jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۳۸۳ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۸:۴۵

ویروس کرونا در بابل بعد از سه هفته روند نزولی، بار دیگر در این شهرستان جانی تازه گرفته و آمار بستری روزانه افراد مبتلا به این بیماری افزایش یافته است .

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، ویروس کرونا در بابل بعد از ۷۰ روز یکه تازی هم اکنون بار دیگر روند صعودی به خود گرفته است و در دو روز گذشته ۴۷ بیمار مبتلای جدید به این ویروس  در بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل بستری شدند.

همچنین در طی ۴۸ ساعت گذشته تعداد ۳۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های بابل با حال عمومی مساعد ترخیص شدند.

در حال حاضر ۱۰۹ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های بابل بستری و تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

پیش از این نیز آمار بستری بیماران در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل از سه رقمی تبدیل به ۲ رقمی شده و به ۹۶ نفر کاهش یافته بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفته بود که هفته پیش رو می تواند برای تعیین تکلیف ویروس کرونا در بابل سرنوشت ساز باشد.

دکتر سید فرزاد جلالی افزود: با توجه به پایان قرنطینه خانگی و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم خطر در ۲۰ روز گذشته ترافیک و شلوغی شهر همانند وضعیت قبل از شیوع کرونا شده است که مسئولان ارشد شهرستان نسبت به این امر هشدارهای جدی داده بودند.

دانشگاه علوم پزشکی بابل که مستقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران فعالیت می کند ، شهرستان ۵۰۰ هزار نفری بابل را با هفت بیمارستان زیر پوشش دارد که از این تعداد پنج بیمارستان آیت الله روحانی و میناگر ، شهید بهشتی ، یحیی نژاد و امیرکلا از ابتدا برای پذیرش بیماران کرونایی اختصاص یافتند و همچنان هم پذیرش این بیماران در تمامی این بیمارستان ها ادامه دارد.

زنگ خطر شیوع بیماری کرونا در مازندران سی ام بهمن ماه سال گذشته با شناسایی ۲ بیمار در بابل به صدا درآمد. اگر چه روند شیوع بیماری از اواخر اسفند در مازندران به نقطه پیک رسید و از سوم فروردین ماه امسال هم کاهشی شد ، ولی همچنان صدها بیمار کرونایی در بیمارستان های استان تحت درمان قرار دارند و هر روز نیز دهها بیمار جدید در بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل پذیرش می شوند.

شهرستان ۵۳۱ هزار نفری بابل دارای شش بخش و هفت شهر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش