محمد موسوی از قهرمانی آسیا، شرایط خودش و لیگ والیبال می‌گوید

لیگ ایران فقط جنگ است و درگیری

همان‌طور که وعده داده بود در فینال قهرمانی شکست مقابل استرالیا را جبران کردند. آن هم در یک بازی کاملا برتر. با این حال سید والیبال ایران می‌گوید این مسابقات به‌شدت خسته‌کننده بود. او پیش‌بینی قهرمانی را از همان روز اول هم کرده بود و حالا چند هفته‌ای زمان دارد تا فارغ از هیاهوی تیم ملی به تیم باشگاهی اش و ورودی دیگر به دنیای حرفه ای‌تر‌ها فکر کند؛ یعنی بازی در تیم پلاس لیگای لهستان.
کد خبر: ۱۲۲۹۹۱۲

سید مبارک باشد قهرمانی.
مبارک همه و مبارک مردم باشد.
مسابقات چطور بود؟همان طور که گفته بودی انتقام شکست از استرالیا را گرفتید.
شکست چیزی است که ممکن است برای هر تیمی اتفاق بیفتد. هیچ‌کس از پیش برنده نیست. در مرحله مقدماتی و مقابل استرالیا کمی بدشانس بودیم. چند مصدوم داشتیم و باید اعتراف کنم خیلی هم خوب نبودیم. نمی‌دانم شاید هم غافلگیر شدیم، اما نکته‌ای که وجود داشت از آن شکست درس گرفتیم.
به نظر می‌رسد آنها در انتخابی المپیک جدی ترین رقیب ما باشند این را قبول داری؟
به نظر همین طور است. ما می‌دانیم هیچ وقت از پیش برنده نیستیم. همان‌طور که پیش‌بینی کرده بودم در فینال به آنها خوردیم و شکست قبلی را جبران کردیم.
در کل مسابقات قهرمانی آسیا چطور بود؟
روزهای راحت و بدون استرس. سختی هم که ندارد. (خنده)
جدی می‌گویید؟
بازی‌ها خیلی خسته‌کننده بود. چرا که تیم ما سطح بالاتری در دنیا بازی می‌کند و سخت است برای بازی مقابل تیم‌های درجه چندم آسیا با صد درصد انگیزه بازی کنیم. البته این قضیه دلیلی نشد تا ما قهرمانی آسیا را از دست بدهیم.
ظاهرا تماشاگران هم انگیزه‌های لازم را نداشتند. این را حس کردید؟
دقیقا. هواداران والیبال آن‌قدر بازی با تیم‌های بزرگ مثل روسیه، آمریکا و... را در سالن 12 هزار نفری آزادی دیده‌اند که دیگر برایشان تماشای بازی تیم‌های آسیایی جذابیتی ندارد و برایش به سالن نمی‌آیند. شما دیدید که تا فینال تقریبا سالن پر نمی‌شد.
از بازی در لیگ لهستان بگو. این پیشنهاد را در شرایطی قبول کردی که سال قبل پیشنهاد «سیه نا» را رد کردی.
امسال انگیزه‌های زیادی دارم. وقتی پیشنهاد اولش به دستم رسید انتخابم را کردم. شرایط در لیگ ایران خوب نیست چه از نظر فنی و چه حاشیه . لیگ ما فقط جنگ است و دعوا و درگیری.
با این شرایط برای جام جهانی با تیم ملی به ژاپن نمی‌روی؟
این تصمیم با من نیست. هر چند شرایط بدنی‌ام به‌خاطر حضور شش ماهه در اردو مناسب نیست و مسابقات جام جهانی هم خیلی سنگین است، 11 بازی در 15 روز . اصلا برنامه خوبی ندارد، سه بازی و یک روز استراحت و البته نتیجه‌اش هم تاثیری در رنکینگ جهانی ندارد و انتخابی المپیک هم نیست. با حضور در آن، اصلا فرصتی برای ریکاوری نمی‌ماند، چرا که هفته بعد از جام قهرمان قاره‌ها، لیگ لهستان شروع می‌شود و بازیکنان شاغل در لیگ‌های اروپایی نمی‌توانند بدنسازی کنند و بعد هم انتخابی المپیک را داریم. بنابراین شاید با اجازه سرمربی نروم.

مازیار فیروزی

جام جم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها