jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۴۱۶۵   ۲۹ ارديبهشت ۱۳۸۲  |  ۲۲:۵۶

جام جم آنلاین - مقامات وزارت دارایی ژاپن روز شنبه 17 مه اعلام کردند ، میلیاردها دلار کمک در اختیار بانک رسونا ، پنجمین بانک بزرگ ژاپن قرار می دهند.به نوشته روزنامه لاتریبون ، درپی اعلام

کمک چند میلیارد دلاری دولت ژاپن به بانک رسونا پنجمین بانک بزرگ ژاپن که برای جلوگیری از ورشکستگی این بانک صورت می گیرد ، روز دوشنبه 19 مه قیمت سهام بانکهای ژاپن در بازار سهام توکیو به شدت سقوط کرد.
در آغاز معاملات بازار بورس توکیو در روز دوشنبه ، سهام بانک رسونا بیش از 50درصد کاهش یافت .
بهای سهام سایر بانکهای ژاپن نیز ، تحت تاثیر کاهش بی سابقه سهام بانک رسونا ، به شدت سقوط کرد.
با توجه به مسائل بانک رسونا ، احتمالا بانکهای دیگر ژاپن که در حال حاضر در وضع دشواری به سر می برند ، با مشکلات بیشتری مواجه می شوند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر