در ماه حرام اتفاق افتاده. دوباره او را صدا کردم و یک سوم به مبلغ دیه اضافه کردم. او بسیار دعا کرد و گفت پسرش درآمد اصلی خانواده را کسب می‌کرده و اکنون از دست رفته است.»

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها