jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۰۵۱۵ ۱۹ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

پیکر بی‌جان پسر 4 ساله پس از 3 هفته پیدا شد

جسد تیام در تور مرد ماهیگیر

پرونده ربودن پسربچه چهار ساله از سوی زن معتاد پس از 23 روز با پیدا‌شدن جسد تیام در منطقه خجیر وارد مرحله تازه‌ای شد. مرد ماهیگیری جسد پسربچه را در رودخانه پیدا کرده بود.

به گزارش خبرنگار جنایی جام‌جم، 25اردیبهشت امسال خانواده‌ای با حضور در شعبه 11 دادسرای جنایی تهران از ربوده شدن پسر چهارساله‌شان به نام تیام از سوی زنی جوان خبر دادند.
با دستور بازپرس واحدی، تیمی از ماموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران تحقیقات برای بازداشت زن کودک‌ربا و نجات پسر خردسال را آغاز کردند. ماموران با تحقیق از خانواده کودک متوجه شدند تیام همراه برادر و مادرش به خانه مادربزرگ خانواده در شرق تهران رفته بودند که زن کودک‌ربا او را در خیابان دیده و به بهانه بازی با فرزندش او را با خود برده است. همچنین در بازبینی دوربین‌های مداربسته دریافتند، زن معتاد تیام را داخل کارتنی گذاشته و با خود برده است. چند روز بعد متهم در یکی از بوستان‌های شهر تهران شناسایی و بازداشت شد. او مدعی بود تیام را برای گدایی برده اما او را در چهار راه تیرانداز در شرق تهران گم کرده است.
ماموران با هماهنگی قضایی به آنجا رفتند اما هرچه محل را جست‌وجو کرده و دوربین‌های مداربسته اطراف آنجا را بازبینی کردند، ردی از حضور این زن و پسر ربوده‌شده به دست نیامد.
زن کودک‌ربا دوباره بازجویی شد و این بار به افسر تحقیق گفت: دو پسر دارم که یکی از آنها همسن تیام بود. چند سال پیش گرفتار مصرف شیشه شدم و همین باعث شد همسرم مرا طلاق دهدو حضانت دو پسرم را برعهده بگیرد. دیگر جا و مکانی برای ماندن نداشتم و کارتن‌خواب شده بودم. برای تامین هزینه زندگی‌ام و خرید شیشه گدایی می‌کردم و با جمع‌آوری ضایعات و فروش آن هزینه زندگی‌ام تامین می‌شد .آن روز تیام مرا به یاد پسرم انداخت که چند سال بود او را ندیده بودم. وی را ربودم و با خودم بردم. چند روزی با هم بودیم و او را همراه خودم به گدایی می‌بردم سرانجام هم او را برای گدایی به جاجرود بردم و او را زیر پلی در جاجرود رها کرده و متواری شدم .
با توجه به ادعای جدید زن کودک‌ربا، ماموران به محلی که او گفته بود، رفتند تا شاید ردی از پسر ربوده‌شده پیدا شود اما هیچ اثری از پسربچه نبود. سرانجام عصر جمعه جسد پسر بچه در منطقه خجیر جاجرود پیدا شد.
عمه تیام، مرگ برادرزاده‌اش را تایید کرد و به جام‌جم گفت: عصر روز جمعه، هفدهم خرداد امسال یکی از ماموران پاسگاه جاجرود با برادرم تماس گرفت و اعلام کرد جسد کودکی را در رودخانه خجیر یافته‌اند. برادرم با اطلاع از این تماس خودش را به پاسگاه رساند. مردی هنگام ماهیگیری در رودخانه جسد پسر خردسال را یافته بود. از زمانی که تیام گم شد ما عکس و مشخصات او را در اختیار همه مراکز پلیس از جمله پاسگاه جاجرود هم قرارداده بودیم. ماموران از طریق عکس و مشخصاتی که از تیام در اختیار داشتند گمان بردند او باید همان برادرزاده گمشده‌ا‌م باشد. برادرم از روی لباس‌هایی که او به تن داشت و موهای سرش متوجه شد جسد متعلق به تیام است .
وی ادامه داد: ساعاتی بعداز کشف جسد، آزمایش دی‌ان‌ای از جسد تیام گرفته و قرار شد والدین او نیز آزمایش دی‌ان‌ای را انجام دهند و بعد از آن جسد تحویل خانواده برادرم شود. ماموران همزمان با کشف جسد تیام در رودخانه به تحقیق از زن کودک‌ربا پرداختند که این زن مدعی شد می‌خواسته کودک را برای گدایی ببرد و بعد او را بفروشد. آن روز هم او را با خود به جاجرود برده است. متهم مدعی بود همراه کودک کنار رودخانه بودند که ناگهان پای تیام سر خورده و او داخل رودخانه جاجرود افتاده است. بعداز آن هم زن کودک‌ربا محل را ترک می‌کند که بعد از چند روز دستگیر شده و در این مدت از ترس سکوت کرده و اطلاعات درستی درباره محل رها کردن و حادثه‌ای که برای تیام رخ داده بازگو نکرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر