jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۱۳۱۳   ۲۷ فروردين ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

یک روزهایی هست که اصلا از خستگی خبری نیست. همه چیز انگار می‌رود روی دور تند و ماجراها و اتفاقات خودشان تند پیش می‌روند. تلفن‌هایمان راحت به جواب می‌رسد و گزارش هایمان زود سر و سامان می‌گیرد. این روزها تعدادشان خیلی کم است، اما مایه دلگرمی هستند. دیروز یکی از همین روزها بود، روزهایی که درست مثل روال عادی زندگی‌مان اغلب کم پیش می‌آیند و همین هم شیرین‌ترشان می‌کند. حالا برویم و ببینیم نتیجه این روز شیرین چه بوده و چقدر می‌تواند رضایت شما را جلب کند.

خب راستش را بخواهید خبرش را از قبل داشتیم، ولی خب دنبال بهانه انتشارش بودیم که اتفاق افتاد. محمد حمزه‌زاده از مدیران السابقون حوزه هنری خبر داده قرار است تقریظ جدید رهبر انقلاب بر کتاب «در کمین گل سرخ» به‌زودی منتشر شود. همین هم شد بهانه و دستاویز زینب مرتضایی‌فرد که برود سراغ اصل سوژه و کمی از این کتاب بگوید و سوژه دوست‌داشتنی‌اش که شهید علی صیاد شیرازی باشد. کتاب به قلم محسن مومنی نوشته شده آن هم سال‌ها قبل و در آن زندگینامه داستانی صیاد روایت شده است. توجه دارید که همین 21 فروردین که گذشت سالروز شهادت صیاد شیرازی هم بود.
حالا آن طرف قضیه را هم بگوییم که انتشار این تقریظ احتمالا بی‌مناسبت با 29 فروردین و روز ارتش هم نیست.
موضوع مهــم دیگـــر این که کمیسیون فرهنگی مجلس به ماجراها و حاشیه‌های فیلم سینمایی «رحمان 1400» ورود پیدا کرده تا حواشی مرتبط با آن را پیگیری کند و ببیند ماجرا از چه قرار است. دوستان گروه سینمایی هم در این روزی که البته گفتیم راحت و خوب گذشت، بارها با سید‌صادق طباطبایی‌نژاد، دبیر اول کمیسیون فرهنگی مجلس تماس گرفتند تا بالاخره او را پیدا کردند و نظرش را درباره سرنوشت این فیلم که فعلا در توقیف به سر می‌برد، جویا شدند، اما همین که به نتیجه رسیدند آن‌قدر خوب هست که بگوییم روز سختی نبوده. می‌توانید این گزارش را در صفحه 11 بخوانید.
عکسی را که از نماینده مجلس منتشر شد، دیدید؟ حتما می‌دانید کدام عکس منظورمان است، همان که جناب نماینده پایش را دراز کرده و با تلفن همراهش مشغول کار است. امروز همکارانمان سراغ این عکس و موارد مشابه دیگر رفته و بررسی کرده‌اند مرز اخلاقی برای انتشار چنین عکس‌هایی چیست و کجاست. بروید صفحه 10 و این مطلب جذاب را بخوانید.
و اما در صفحه 12 امروز می‌توانید رویدادهای سینمایی جهان را به انتخاب، ترجمه و تحلیل کیکاووس زیاری بخوانید و ببینید روی پرده نقره‌ای در جهان چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر