قیمت سکه | قیمت سکه 7 تیر 1401 | قیمت سکه امروز

قیمت سکه چند؟ | جدول قیمت سکه

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ بازار طلا، جواهر و سکه تهران ۱۴ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان است.
کد خبر: ۱۳۷۱۴۶۶

قیمت سکه در بازار چند؟ جدول قیمت سکه امروز 7 تیر 1401 را مشاهده کنید. روز گذشته قیمت سکه دو میلیون تومان کاهش یافت. علت کاهش قیمت سکه در 6 تیر 1401 چه بود؟ آیا قیمت سکه به روند کاهشی خود ادامه خواهد داد؟

به گزارش جام جم آنلاین، امروز (۷ تیر ۱۴۰۱) قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۴ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان، سکه تمام طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۷۰۰ تومان، نیم سکه ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و ۸۲۷ دلار رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون ۳۵۷ هزار تومان معامله می‌شود.

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  14.370.000
سکه تمام طرح قدیم  13.700.000
نیم سکه بهار آزادی 7.800.000
ربع سکه بهار آزادی 4.800.000
سکه گرمی  2.950.000
اونس جهانی  یک هزارو 827 دلار و 93 سنت 
طلای ۱۸ عیار  1.357.300
 

قیمت سکه در بازار کاهش یافت

قیمت سکه، اکنون در مرز کانال ۱۳ میلیون تومانی قرار دارد. باتوجه به روند کاهشی قیمت دلار چقدر احتمال دارد این فلز گرانبها بار دیگر به کانال ۱۳ میلیون تومانی وارد شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، ۲۳ خردادماه امسال بود که افزایش انتظارات تورمی در جامعه و افزایش قیمت دلار در واکنش به اخبار سیاسی قیمت سکه به کانال ۱۶ میلیون تومانی و طلا به کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

اما به‌مرور با کاهش هبجانات در جامعه قیمت طلا و قیمت سکه مسیری کاهشی را در پیش گفتند و بار دیگر به کانال‌های قبلی خود بازگشتند.

از روز گذشته نیز با کاهش قیمت دلار باز هم این دو فلز گرانبها روند نزولی داشتند و در لحظه تنظیم این گزارش، سکه با قیمت۱۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.

طلای ۱۸ عیار نیز در رقم یک میلیون و ۳۶۸ هزار تومان ثبت شده است.

آیا ممکن است طلا و سکه در آینده نزدیک وارد کانال ۱۳ میلیونی و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی شوند؟

جواد فلاحیان، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز بیان کرد: دلار با بازار طلا و سکه رابطه نزدیکی دارد. باتوجه به اینکه احتمال از سرگیری مذاکرات برجام در آینده نزدیک فراهم شده است ممکن است قیمت دلار بیشتر از نرخ کنونی کاهش پیدا کند.

او ادامه داد: درصورت ادامه روند کاهشی دلار قیمت سکه و طلا نیز کاهش پیدا می‌کند. طلا وارد کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی و سکه نیز وارد کانال ۱۳ میلیونی می‌شود.

چرا قیمت سکه کاهش یافت؟

علی طباطبایی، کارشناس بازارهای مالی در مورد کاهش قیمت طلا و سکه با تجارت‌نیوز بیان کرد: قیمت طلا بیشتر متاثر از قیمت دلار و انس جهانی است تا اخبار سیاسی. صعود طلا متاثر از حباب بود و افزایش آن قیمت بالاتر دلار را پیش‌بینی می‌کرد. با متوقف شدن روند صعودی انس جهانی و کاهش در بازار دلار قیمت طلا نیز عقب‌نشینی کرد.

این کارشناس مالی درخصوص قیمت دلار نیز افزود: افزایش قیمت دلار تحت تاثیر هیجان در بازار بود و دلیلی پشت آن وجود نداشت. زیرا نه اخبار قطعی مبنی بر عدم احیای برجام وجود داشت و نه آمارهای اقتصادی نشان‌دهنده این روند بود.

او توضیح داد: من احتمال می‌دهم قیمت دلار بیشتر از این کاهش داشته باشد و انس جهانی نیز هنوز ظرفیت برای ریزش قیمت دارد. پس احتمالا اگر اتفاق خاصی در این بین رخ ندهد طلای داخلی نیز روند کاهشی ملایمی داشته باشد.

این کارشناس معتقد بود اخبار برجامی امروز تاثیر خود را روی قیمت دلار می‌گذارد.

طباطبایی درمورد کاهش روند قیمت دلار نیز گفت: قیمت دلار اگر تا ۲۷ هزار تومان کاهش پیدا کند احتمال تثبیت دارد.

3 عامل ریزش قیمت سکه

عده ای از سکه بازان معتقدند در صورتی که امروز قیمت دلار بالا نرود احتمال عقب نشینی سکه به دلیل حباب دو رقمی وجود خواهد داشت و ممکن است فلز زرد رنگ داخلی به سمت ابتدای کانال 15 میلیون تومان حرکت کند.

به گزارش اقتصادنیوز، حباب قیمت سکه همچنان بالا است و ارزش ذاتی سکه با قیمت بازاری آن فاصله چشمگیری پیدا کرده است. زیاد شدن حباب سکه باعث ترس خریداران فلز گران بهای داخلی شده است. آنها معتقدند در شرایط کنونی احتمال وقوع نوسان غیرمنطقی در بازار سکه وجود دارد.

روز گذشته قیمت دلار پایین آمد ؛ از سوی دیگر قیمت سکه رفاه نسبت به قیمت روز پنجشنبه 600 هزار تومان کاهش را تجربه کرد. بازار جهانی طلا هم نوسان محدودی داشت. مجموع این عوامل باعث شد که قیمت سکه امامی نیز ریزش کند و در محدوده 15 میلیون و 400 هزار تومان معامله شود.

عده ای از سکه بازان معتقدند در صورتی که امروز قیمت دلار بالا نرود احتمال عقب نشینی سکه به دلیل حباب دو رقمی وجود خواهد داشت و ممکن است فلز زرد رنگ داخلی به سمت ابتدای کانال 15 میلیون تومان حرکت کند.

با این حال بیشتر تحلیل گران فنی باور دارند تا زمانی که قیمت سکه بالای سطح 14 میلیون و 800 هزار تومان قرار دارد، انتظارات افزایشی به طور معنادار کاهش پیدا نمی کند. این دسته از تحلیلگران باور دارند سکه برای اینکه بتواند بالا برود باید نرخ دلار یکبار دیگر آرایش صعودی به خود بگیرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها