jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۲۸۲۶۳   ۱۶ دی ۱۳۸۷  |  ۱۱:۱۵

در بسیاری از تصادفات و حتی درگیری‌ها افراد به طور کلی در شرایط روحی خوبی نبوده‌اند و مشکلات فکری زیادی داشته‌اند.

جالب است بدانید در میان ناراحتی‌های فکری مهم‌ترین آنها به ترتیب ناراحتی‌های خانوادگی، مالی و شغلی می‌باشند و این موارد تاثیر بلند مدتی بر ذهن و نامنظم بودن افکار و نهایتا رانندگی نامطمئن دارند. بنابر همین گزارش محققان بیش از 200 نفر را در طی ساعت‌ها و روزهای مختلف از نظر وضع رانندگی مورد بررسی قرار داده و دریافتند که چنانچه فرد آرامش نسبی داشته باشد با دقت و حوصله بیشتری رانندگی کرده و تمایل بیشتری دارد که به دیگران هم امکان عبور دهد.اما همین فرد در روزهای ناآرام بدتر رانندگی ‌کرده و توجه چندانی هم به دیگران و محیط اطراف نشان نمی‌دهد و همین امر احتمال بروز سوانح رانندگی را افزایش می‌دهد. البته مشخص شده قوانین راهنمایی و رانندگی و جدیت در کنترل رانندگان تا حدی این مورد را تعدیل می‌کند، اما به طور کلی افکار راننده است که بر میزان ایمنی او و دیگران تاثیر بیشتری دارد.

منبع:nytimes

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر