jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۷۱۳۶   ۱۴ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رحمان باقریان که به دلیل پخش مجدد «مختارنامه» از آی‌فیلم با این شبکه گفت‌وگو کرده، اظهار کرد: «زربی» تنها کسی است که در کتاب مختارنامه نامش آمده و سندیت دارد. این شخصیت اصالتا لر است.

به‌گزارش جام جم، به‌بهانه پخش مجدد سریال ماندگار مختارنامه ، رحمان باقریان درباره بازی در این سریال با آی‌فیلم به گفت‌وگو پرداخت.
بازیگر نقش زربی در مختارنامه گفت: آشنایی من با آقای میرباقری بزرگ‌ترین سعادت و افتخاری بود که نصیب من شد. این‌قدر ایشان غنی‌اند که تمایل دارم تمام لحظات را با ایشان بگذرانم. حتی زمانی که کار نمی‌کنم، ولی شرایط زندگی و فضای کنونی اجازه نمی‌دهد. من با ایشان از سریال «گرگ‌ها» آشنا شدم تا سریال «مختارنامه» که مجدداً این افتخار نصیبم شد و همکاری ما برای سال‌های زیادی شکل گرفت و بسیار خرسند و خوشبختم که در یک کار ماندگار حضور داشتم.
باقریان با اشاره به این‌که زربی تنها کسی است که در کتاب مختارنامه نامش آمده و سندیت دارد، درباره این شخصیت افزود: این نقش بدون اسلحه و جنگجویی، یک عاشق اهل بیت است که به دیار مختار کوچ می‌کند و در آنجا خدمتگزار مختار می‌شود و رابطه حسنه‌ای میانشان ایجاد می‌شود. این شخصیت اصالتا لر است و در لفظ لری به طلا، زر می‌گویند و زربی کنایه از زر بودن یا طلا بودن است.
وی درباره سکانسی که منجر به شهادت زربی شد، توضیح داد: سه یا چهار سکانسی که برای من خیلی ارزشمند بود مربوط به بخشی بود که زربی و رستم برای پیداکردن شمر با هم همسفر می‌شوند. بگو مگوهایی که بین آن دو ایجاد می‌شود برای من خیلی جذاب بود. در این سکانس با آقای اکبر زارع همبازی بودم و با راهنمایی‌های آقای میرباقری تلاش کردیم تا سکانس‌ها به خواسته ایشان نزدیک شود.
رحمانیان قلم جذاب و غنی داوود میرباقری را اولین عامل جذابیت این سریال دانست و تصریح کرد: بیننده ابتدا مجذوب متن می‌شود و بعد تصویر را می‌بیند. ارادت ایرانیان به امام‌حسین(ع) نیز از دیگر عوامل جذاب‌بودن این اثر بود. توانمندی بازیگران و طراحی دکور و لباس هم جذابیت کار را بالا برده به طوری که برای بیننده به یادماندنی شده و در آخر تلاش‌های آقای میرباقری بود. وقتی ساخت یک کار طولانی می‌شود خسته‌کننده می‌شود ولی این کار به قدری جذابیت داشت که این خستگی در کسی حس نشد.
ایفاگر نقش غلام مختار با اشاره به این‌که مردم احساساتشان را صادقانه ابراز می‌کنند، اظهار کرد: محبت مردم این‌قدر زیاد است که هر بار که سریال تکرار می‌شود، وقتی من را می‌بینند در مورد این سریال و این نقش با من صحبت می‌کنند. مردم آگاهانه و حرفه‌ای به کارها نگاه می‌کنند. به ظرایفی دقت می‌کنند که من گاهی گمان می‌کنم با یک منتقد مواجه‌ام.
وی در پایان گفت: من از کودکی و نوجوانی در این ایام حس و حال خاصی داشتم و با شرکت در این پروژه این حس من غنی‌تر شد. هرچه سال‌های بیشتری از ساخت این سریال می‌گذرد این حس خاص‌تر می‌شود. این حس این‌قدر ناب است که گاهی خودم را در کربلا و در آن شرایط می‌بینم. تصاویر ذهنی من از کربلا به‌قدری واقعی می‌شود که خودم را در آن صحنه می‌بینم و همیشه افسوس می‌خورم چرا در آن زمان نبودم تا یار امام‌حسین باشم. البته خدمت خالصانه را می‌توان همیشه انجام داد حتی همین الان.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر