jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۵۸۹۹ ۰۷ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

3 ماه پس از قتل همسر دوم

نجفی آزاد شد

محمدعلی نجفی سه ماه پس از قتل همسر دومش با سپردن وثیقه یک میلیاردی از زندان آزاد شد. وقتی کیفرخواست پرونده در کمتر از هفت روز صادر شد، رکودی در صدور کیفرخواست زده شد، اما این رکوردزنی در رسیدگی سریع و جلب بخشش هم ادامه پیدا کرد و حالا سه ماه بعد از قتل با آزادی‌اش رکورد دیگری زد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران، هفتم خرداد امسال با قتل همسر دومش در برجی در سعادت‌آباد خبر‌ساز شد. او پس از کشتن میترا استاد به قم رفت و ده ساعت بعد از جنایت خود را تسلیم پلیس کرد. نجفی در تحقیقات اعتراف کرد به خاطر اختلافات خانوادگی با همسر دومش قصد داشته او را با سلاح بترساند که پنج گلوله شلیک شد و یکی از گلوله‌ها به قلب میترا اصابت کرد.
در ادامه، شهردار اسبق تهران در شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد و با وجود تاکید متهم و وکیلش بر قتل شبه‌عمد، قضات دادگاه او را به قصاص محکوم کردند.
23 مرداد، نجفی از سوی اولیای دم بخشیده و دیروز با سپردن وثیقه، پس از سه ماه آزاد شد.
حمیدرضا گودرزی، وکیل نجفی دیروز پس از آزادی موکلش در گفت‌وگو با جام‌جم گفت: بازداشت موقت برای جرم دارای مجازات قصاص است و وقتی اولیای دم رضایت بدهند، قصاص منتفی می‌شود. در اینجا می‌توان قرار را تبدیل کرد و این رویه برای هر محکومی می‌تواند رخ دهد.
وی افزود: پس از بخشش اولیای‌دم با توجه به وضعیت روحی و جسمی آقای نجفی، درخواست تبدیل قرار را به دادگاه ارائه کردیم که با مساعدت دادگاه، قرار بازداشت به قرار وثیقه یک میلیاردی تبدیل شد. با سپردن سندملکی، ظهر چهارشنبه موکلم از زندان اوین آزاد شد.
گوردزی درباره آخرین وضعیت پرونده هم گفت: ما به رای اعتراض کردیم و پرونده به احتمال زیاد هفته آینده به دیوان‌عالی کشور ارسال می‌شود. ما اعتقاد داریم قتل شبه‌عمد بوده و امیدواریم دیوان‌عالی کشور دلایل را قبول کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر