jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۰۷۷۷۳   ۱۹ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۷:۲۴

شرکت گوگل به زودی تصاویر سرویس نقشه خوانی خود موسوم به Google Maps را دقیق‌تر می کند. این کار با استفاده از تصاویر تهیه شده توسط ماهواره GeoEye-1 صورت گرفته که ماهواره ای تجاری با توانایی تهیه تصاویر بسیار دقیق و با کیفیت بالاست.

به گزارش فارس به نقل از بتانیوز، این ماهواره در تاریخ 6 سپتامبر از ایالت کالیفرنیای آمریکا روانه فضا شد و لوگوی گوگل بر روی راکت حامل آن گنجانده شده بود. اولین تصویر دقیق تهیه شده توسط این ماهواره دیروز بر روی اینترنت در معرض دید عموم قرار گرفت. این تصویر مربوط به محوطه دانشگاهی در پنسیلوانیا است.

قرار است این تصاویر باکیفیت در آینده نه چندان دور در دو سرویس Google Earth و Google Maps گنجانده شده و جایگزین تصاویر فعلی شوند.

از سوی دیگر، تصاویر ماهواره GeoEye-1 از اواخر سال 2008 به فروش خواهند رفت. این تصاویر جزییات را در فاصله نیم متری نشان می دهند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو