jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۱۸۹۴۱۸   ۱۲ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۸:۲۷

جام ملت های آسیا ۲۰۱۹

رکورد آسیایی دایی شکسته شد

با گلی که مهاجم تیم ملی قطر وارد دروازه قطر کرد، رکورد گلزنی علی دایی در یک دوره از مسابقات جام ملت های آسیا رسما شکسته شد.

رکورد آسیایی دایی شکسته شد

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، دیدار نهایی جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران بین دو تیم قطر و ژاپن آغاز شد و المعز علی مهاجم تیم قطر و آقای گل این مسابقات خیلی زود و در دقیقه ۱۲ دروازه ژاپن را به زیبایی باز کرد.

این اولین گل دیدار نهایی و نهمین گل این مهاجم در جام ملت های آسیا بود. این گل باعث شد تا رکورد گلزنی علی دایی در یک دوره این مسابقات به صورت رسمی شکسته شود.

دایی که همچنان بهترین گلزن همه ادوار جام ملت های آسیا است، در سال ۱۹۹۶ با ۸ گل آقای گل مسابقات شده بود و با این تعداد گل دارای رکورد بیشترین تعداد گل در یک دوره از بازی ها بود.

المعز علی با این گل ۹ گله شد تا علی دایی و رکورد او را با یک گل پشت سر بگذارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها