مهدی دست بردار نیست، او دوباره برای پورتو گل زد

طارمی؛ ۷ گل ۸ امتیاز

رئیس بعدی بداند، فردای فوتبال نیازمند پرورش این استعدادهاست

مهدی قرمزها ، مهدی آبی‌ها

روزنامه جام جم در شماره امروز خود دوشنبه ششم بهمن ماه مطلبی در رابطه با ستاره های این روزهای فوتبال ایران که در دو تیم آبی و قرمز بازی می کنند منتشر کرده است.
کد خبر: ۱۳۰۲۲۹۵

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ،نظرسنجی بهترین بازیکن جوان آسیا انجام شد که بر این اساس مهدی قائدی بازیکن استقلال اول و مهدی عبدی بازیکن پرسپولیس دوم شدند. 

بعد از رای کاربران و با احتساب نظر کارشناسان درباره بهترین بازیکن جوان سال آسیا، مهدی قائدی بازیکن استقلال با ۲۴‌درصد آرا به عنوان بهترین بازیکن جوان سال انتخاب شد. همچنین مهدی عبدی مهاجم پرسپولیس در این نظرسنجی با ۲۱‌درصد آرا در رده دوم قرار گرفت. ‌هر دو مهاجم که از سرمایه‌های فوتبال ایران هستند در دو فصل اخیر به خوبی خودشان را در فوتبال ایران مطرح کردند و در داربی اخیر نیز هر کدام یک گل برای تیم‌شان به ثمر رساندند.

افشین خماند در اینباره در روزنامه جام جم نوشت: حالا این نظر‌سنجی‌ها خیلی هم ملاک نیست. لشکر می‌کشند و با کلیک روی یک گزینه به خودشان افتخار می‌کنند اما این‌که طبق نظر‌سنجی AFC ‌‌مهدی قائدی نفر اول بهترین بازیکن جوان سال آسیا می‌شود و مهدی عبدی نفر دوم همین فهرست خودش می‌تواند بهانه خوبی باشد برای نوشتن یک چیز دیگر !

بین مهدی قائدی و مهدی عبدی کمترین شباهتی را می‌توان یافت‌، یکی از جنوب ایران می‌آید و دیگری از شمال ایران. یکی بیشتر تکنیکی و دربیل‌زن و دیگری بیشتر ضربه‌زن و موقعیت‌سنج‌، یکی به عنوان ستاره لیگ پایین‌تر به تیمش آمده و دیگری به عنوان استعداد پرورش یافته از درون یک باشگاه‌. ‌اما هر دو در این نکته مشترک هستند که «جوان» هستند و امید تیم‌شان به‌ویژه در لحظات دشوار و جایی که تیمشان به بن‌بست رسیده.

اما مهمترین خطی که این دو بازیکن را به هم پیوند می‌دهد این نکته است که فراتر از کری‌خوانی‌های مرسوم در فوتبال‌، این دو بازیکن فریاد نسلی هستند که می‌خواهند ثابت کنند فوتبال هنوز زنده است و از شمال تا جنوب ایران در کوچه و پس‌کوچه‌های شهرها هنوز بچه‌هایی هستند که دنبال توپ می‌دوند تا دل‌ها را تسخیر کنند

این روزها که بحث انتخابات رئیس فدراسیون فوتبال داغ است، شاید یک سوال مهم این باشد که از همه نامزدهای این پست بپرسیم برنامه شما برای مهدی قائدی‌ها و مهدی عبدی‌های بعدی فوتبال ایران چیست؟ آیا عاقبت فوتبال ایران به این جمع‌بندی نرسیده که از این حالت دل به شانس بستن عبور کند و برای کشف‌، پرورش و حمایت از این بچه‌های آینده فوتبال ایران طرحی مبتنی بر ساختار ارائه دهد؟

چند مهدی قائدی و مهدی طارمی در خیابان‌های بوشهر دیده نشدند‌، چند مهدی عبدی و علی علیپور در روستای قراخیل استعدادشان نادیده گرفته شده چون هیچ طرح جامعی برای زیر چتر حمایت قراردادن آنها وجود نداشت؟

می‌شود از بلژیک و آلمان و ... برای سیستم‌های تربیت بازیکن مثال آورد اما الان سقف مطالبه فوتبال ایران تنها می‌تواند این باشد که آیا نامزدهای فدراسیون فوتبال اصولا طرحی برای تربیت بازیکن دارند یا نه؟

فردای فوتبال‌، مهدی قائدی‌ها و مهدی عبدی‌های بعدی نیازمند برنامه‌ای مدون هستند تا همچنان فوتبال و شور فوتبال را زنده نگه دارند.

 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها