jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۸۴۹   ۱۲ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۱:۰۴

استاد بیماری‌ های عفونی کودکان با اشاره به بیماری روزئولا در کودکان، گفت:روزئولا ویروسی است که معمولا در سنین 6 تا 18 ماه در کودکان بروز می‌کند؛ تب بسیار شدیدی داشته و علائمی همچون بی قراری، بی اشتهایی و بی حالی دارد.

به گزارش جام جم آنلاین، صدیقه رفیعی طباطبایی، فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفتگو با فارس در پاسخ به این پرسش که «روزئولا چه نوع بیماری است؟»، گفت: روزئولا ویروسی است که معمولا در سنین 6 تا 18 ماه در کودکان بروز می‌کند.

وی ادامه داد: این کودکان تب بسیار شدیدی می‌کنند؛ به طوری که میزان درجه آن 39 تا 40 درجه است و علائمی همچون بی قراری، بی اشتهایی و بی حالی دارد.

این استاد بیماری‌های عفونی ابراز داشت:بعد از گذشت چند روز تب کاهش پیدا می‌کند و راش و بثورات جلدی یعنی دانه‌هایی قرمز و پراکنده از سرو گردن شروع شده و در بدن پخش می‌شود.

طباطبایی تصریح کرد:انتظار این است با بروز بثورات، تب قطع شود؛ضمن اینکه بیماری ویروسی است و به درمان آنتی بیوتیک نیاز ندارد؛به طوری که دوره بیماری که طی شود، علائم برطرف می‌شود.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها