jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۸۱۵۴   ۲۷ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

# ارز -دولتی
با دوام از تهران:
دولت اعلام کرده کالاهای اساسی با ارز 4200 تومانی وارد می‌شود، ولی قیمت‌ها در بازار نشان‌دهنده این موضوع نیست.

# خاوران -اراذل
مشایخی از تهران:
حضور و نزاع‌های شبانه اراذل و اوباش در پارک خیابان خاوران در منطقه 15 تهران باعث برهم زدن آسایش شهروندان شده است.

# پرند - آسفالت
باقری از پرند:
جاده شهرک جدید پرند به
رباط کریم بسیار نامناسب بوده و نیاز به آسفالت و رسیدگی دوباره دارد.

# اتوبوس - تعلل
قاسمی از تهران:
متاسفانه بعضی از رانندگان اتوبوس‌های خط شهدا ـ ثامن‌الحجج بعد از حرکت از مبدا به آرامی مسافت‌های ابتدایی را رد کرده تا حجم مسافران در ایستگاه‌های پیش‌رو بیشتر شود که این موضوع باعث انتظار بیش از اندازه برای رسیدن اتوبوس و افزایش تعداد مسافران می‌شود.

# ترافیک-موتور
پیرمحمدی از تهران:
از شهرداری درخواست می‌شود بازار 15خرداد را از موتوری‌ها پاکسازی کند و رسیدگی ویژه‌ای نسبت به نظم این بازار مهم صورت دهد.

جوابیه

در پی درج پیامی در 16 تیر 1398 با عنوان «چالش ـ خانه تاریخی» مدیر روابط عمومی و اموربین‌الملل سازمان نوسازی شهر تهران با ارسال نمابری اعلام کرد: مسؤولیت صدور پروانه ساختمانی در همه مناطق شهر صرفا در اختیار شهرداری‌های مناطق است.
محدوده‌های تاریخی شهر و ابنیه ارزشمند و حریم آنها نیز در طرح تفصیلی شهر تهران مشخص بوده و شهرداری‌های مناطق بر اساس ضوابط و مقررات در این طرح می‌بایست اقدام به صدور پروانه ساختمانی تخریب و نوسازی کنند و در همه این مراحل استعلام از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران الزامی است. لذا صدور هرگونه پروانه ساختمانی در محدوده‌های تاریخی و ابنیه ثبتی و حریم آنها بدون اظهارنظر میراث غیرقانونی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر