jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۱۲۳۸۲۵۸ ۲۹ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

طرح دولت برای ساخت و واگذاری خانه‌های دولتی از روزهای گذشته وارد مرحله جذب متقاضیان واجد شرایط شد. کاربران می‌توانند به سامانه اینترنتی تحت مدیریت وزارت راه و شهرسازی به آدرس https:‎//tem.mrud.ir/‎ مراجعه و از ثبت نام در سایت‌های دیگر خودداری کنند.

مجرمان سایبری با توجه به فرا رسیدن موعد ثبت نام طرح ملی مسکن، با تبلیغات کاذب در شبکه‌های اجتماعی یا به صورت ارسال پیامک، کاربران را تحت تأثیر قرار داده و با عناوین مختلف آن‌ها را به صفحات اینترنتی طراحی شده "فیشینگ" هدایت می‎کنند که منجر به برداشت غیرمجاز از حساب اشخاص می‌شود. مجرمان سایبری با سوءاستفاده از ضعف آگاهی کاربران و با روش‌های مختلف از جمله برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی و سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی اقدام به کلاهبرداری اینترنتی از کاربران می کنند. بهتر است شهروندان فعالیت‌های مهم و حساس خود از جمله ثبت‌نام اینترنتی، عملیات بانکی ویا خریدهای اینترنتی خود را با استفاده از وای‌فای عمومی انجام نداده و این اقدامات را به زمانی دیگر که از شبکه امن استفاده می‌کنند، موکول کنند. شهروندان هنگام ثبت نام، به آدرس سایت اصلی طرح مراجعه کرده و از روش جستجو در موتورهای جستجو و یا رفتن به لینک‌هایی که در دیگر سایت‌ها و یا شبکه‌های اجتماعی ارائه شده اقدام کنند. پیامد این بی‌دقتی افتادن در دام کلاهبرداران سایبری و درج اطلاعات شخصی درسایت‌های جعلی و فیشینگ خواهد بود. به لینک‌های دریافتی که از طریق پیامک‌های ناشناس به هیچ عنوان اعتماد نکرده و بر روی آن کلیک نکنید و به نکات مهم سایبری مانند پروتکل‌های امنیتی، آدرس صحیح درگاه بانکی مورد نظر، اطلاعات تماس با ما در سایت را به طور کامل بررسی کنید تا در دام کلاهبرداران اینترنتی قرار نگیرید.

سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا سمنان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر