jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۷۲۸۶۴   ۱۳ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۸

امروز سالروز پنالتی معروف یحیی برابر چین است ، او پنالتی چیپ زد تا تیم خوب و دوست داشتنی برانکو به فینال جام ملتهای آسیا نرسد

به گزارش جام جم آنلاین ، ورزش سه نوشت: سوم آگوست 2004برای برانکو ایوانکویچ ، یحیی گل محمدی و تمام مردم ایران یادآور جمله تاریخی عادل فردوسی پور گزارشگر بازی نیمه نهائی ایران و چین در جام ملتهای آسیا در پکن و در هنگام ضربات پنالتی بود:"این چه وقت چیپ زدن بود آقای گل محمدی "تیم خوب و دوست داشتنی برانکو در آن دوره ،تورنمنت خوب شروع نکرد ولی عالی ادامه داد و به نیمه نهائی رسید تا با چیپ بدموقع یحیی برانکو مغلوب آری هان هلندی شود و ایران در نهایت با شکست بحرین به رتبه سوم آسیا بسنده کند.تیم برانکو در مرحله گروهی در برابر تایلند با سه گل دیر هنگام رضاعنایتی،جواد نکونام و علی دائی از روی نقطه پنالتی برابر تایلند به برتری دست یافت ، برابر عمان با گل وقت های اضافه نصرتی مساوی کرد و با یک مساوی صفر بر صفر برابر ژاپن به مرحله دوم صعود کرد.در مرحله یک چهارم نهائی و دیدار سنتی همه آن سال ها با درخشش کم نظیر علی کریمی که با هت تریک او همراه شد  برابر کره جنوبی 4بر 3پیروز شد و پا به مرحله نیمه نهائی گذاشت.دیدار نیمه نهائی برابر چین میزبان بود. در حالی که با یک گل از حریف عقب بودیم با ضربه فنی راه دور سید محمدعلوی بازی را برابر کردیم . داور بازی ستار زارع را از تیم اخراج کرد تا تیم ده نفره ایران نتواند برابر چین پیروز شود و کار به ضربات پنالتی کشیده شود.درضربات پنالتی در حالی که سه بر دو از حریف پیش بودیم ، ایمان مبعلی پنالتی از دست داد تا یحیی با چیپ بد موقع اش  در ضربه پنجم چین را به فینال رقابت ها برساند.چین در فینال از ژاپن شکست خورد و ایران با برتری 4بر2برابر بحرین به مقام سومی جام ملتهای آسیا رسید. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر