jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۲۲۳۴   ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

نمی‌دانیم شما هم تصویر آن فرزند شهید را دیده‌اید یا نه؟! پسربچه خردسالی که در یکی از نمایشگاه‌ها با استند تصویری پدر شهیدش روبه‌رو شده و به تصور زنده دیدن پدر، به سمت او رفت.


می‌دانیم! توصیف بیشتر چنین موقعیتی خیلی کار راحتی نیست ولی برای این که ادامه مطلب برایتان جا بیفتد مجبوریم از ذکر این موقعیت. غرض این که آن پسربچه محمدحسین سامانلو بود؛ فرزند شهید سعید سامانلو. شهید دهه شصتی مدافع حرم که چهار سال قبل در سوریه به شهادت رسید. اینها همه را گفتیم که این را بگوییم. قرار است کتاب خاطرات این شهید همین امروز عصر رونمایی شود. خلاصه اگر تهران هستید، این مراسم و این کتاب را از دست ندهید.
قضیه از این قرار است که بر و بچه‌های فرهنگسرای ابن‌سینا در غرب تهران تصمیم گرفتند یک مراسم آبرومند برای کتاب «سامان عشق» بگیرند.
همین هم باعث شد فکر کنند محل برگزاری مراسم را به جای این که مانند مراسم‌های مالوف در مراکز و سالن‌های عمومی بگیرند به محل معراج شهدای تهران بروند و جایی که اسمش با نام و یاد شهدا گره خورده، آن را رونمایی کنند.
گویا برای شرکت در این مراسم علاوه بر رئیس سازمان فرهنگی هنری تهران از سردار محمد کوثری جانشین قرارگاه ثارا... و از فرماندهان سابق لشکر 27 محمد رسول‌ا...‌(ص) تهران هم حضور دارند. طبیعی است خانواده شهید هم در این مراسم حضور داشته باشند. اگر تهران هستید و طالب شرکت در این مراسم، بدانید و آگاه باشید که مجموعه معراج شهدای تهران ساعت ۱۷ در ضلع جنوبی پارک شهر میزبان شما خواهد بود.
و اما کتاب...
کتاب داستانی «سامان عشق» روایتی داستانی و شیرین از زندگی شهید مدافع حرم «سعید سامانلو» است که مانند بعضی از روایت‌های زنانه، راوی کتاب همسر شهید است.
زهرا سلگی دست به زانوی همت زده و این خاطرات را مکتوب و در ادامه هم با همکاری نشر کتابستان معرفت آن را روانه بازار نشر و پیشخوان کتابفروشی‌ها کرده است.
سلگی برای این کار نشسته پای خاطرات سارا سادات رباط جزی تا همسر شهید سعید ما، از او بگوید. شاید برایتان جالب باشد که همسر شهید علاوه بر همسری شهید، مقام فرزندی یک شهید دیگر را هم دارد و پدرش به شهادت رسیده است. روی این حساب احتمالا سارا سادات رباط جزی هم باید حرف‌های شنیدنی، هم از خودش و هم از زندگی و همسرش داشته باشد که خواندنش خالی از لطف نیست.
شهید سامانلو دی‌ماه ۱۳۶۰ در قم به دنیا آمد و ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ در منطقه نبل‌الزهرای سوریه به شهادت رسید. از او دو فرزند هم به یادگار مانده است.
این را هم بگوییم که این کتاب با وجود وضعیت نامناسب اقتصادی، قیمت مناسبی هم دارد و در 125 صفحه و قیمت 14هزار تومان منتشر شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر