jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۸۱۹۹ ۰۹ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

با آن‌که بعدازظهر امروز یک دیدار کاملا رسمی در کره جنوبی داریم، اما فضای فوتبال ما مانند همیشه ملتهب نیست. این بازی در چارچوب دیدارهای مقدماتی جام‌جهانی برگزار می‌شود، اما ایران به دلیل صعود زودهنگام، حساب خود را از آسیا و تیم‌های دیگر جدا کرده است. با این حال معتقدم حتی این بازی که روی کاغذ برای ما تشریفاتی است، اصلا دیدار آسانی نیست.

کارلوس کی‌روش از 22 خرداد که با برد ازبکستان به جام‌جهانی صعود کردیم، برنامه خود را تا جام‌جهانی سال آینده تنظیم کرد و به این دو بازی با کره و سوریه به چشم دیدارهای تدارکاتی جدی تیم ملی نگاه می‌کند. جدا از این، کی‌روش از دنیای حرفه‌ای فوتبال آمده و خوب می‌داند اکنون جدا از کره‌جنوبی، چشم تیمی مانند ازبکستان هم به این بازی است و او حق ندارد ساده‌انگارانه به این بازی نگاه کند. کی‌روش برای احترام به روح فوتبال و برای آن‌که تیمش را در راه جام جهانی محک بزند، مجبور است به این بازی کاملا جدی نگاه کند؛ دیداری که البته برای چند بازیکن ما از جمله سامان قدوس تازه‌وارد، اهمیت فراوانی دارد. کره‌ای‌ها هم در این چند روز از توان و ابزار موجود کمک گرفته‌اند. آنها در چند بازی اخیر از تیم ملی فوتبال ایران شکست خورده‌اند و جدا از نظر تاکتیکی، از نظر روانی هم در برابر ما مشکل دارند. این هیجان را در کنار اضطراب حذف از مقدماتی جام‌جهانی قرار دهید تا بدانید کره‌ای‌ها در این چند روز چه کشیده‌اند. درست مثل دوره‌های قبل ما. تیم کی‌روش در این بازی آرامش دارد و امیدواریم در این بازی هم شکست نخورد تا کارنامه مثبت تیم ملی در دیدارهای مقدماتی جام‌جهانی به همان شکل خیره‌کننده سابق باقی بماند.

حمید استیلی - کارشناس فوتبال

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر